Civic FC5 FC5 Ses Yalıtımı - Bitüself + Kauçuk yanmaz köpük

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
öncelikle eline sağlık, bende bugün benzer bi uygulama yaptım. Ark bagaj içine simself ile kapladım, üstünede 1 cm kendinden yapışkanlı firex sünger yaptım. uygulamadan sonra neredeyse hiçbir değişiklik olmadı diyebilirim. belki çok az bagaj saçının titreşimini kesmiş olabilir bu işlem. ses kesinlikle tekerleklerden ve davlumbaz bölgesinden geliyor. henüz bende oraya işlem yapamadım. yakın zamanda davlumbaz içlerine simself ve üzerine pütür düşünüyorm bende. fotoğrafları buraya ekleyeceğim. aynı başlıkla yeni bir konu açmak mantıklı gelmediği için bu başlık altına yazdım bende :) sorular olursa bende elimden geldiğince cevaplarım.Ekli dosyayı görüntüle 250922
Ekli dosyayı görüntüle 250923
Ekli dosyayı görüntüle 250924
Ekli dosyayı görüntüle 250925
Ekli dosyayı görüntüle 250926
Ekli dosyayı görüntüle 250927

Ekli dosyayı görüntüle 250928
Ekli dosyayı görüntüle 250929
Ekli dosyayı görüntüle 250930
Ekli dosyayı görüntüle 250931

Ekli dosyayı görüntüle 250932
Bagaj bölgesi için çok detaylı ve güzel izolasyon yapmışsınız, faydalı paylaşım içinde teşekkür ederim (y)

ywzckr

0
öncelikle eline sağlık, bende bugün benzer bi uygulama yaptım. Ark bagaj içine simself ile kapladım, üstünede 1 cm kendinden yapışkanlı firex sünger yaptım. uygulamadan sonra neredeyse hiçbir değişiklik olmadı diyebilirim. belki çok az bagaj saçının titreşimini kesmiş olabilir bu işlem. ses kesinlikle tekerleklerden ve davlumbaz bölgesinden geliyor. henüz bende oraya işlem yapamadım. yakın zamanda davlumbaz içlerine simself ve üzerine pütür düşünüyorm bende. fotoğrafları buraya ekleyeceğim. aynı başlıkla yeni bir konu açmak mantıklı gelmediği için bu başlık altına yazdım bende :) sorular olursa bende elimden geldiğince cevaplarım.Ekli dosyayı görüntüle 250922
Ekli dosyayı görüntüle 250923
Ekli dosyayı görüntüle 250924
Ekli dosyayı görüntüle 250925
Ekli dosyayı görüntüle 250926
Ekli dosyayı görüntüle 250927

Ekli dosyayı görüntüle 250928
Ekli dosyayı görüntüle 250929
Ekli dosyayı görüntüle 250930
Ekli dosyayı görüntüle 250931

Ekli dosyayı görüntüle 250932

Hocam bagajin ust tavanina yaparsaniz hoparlorlerin acikta durdugu kisimi kapatirsaniz bagajda yuvarlanan seylerin sesleri daha az geliyor onun disinda bagajda bi degisiklik hissetmemistim bende. Arka farlarin icine uygulama yapmadaydiniz fazla keske gun gelir kopuk islemi yaptirmak zorunda kalabiliriz benim aracta da hafif dalgalanma var sanki ama c sutununda degil on kapi ile arka kapi birlesim yerinde.
Kapilarda sadece tok kapanmasi birazda muzik kalitesi artisi olmustu.
Davlumbazda ve hali tabaninin altina uygularsaniz yol sesine etkisi oluyor.
Cam fitillerinin ustune de pu mastik(poliuretan) cekerseniz ruzgar sesini kesersiniz bunun disinda islem yapmak profesyonellige giriyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam bagajin ust tavanina yaparsaniz hoparlorlerin acikta durdugu kisimi kapatirsaniz bagajda yuvarlanan seylerin sesleri daha az geliyor onun disinda bagajda bi degisiklik hissetmemistim bende. Arka farlarin icine uygulama yapmadaydiniz fazla keske gun gelir kopuk islemi yaptirmak zorunda kalabiliriz benim aracta da hafif dalgalanma var sanki ama c sutununda degil on kapi ile arka kapi birlesim yerinde.
Cam fitillerinin ustune de pu mastik(poliuretan) cekerseniz ruzgar sesini kesersiniz bunun disinda islem yapmak profesyonellige giriyor.

Yapmış bulundum artık fotoğrafta görülen yerlere. Köpük gerekirse o zaman düşünücez bişeyler :) bagaj içindeki üst kısma pandizot almayı düşündüğüm için ellemedim. Pandizot iş görür gibi geldi bana. Davlumbaz içlerini düşünüyorum yapmayı ama kapı fitilleri hakkında çok bilgim yok ordan gelen rüzgar sesini kesebilirsem yeterli olur benim için.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016

Hocsm siz pu mastük uyguladınız mı ilk kez duyuyorum da

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@arasfun Hocam eline sağık, paylaşım için teşekkürler.

Aracınız
Koctasta bulamadim hocam son kullanma tarihi gecmisti o yuzden uygulamadim, az havalarin isinmasini bekliyorum uygulayinca bilgilendirme yaparim.

gece gece yorumları okudum ama kafam almadı sanırım :) sonuç olarak uygulama yapmadıgınız neresi kaldı şu anda ses yalıtımı sizce nasıl bend yapmayı düşünüyorum hayal kırıklıgı yaşamak istemiyorum açıkcası sırf bu yüzden 68 db lastik aldım havalar ısınınca başlamayı düşünüyorum

ywzckr

0
gece gece yorumları okudum ama kafam almadı sanırım :) sonuç olarak uygulama yapmadıgınız neresi kaldı şu anda ses yalıtımı sizce nasıl bend yapmayı düşünüyorum hayal kırıklıgı yaşamak istemiyorum açıkcası sırf bu yüzden 68 db lastik aldım havalar ısınınca başlamayı düşünüyorum

Hocam beklentiniz tamamen audiye vb. donusmesi ise bu isi profesyonel yapan bir yere 4-6 bin odeyerek yaptirmaniz ancak size beklenen seviyeyi saglar.
Davlumbaz izolasyonu tekerlek ugultusunu azaltir
Kapi icleri izolasyonu kapinin tok kapanmasi ve muzik kalite biraz artisi
Arac alti putur ve ic taban izolasyonu yol sesi azaltir
Arac tavani yagmur damla sesini azaltir
Bagaja sadece pandizot alinmasi yeterli bence
Ruzgar sesi icinde cam fitillerine pu mastik sıkılması
Bunlar sadece izolasyon olarak gelen gurultuyu azaltir tamamen yok olmasi icin aracin aerodinamik yapisi ve şasi titresim frekansinin bu yonde olmasi gerekir. Bizim aracta sifira indirmek malesef mumkun degil. Sessiz lastik ve izolasyonla istenilen seviyeye iner ama cok profesyonel bir is istiyorsaniz kendiniz yapmaniz sizi tatmin etmeyebilir, elim yatkin gurultuyu azaltmak benim icin yeterli diyorsaniz yapabilirsiniz.

Aracınız
Hocam beklentiniz tamamen audiye vb. donusmesi ise bu isi profesyonel yapan bir yere 4-6 bin odeyerek yaptirmaniz ancak size beklenen seviyeyi saglar.
Davlumbaz izolasyonu tekerlek ugultusunu azaltir
Kapi icleri izolasyonu kapinin tok kapanmasi ve muzik kalite biraz artisi
Arac alti putur ve ic taban izolasyonu yol sesi azaltir
Arac tavani yagmur damla sesini azaltir
Bagaja sadece pandizot alinmasi yeterli bence
Ruzgar sesi icinde cam fitillerine pu mastik sıkılması
Bunlar sadece izolasyon olarak gelen gurultuyu azaltir tamamen yok olmasi icin aracin aerodinamik yapisi ve şasi titresim frekansinin bu yonde olmasi gerekir. Bizim aracta sifira indirmek malesef mumkun degil. Sessiz lastik ve izolasyonla istenilen seviyeye iner ama cok profesyonel bir is istiyorsaniz kendiniz yapmaniz sizi tatmin etmeyebilir, elim yatkin gurultuyu azaltmak benim icin yeterli diyorsaniz yapabilirsiniz.

Çok bi beklentim yok sadece 120 ile memlekete gittigimde yol bitince kafamda bitain istemiyorum :) işallah işe yarar. Prof videolar izledim gerçekten pahalı bir iş

Geri