Fc5 Ses Sistemi Önerisi

Arkadaşlar merhaba.

İşlem bu gün bitti.

gayet başarılı bir montaj oldu.

ses ve görüntü inanılmaz tatminkar.

Önler
Morel MAXIMO ULTRA 602 komponent takımı 16 Cm
Arkalar
Morel Maximo ultra 602 koaksiel 16 Cm 160w 80 Rms Koaksiyel

Amfi
Xetec Xİ-172.5 5 kanal

Subwoofer
Alpine SBG-1044BR

Teyb
9 inç 6gb ram 128 gb 32 kanal dijital işlemcili Android teyb.
Ekli dosyayı görüntüle 267605Ekli dosyayı görüntüle 267607Ekli dosyayı görüntüle 267608Ekli dosyayı görüntüle 267609Ekli dosyayı görüntüle 267610Ekli dosyayı görüntüle 267611Ekli dosyayı görüntüle 267612Ekli dosyayı görüntüle 267613Ekli dosyayı görüntüle 267606

Arka hoparlör bölgesinin plastik aksamını nasıl söktünüz videosu varmı acaba

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Xedos

Özel Üye
Subigarage istanbul özkan beyle tanışın instagramdan takip edebilirsiniz, ben komple ses yalıtımı yaptırdım fc5 turbo sedan aracıma, hifi müzik sistemi takıyor dinledimde gerçekten iyi ama ekonomik olarak yorabilir fiyat işçilik konusunda kasaplık yapmaz asla yaptığı işin arkasında durur ve bilgilendirmesini yapar aklınızda soru işareti kalmaz

Hocam yalitimdan ne derece memnun kaldiniz acaba? Subigarage icin iyi konusanlar kadar kotu konusanlar da var ondan soruyorum. Biaz daha detay verebilir misiniz lutfen?

Aracınız
Civic FC5 2021
Yüzde 70 kesiyor ben memnun kaldım, bizim arabalar yol sesi konusunda çok gürültülü biraz gazlamayı seviyorsanız motorda zaten sessiz bir motor değil yol ve motor sesi birleşince çığrından çıkıyor gürültü işi, ben ne kaybederim diye yaptırdım stok halden kötü olamaz diye düşündüm 1250 euro vermiştim şu an ki kurla tabiki yüksek gelebilir ben yaptırdığımda kur 10 liraydı, sessiz bir lastik alırsanız çok memnun kalacağınızı düşünüyorum araba teneke halinden başka bir şeye evriliyor, passatın kapıları vs benim arabanın yanında şahin kapısı gibi kalır, rüzgar sesine bir etkisi yok direklerden camlardan 140-150den sonra net alıyor ama yol sesi konusunda ve dışardan gelen sesler konusunda çok ciddi faydası oldu merak ettiğiniz bir husus olursa yine bilgi vermeye çalışırım

Xedos

Özel Üye
Yüzde 70 kesiyor ben memnun kaldım, bizim arabalar yol sesi konusunda çok gürültülü biraz gazlamayı seviyorsanız motorda zaten sessiz bir motor değil yol ve motor sesi birleşince çığrından çıkıyor gürültü işi, ben ne kaybederim diye yaptırdım stok halden kötü olamaz diye düşündüm 1250 euro vermiştim şu an ki kurla tabiki yüksek gelebilir ben yaptırdığımda kur 10 liraydı, sessiz bir lastik alırsanız çok memnun kalacağınızı düşünüyorum araba teneke halinden başka bir şeye evriliyor, passatın kapıları vs benim arabanın yanında şahin kapısı gibi kalır, rüzgar sesine bir etkisi yok direklerden camlardan 140-150den sonra net alıyor ama yol sesi konusunda ve dışardan gelen sesler konusunda çok ciddi faydası oldu merak ettiğiniz bir husus olursa yine bilgi vermeye çalışırım

Cok kiymetli goruslerinizi bir de hizla belirttiniz sagolun oncelikle.

Cok da sevindim memnun oldugunuza cunku dediginiz gibi stok halinden kotu olamazdi ama aradaki farka da degmedi deseydiniz uzulurdum.

Motor sesinde degisiklik beklemem zaten cunku yangin duvarina bir sey yapamazlar ama ozellikle yol sesi cok onemli. Sessiz lastik isi bende, onu cozerim de yuvarlanma ve alttan gelen seslere etki ettiklerini duymak guzel.

Uygun zamaninizda cevaplayabilirseniz cok sevinirim acelesi yok.

-Kullanilan malzemelerle ilgili bir liste verdiler mi? Secenekler var miydi mesela?
-bagaj kismina bir sey yaptilar mi?
-kac gunde yaptirdiniz ve randevu ile mi gitmistiniz?

Xedos

Özel Üye
Bir de ayrica yazayim. Disaridan ve ozellikle cam seviyesinden gelen sesler icin kapilara sasiyle birlestigi yerlere fitil koyuyor ureticiler biliyorsunuz. Civic’lerde nasil bakmadim ama premiumlarin hepsinde cift fitil vardir, hatta hemen her aracta var artik sanirim. Yani titresim kaynakli olmayan sesi azaltmanin ilk kurali hapsetmek. Bunu da odalamanile yapiyorlar en kolay. Dolayisiyla ozellikle kapilarda bunu yapmak uygun bir fitil bulabilirsek mumkun olaabilir. Tabi estetik acidan filan da uygun olmali. Neyse uzatmayayim, onu da arastiriyorum bir yandan ve uygun yukseklik ve rengi uydurursamcok farkedecegini dusunuyorum, paylasirim.

Geri