Civic FC5 FC5 Ses Yalıtımı - Bitüself + Kauçuk yanmaz köpük

Aracınız
Civic FC5 2018

ywzckr

0
Yeri gelmişken sorayım bu çamurluk üstü kaplama, yüksek hızlarda kaput dalgalanmasına fayda ediyor mu?

Kaput dalgalanmasina faydasi olmaz diye tahmin ediyorum bu parca kaputa degmiyor bile ama ruzgarin etkisini cok az azaltabilir. Kaput dalgalanmasini engellemek icin metalini agirlastirip titresimini azaltip kaputa ozel isidan etkilenmeyen izolasyon uygulanmaniz lazim hocam. 2018lerde ag orguye benzer garip sert bisey var aracin heryerinde kucuk kucuk benim kaputta dalgalanmaya denk gelmedim hep gece suratli kullandim farketmemis de olabilirim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Kaput dalgalanmasina faydasi olmaz diye tahmin ediyorum bu parca kaputa degmiyor bile ama ruzgarin etkisini cok az azaltabilir. Kaput dalgalanmasini engellemek icin metalini agirlastirip titresimini azaltip kaputa ozel isidan etkilenmeyen izolasyon uygulanmaniz lazim hocam. 2018lerde ag orguye benzer garip sert bisey var aracin heryerinde kucuk kucuk benim kaputta dalgalanmaya denk gelmedim hep gece suratli kullandim farketmemis de olabilirim.

Kaputa materyal olarak bir dayanım kazandırması zaten olası değil de, sadece o kısımda bir türbülansa engel olsa kaputta dalgalanmayı keser mi diye merak ettim. Ha şu var yüksek süratlere çıkmadım, kaputun dalgalandığına da şahit olmadım aracımda, ama en azından bu şikayette olanlara belki fayda sağlar diye soruyorum :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınız
Civic FB7 2014
çalışma güzel hayırlı olsun ancak merak ettiğim bişey var. kapı döşemesi altına yaptığınız kauçuk döşemede kasma yapmadı mı? tam oturdu mu? ben fb7 kapısına kapı naylonunun üzerine 3mm lik adeself yaptım ki o bile zar zor oturdu ve kısmi yerlerde boşluk oluştu.

ywzckr

0
çalışma güzel hayırlı olsun ancak merak ettiğim bişey var. kapı döşemesi altına yaptığınız kauçuk döşemede kasma yapmadı mı? tam oturdu mu? ben fb7 kapısına kapı naylonunun üzerine 3mm lik adeself yaptım ki o bile zar zor oturdu ve kısmi yerlerde boşluk oluştu.

Hocam buyuk ihtimal klipslerin denk gelecegi deligin bir yada birkacini kapatmissiniz klips derken sadece plastik vidalar degil kapilarda oturmasi gereken yerler var oraya urun uygularsaniz tam oturmamis olabilir. ben kapiyi inceleyip yerine oturmasi gereken alanlari kestim oralar bos kaldi tam yerine oturdu materyal 6 mm ama bastirirsaniz 2-3 mm inceliyor tam oturdu. Gormus olsam daha net yorum yapabilirdim fb7 kapisi sokmedigim icin tahmin edebiliyorum sadece.

Aracınız
Civic FB7 2014
cevap için teşekkürler. kapı naylonu üzerinde zaten iç taraftan oturması gereken yer yok benim problem o zaman klipslerde çünkü daha önce tamir de görmüştü aç kapa esnemiştir.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
C9B3CEC1-484A-4FF9-A7BE-74F9F0EFB3C8.jpeg2016 fc5 arka koltuk altı yalıtımlı sanırım

Ekli dosyalar

• 547CFEC8-855E-4BFD-958F-4E24AEDF476A.jpeg
    547CFEC8-855E-4BFD-958F-4E24AEDF476A.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 154

ywzckr

0
İkinci aşama lastikler söküldü ilk kat simself atıldı,
İkinci kat adeselff icten kopuk distan aliminyumlu ustune atildi
3. Kat siyah putur kullanildi davlumbaz iclerine ve arac altina.
Yaparken abi sen ne isin var sifir araba sokturuyon dediler
Kaportaciya 350 lira verdim cok gibime geldi ama sabah 9 da basladik aksam 4 gibi anca bitti. Oyle kolayca bitecek bir is degil. Arac ici daha kolay. Birde davlumbaz iclerinde su cikislarina dikkat edin yaliyim yapicam derken araci curutmeyin.
Fotograf birkac tane atayim;
Ekli dosyayı görüntüle 250686
IMG_9559.JPG
IMG_9561.JPGIMG_9574.JPG
IMG_9563.JPG
IMG_9567.JPG
Sonuç; Lastik sesi azaldı iphone ile daha once bahsettigim yerde 73-76db arasinda dalgali hareket ediyor 75 desek biraz daha iyilesme oldu telefona gore ama bana gore azaldi.
Tarif etmek gerekirse koprulerden gecerken eklem yerlerinde taktuk ediyor derdim, araci ilk aldigimizda daha yumusak sesle geciyordu o hale geri dondu. Kaldirim tasinda cok asiri azalma olmadi ama eskisine nazaran azaldi.
Lastik sesinden rahatsizsaniz arac icinden etkili bir ses yalitimi elde edilemiyor ama arac alti ve davlumbazlar ise yariyor diyebilirim.
Halilarin altina uygulama yapmayi dusunuyorum vakit ayirabilirsem sora arabayi kilitleyip muzeye vercem

Geri