FC5 ön göğüs trim (zırıltı) sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ve mutlu son :) bugün 20 km sürdüm normalde bu yolun yarısında zingirdama olurdu en ufak bir tikirti duymadım. son mesajımda bahsettiğim gibi o parçanin birleşim yerini kağıt bantla elimin girdiğince bantlamaya çalıştım ve her ihtimale karşı sert sünger sikistirdim. o plastige çok güçlü vurmama rağmen zirilti gelmedi sonra 5 km dolaştım yine gelmedi en son 15 km günlük güzergahımdan eve geldim yine tik demedi. Adaşım uğur kardeşime çok teşekkür ederim onun sayesinde biryerden başladık ve çözdük.

Aracınız
Civic FC5 2018
Ve mutlu son :) bugün 20 km sürdüm normalde bu yolun yarısında zingirdama olurdu en ufak bir tikirti duymadım. son mesajımda bahsettiğim gibi o parçanin birleşim yerini kağıt bantla elimin girdiğince bantlamaya çalıştım ve her ihtimale karşı sert sünger sikistirdim. o plastige çok güçlü vurmama rağmen zirilti gelmedi sonra 5 km dolaştım yine gelmedi en son 15 km günlük güzergahımdan eve geldim yine tik demedi. Adaşım uğur kardeşime çok teşekkür ederim onun sayesinde biryerden başladık ve çözdük.
Cektigim video birine faydali olduysa ne mutlu bana cunku ben bu sesler yuzunden araba surmekten zevj alamayan biriyim.
Velhasil bende ayni kapagi sabitledim hatta ilk o kapagi buldugum zaman sevincle video cekip bu is bitti dedim ama benden vurunca ayni ses geliyor. Neyi farkli yaptik acaba ?

Cektigim video birine faydali olduysa ne mutlu bana cunku ben bu sesler yuzunden araba surmekten zevj alamayan biriyim.
Velhasil bende ayni kapagi sabitledim hatta ilk o kapagi buldugum zaman sevincle video cekip bu is bitti dedim ama benden vurunca ayni ses geliyor. Neyi farkli yaptik acaba ?
ben her ihtimale karşı güneş sensorunude sabitledim:
Screenshot_20200701_203830.jpg
bence sabitlediginiz o parçayı bir elinizle tutup diğer elinizle vurun halen ses geliyor mu diye bakın cunki parçanin 4 tarafında gevşek olduğu için sabitleme işi kolay olmayabilir benim gibi ilk olarak bantlamaniz gerekebilir.

ayrıca video çok çok faydalı oldu tabiki Allah razı olsun. cunki bende sizin gibi birisiyim. arabayı satmayı düşünürüm ses yüzünden. daha önce kapılardan gelen pıtır pıtır seslerden çok çektim defalarca servise gittim boş yere dolgu yaptılar. meğer kapı lastikleri fabrikadan çıktığı için yapışkan bir yapıda olduğu için pit pit yapıyormuş onları badem yağli silikon ile silince hiçbir şikayetim kalmadı.

Aracınız
Civic FC5 2018
Pek
ben her ihtimale karşı güneş sensorunude sabitledim:
Ekli dosyayı görüntüle 260258
bence sabitlediginiz o parçayı bir elinizle tutup diğer elinizle vurun halen ses geliyor mu diye bakın cunki parçanin 4 tarafında gevşek olduğu için sabitleme işi kolay olmayabilir benim gibi ilk olarak bantlamaniz gerekebilir.
Peki o iki vidali parcayi sokunce koltugun yanina denk gelen segmenide soktunuz mu? Cunku aksi halde bi elimde o parcayi cekip.diger elimle sikistirma islemini anca yapabilirim. Zaten cok darasmali bi yer :) ayni anda hem tutup hem nasil vurmayi deneyebildin :)

Pek

Peki o iki vidali parcayi sokunce koltugun yanina denk gelen segmenide soktunuz mu? Cunku aksi halde bi elimde o parcayi cekip.diger elimle sikistirma islemini anca yapabilirim. Zaten cok darasmali bi yer :) ayni anda hem tutup hem nasil vurmayi deneyebildin :)
toplamda 3 vida ve iki adet plastik parca söktüm. sanirim birisi havayi ayaklara yönlendiren parca. yukarda söktüğüm parçaların fotosunu paylasmistim. koltugu iyice arkaya cekip sirt ustu yattım direksiyonun altina ayaklarım ve kalcam aracin dışında kalacak şekilde. boy ve kollarım kisa oldugu icin avantajım oldu. sol elimin parmak uçları ile tikirdayan parçaya bastırırken sağ elimle zingirdayan parçaya vurdum.

20200701_220743.jpg
Bu 2 parcayi söktüm sadece bahsettiğiniz uzun parcayi koltuğun yanında boylu boyunca olanı sökemedim çekiştirdim ama klipsleri kırılır diye zorlamadım başlangıcı kolçak olabilir gibi geldi

Aracınız
Civic FC5 2017
Geri