FC5 Sağ sinyal çok hızlı yanıp sönüyor

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar Merhaba,

2020 model 5000km fc5 aracım var. Bir kaç haftadır. Sağ sinyal yaktığımda araç sinyalizasyonu çok hızlı yanıp sönmeye başladı. Servise randevu alıp gittiğimde tam servisten içeri girerken kendiliğinden düzeldi ve bir işlem yapamadılar.

Servisten çıktım tam evin otoparka girerken yeniden başladı :) (Çıldırmamak içten değil) kafasına göre gidip gidip geliyor iken sinirden kurcalamaya başladım. Ve sağ sinyal açıkken direksiyonu tam tur çevirdiğimde bunun devreye girdiğini çözdüm.

Sorunu videoya çektim ve yükledim. Daha önce başına bu tür sorun gelen oldu mu? Sorun neden kaynaklı olabilir?

Teşekkürler

Aracınız
Civic FC5 2020
Çok hızlı yanıp sönmesi genellikle ampullerden birisinin yanmadığı durumda olan birşeydir. Kontrol ettiniz mi tüm ışıkların yanıp yapmadığını
Merhaba evet lambalarda bir sıkıntı göremedim belki arka led olduğu İçin tek tek göremedim. Direksiyon ile tetiklenmesi şaşırtıcı ama

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba evet lambalarda bir sıkıntı göremedim belki arka led olduğu İçin tek tek göremedim. Direksiyon ile tetiklenmesi şaşırtıcı ama
Arka sinyalleri LED ile değiştirdiniz sanırım, bu durumda DEVRELİ led olması gerekiyor yani öylesine bir led ampul taktı iseniz devrenin direnci değişiyor ve taktığınız ampulu yavaş yavaş öldürüyor bu durumda da sistemde flaşörleme dediğimiz olay oluyor, led ampul alırken KENDİNDEN DEVRELİ olayına dikkat etmeniz lazım özellikle yeni model araçlarda elektroniğe zarar verebilir.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arka sinyalleri LED ile değiştirdiniz sanırım, bu durumda DEVRELİ led olması gerekiyor yani öylesine bir led ampul taktı iseniz devrenin direnci değişiyor ve taktığınız ampulu yavaş yavaş öldürüyor bu durumda da sistemde flaşörleme dediğimiz olay oluyor, led ampul alırken KENDİNDEN DEVRELİ olayına dikkat etmeniz lazım özellikle yeni model araçlarda elektroniğe zarar verebilir.
Hocam Serviste takıldı ne taktıklarını inan bilmiyorum. Sağ Dikiz üzerinde de kamera var. Pazartesi yeniden götüreceğim teşekkürler.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arka LED derken, sonradan taktırdığınız bir şey mi var? Genelde kısa devre gib durumlarda böyle düzensiz yanar.
Yok sonradan takılmadı hocam sıfır alırken aksesuara boğmuşlar kayar ledlerden var arka tarafta bagaj üzerinde de kayar ışıklı led var:) Sinyalde oda yanıp yanıp sönüyor.

Geri