Civic FC5 FC5 Ses Yalıtımı - Bitüself + Kauçuk yanmaz köpük

Aracınız
Civic FC5 2019
merhabalar,
geçen hafta arkadaşımın Opel crosland x marka aracını sürdüm. araç dizel otomatik.
crosland x opelin d segment suv aracı olmasına rağmen beklediğim konforu vermedi. kendi aracımla kıyaslandığımda (fc5 eco elagans) her şeyden önce araç yalıtımını beğenmedim. her daim motor sesi geliyor, vites geçişleri sarsıntılı olmamakla birlikte hissediliyor. lastik sesi az fakat uğultu sesi rahatsız edici. kendi aracında 120 km lerde 73 db kabin sesi varken, crosland x te 60 km lerde 73 db ses ölçüldü. 120 lere çıkınca ses 79 ları buluyor. süspansiyonları suv olduğu için sert, yoldaki çakılı bile hissederken civic te böyle bir hissi yaşamadım.
crosland x i sürene kadar aracımın ses yalıtımı ve konforunu sorguluyordum, meğerse ses yalıtımı ve konforu kötü değilmiş.
piyasada daha iyileri vardır elbet, aracımız kesinlikle kötü değil.

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
merhabalar,
geçen hafta arkadaşımın Opel crosland x marka aracını sürdüm. araç dizel otomatik.
crosland x opelin d segment suv aracı olmasına rağmen beklediğim konforu vermedi. kendi aracımla kıyaslandığımda (fc5 eco elagans) her şeyden önce araç yalıtımını beğenmedim. her daim motor sesi geliyor, vites geçişleri sarsıntılı olmamakla birlikte hissediliyor. lastik sesi az fakat uğultu sesi rahatsız edici. kendi aracında 120 km lerde 73 db kabin sesi varken, crosland x te 60 km lerde 73 db ses ölçüldü. 120 lere çıkınca ses 79 ları buluyor. süspansiyonları suv olduğu için sert, yoldaki çakılı bile hissederken civic te böyle bir hissi yaşamadım.
crosland x i sürene kadar aracımın ses yalıtımı ve konforunu sorguluyordum, meğerse ses yalıtımı ve konforu kötü değilmiş.
piyasada daha iyileri vardır elbet, aracımız kesinlikle kötü değil.

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Dizellerdeki rutinde mevcut motor sesi bir miktar yol ve motor sesini baskıladığı için rahatsız edici bulunmuyor, ama gerçekte sessiz br motor ortamında sessiz olmadıkları ortaya çıkıyor.

Ad Soyad
Can S
Aracınız
Diğer Markalar
Ya şu japonlara akıl sır ermiyor, bize yaptırdıklarına bakın. İnsan ek donanım yapar sessiz diye isteyen alır o donanımı, ne diye bize ot yolduruyorlar ki anlaşılır gibi değil. Bence sessiz olsa japon araçları biraz da detay işçilik artsa diğer markalar nal toplar. Neden bu kadar bu konuya önem vermiyorlar anlaşılır gibi değil.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Taktim hocam ses icin sadece yagmurda etkisi var cok az ama arac kapilari degilde marspiyeller camur oluyor artik.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bende sizin geri dönüşü beklemeden FB7ye uyguna parçayı bulunca taktırdım :)
Bende benzer durum geçerli ama çakıllı yüzeylerden geçerken eskiden çok fazla gelen ses ve çamur şimdi daha az gibi geliyor. Tabi FB7nin izolasyonu daha zayıf olduğu içinde bu durum söz konusu olabilir :unsure:

Aracınız
Civic FB7 2012
aracın kapıdan darbe alması sonrasında, kapıda düzeltme yapmak için kapı içerisine konulan bitüselfler sökülebilir mi ? yoksa kapı sacını toptan değişmekmi gerekir?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
aracın kapıdan darbe alması sonrasında, kapıda düzeltme yapmak için kapı içerisine konulan bitüselfler sökülebilir mi ? yoksa kapı sacını toptan değişmekmi gerekir?
Sökülüyor, ama biraz iz bırakıyor. İç kısım olduğu içinde iz önemli değil zaten.

Geri