FC5 ön göğüs trim (zırıltı) sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Aynı ses yüksek hızlarda ben de var, benim araç da 2018 dizel. Serviste usta aracı kaldırdı baya bir taş, toprak temizledi, tekrar test yaptı. Ses devam ediyor, yüksek ihtimal ulaşamadığımız bir yere girmiş küçük taş var. Bunun için sabahtan bırakın aracı alt tarafı söküp inceleyelim dedi. Bırakmadım , hâlâ devam aynı ses. Dediği gibi küçük bir taş olabilir gibi de geliyor, taş olsa yüksek hızı bekleyip bu kadar düzenli titreşim yapamaz gibi de geliyor.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Kaan H.
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam alttaki egsoz koruma sacının içerisinde veya alt kısımda başka biryerde problem varsa kendimiz çözmemiz çok zor aracın altına girmeyi denedim bir kaç kere ama alt çok basık aşağıda tespit yapmak çok zor , aracın kaldırılması gerekiyor. Aksesuar takarken ön arka tamponuda söktürdüm ordada taş tarzı ses yapacak birşey yoktu. Ya aracın altında ulaşamadığımız yerde taş tarzı birşey var yada ses başka yerden geliyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hemen hemen aynı problemi geçtiğimiz ay yaşamıştım . Egzoz koruma sacının içerisinde mıcır tabir edilen taşlar vardı .Onları temizleyince Alttan gelen ses kesildi ♂️

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

Ad Soyad
Kaan H.
Aracınız
Civic FE1 2021
Hemen hemen aynı problemi geçtiğimiz ay yaşamıştım . Egzoz koruma sacının içerisinde mıcır tabir edilen taşlar vardı .Onları temizleyince Alttan gelen ses kesildi ♂️

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

Hocam kendiniz mi temizlediniz yoksa servise mi götürdünüz ? Kendiniz temizlediyseniz nasıl yaptığınızı anlatır mısınız?

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam kendiniz mi temizlediniz yoksa servise mi götürdünüz ? Kendiniz temizlediyseniz nasıl yaptığınızı anlatır mısınız?

Öncelikle bu işlemi serviste yapmanızı önermem , çünkü sizi araç başında beklemenizi istemezler ve üstünkörü bir temizlik yaparlar .sanayide tanıdık varsa aracı valfle kaldırıp alt koruma ve egzoz sacını çıkarmamız gerekiyor . Bu imkan yok ise kriko yardımı ilke ön takım lastikleri sırayla temizleyip elin ulaşabildiği bölgeleri temizleyebilirsiniz .Yine aynı şekilde aracın altına eğilip egzoz saçına girecek şekilde çubukla yada elinizi sokarak temizleyebilirsiniz .Bu temizliği yapmasaydım araç altından gelen ancak koltuk alt bölgesinden geldiğini sandığım zırıltı yüzünden aracı satacaktım

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

Aracınız
Civic FC5 2018
Navigasyonu sökün, arkadaki soketleri çıkarmanıza gerek yok vitesi aşağı alın biraz navigasyonu aşağı tarafa koyun. Sonra işaretlediğim yere benzeri bir parça sıkıştırarak alttaki parçayı aşağı doğru ittirin bu kadar.Ekli dosyayı görüntüle 261691

Dostum selamlar. Zırıltı bende de başladı ve sanırım tam da buradan geliyor. Navigasyonu nasıl söktünüz?

Ad Soyad
Kaan H.
Aracınız
Civic FE1 2021
Öncelikle bu işlemi serviste yapmanızı önermem , çünkü sizi araç başında beklemenizi istemezler ve üstünkörü bir temizlik yaparlar .sanayide tanıdık varsa aracı valfle kaldırıp alt koruma ve egzoz sacını çıkarmamız gerekiyor . Bu imkan yok ise kriko yardımı ilke ön takım lastikleri sırayla temizleyip elin ulaşabildiği bölgeleri temizleyebilirsiniz .Yine aynı şekilde aracın altına eğilip egzoz saçına girecek şekilde çubukla yada elinizi sokarak temizleyebilirsiniz .Bu temizliği yapmasaydım araç altından gelen ancak koltuk alt bölgesinden geldiğini sandığım zırıltı yüzünden aracı satacaktım

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

Hocam ön takım lastikleri dediğiniz bölgede nereyi temizleyeceğiz , ve şöfor tarafından arabanın altına yatsam egsoz koruma sacı bölgesini uzun bi çubukla temizleyebilir miyim ?

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam ön takım lastikleri dediğiniz bölgede nereyi temizleyeceğiz , ve şöfor tarafından arabanın altına yatsam egsoz koruma sacı bölgesini uzun bi çubukla temizleyebilir miyim ?

Ön lastikleri sırayla sökün alt muhafazaya ulaşacaksınız eliniz ve gözle temas rahat olacağı için temizlersiniz

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar bugün göğsün, sol havalandırma kısmının olduğu yerden sanki böyle su damlıyormuş gibi bir ses gelmeye başladı.tam olarak nereden geldiğini tespit edemedim.boş lavaboya su damlar ya o sese benziyor.böyle bir ses sorunu yaşayan var mı acaba?

Geri