Civic FC5 FC5 Ses Yalıtımı - Bitüself + Kauçuk yanmaz köpük

ywzckr

0
Arkadaşlar ekleme olsun diye yazıyorum;
Araçta yagmurlu havada citir citir gelen ses arac altindan gelmiyor. Aracin tekerlekleri kaportanin disinda kaldigi icin kapilara firlatiyor bunu yagmurlu havada hala ses gelince cami acip inceleyerek farkettik, bunu aracin yan taraflarinin ve arka sis reflektorlerinde camur birikmesinden anlayabilirsiniz. Bunun icin gittigidiyordan fc5 pacalik seti aldim yorumumu ondan sonra tekrardan yaparim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Lastik çok önemli bu konuda ben 68 desibel lastik aldım inanın otobandaki o uğultu azaldı. Bağlantı yerlerinden geçerken kütür kütür ses gelirdi şimdi o ses bile azaldı. Lastik havası uygun olmalı onun etkisi de çok oluyor.

ywzckr

0
Lastik çok önemli bu konuda ben 68 desibel lastik aldım inanın otobandaki o uğultu azaldı. Bağlantı yerlerinden geçerken kütür kütür ses gelirdi şimdi o ses bile azaldı. Lastik havası uygun olmalı onun etkisi de çok oluyor.

Hocam lastik sesi degil bu dedigim yagisli havada cakil tasi sesi, birde lastiklere nitrojen basilirsa kasis seslerino daha az iceri veriyormus diyenler var icimizde nitrojen bastiran varmi?

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Nitrojen gazının faydası var diye duydum da yüksek sıcaklıklarda yada uzun süreli kullanımda sıkıntı olabileceğini söylüyorlardı.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017

ywzckr

0
Ön koltuk sökülmeden olmaz hocam hatta yetmeyebilir orta konsolun bile sökülmesi gerekebilir

Aynen hocam ama koltuklar gidince kaldirarak uygulanabilir de ne kadar gerekli bilemiyorum o kadar kalin yun ise yaramiyorsa yapsakta gene gecer. Bu arada yeni ses yapan yer buldum sag on yolcu koltuguna ayak isitmasi oynuyor o yuzden ses yapiyor sunger sıkıstırdım araya ona da bakabilir arkadaslar.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Aynen hocam ama koltuklar gidince kaldirarak uygulanabilir de ne kadar gerekli bilemiyorum o kadar kalin yun ise yaramiyorsa yapsakta gene gecer. Bu arada yeni ses yapan yer buldum sag on yolcu koltuguna ayak isitmasi oynuyor o yuzden ses yapiyor sunger sıkıstırdım araya ona da bakabilir arkadaslar.

Çok sert esnek olmayan bi tabaka halinde olduğundan komple çıkması gerekebilir hocam. Aslında aracın altına titreşimi kesmek için bitüself uygulasak güzel olurdu ama değmez uğraşmaya. Haftasonu mıcırlı bi yola girdim ses gelmeyen yer yoktu:) bu gidişle aracı komple soyup tüm plastiklerin arasına sünger yapacağız:) buarada direksiyonun solunda tuşların olduğu bölmenin içindeki kablolar da ses yapabiliyor:) ama benim araçta şuan en bariz ses sol tweeter. Onu sökebilirsem haftasonu en çok ses çıkan yeri kesmiş olacağım.

Son düzenleme:
Geri