Fc5 ve Fk7 yağmur sensörü saçmalama çözümü!!!

Arkadaslar fc5 ve fk7 araclarda yagmur sensorlerinde bazen sapitma oluyor biliyorsunuz. Bir suredir arastirma icindeydim ve bir cozum buldum. Bu cozumden sonra halen sorun yasamadim sizlerle paylasmak isterim. Aracin kaputunu acinca sagda sigorta kutusu mevcut fotografta gosterdigim 2 sigortayip sokup takmaniz gerek. Bir nevi kalibrasyon ayarini resetlemis oluyoruz. Saygılarımla...

July2017 007.JPG

Ad Soyad
hakan arer
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba,bu işlemi kontak kapaliykenmi yapıyoruz.Bende herzaman yapmasada bugün fena saçmaladı aracın silecekleri, tünelde gidiyorum hala çalışıyor, yağmur cilseliyor silecek ful hızda çalışıyor ayarda en düşükte.

XT1650 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ugr60

0
Arkadaslar fc5 ve fk7 araclarda yagmur sensorlerinde bazen sapitma oluyor biliyorsunuz. Bir suredir arastirma icindeydim ve bir cozum buldum. Bu cozumden sonra halen sorun yasamadim sizlerle paylasmak isterim. Aracin kaputunu acinca sagda sigorta kutusu mevcut fotografta gosterdigim 2 sigortayip sokup takmaniz gerek. Bir nevi kalibrasyon ayarini resetlemis oluyoruz. Saygılarımla...

Ekli dosyayı görüntüle 256410
Benim aracın sigorta kısmı bu şekilde acaba benimkinde mi bir problem var? Diziliş numaralandırma neredeyse tamamen farklı20200112_130916_HDR.jpeg

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019

Ekli dosyayı görüntüle 256410
Selamlar, konuyla ilgili son durum nedir? Sonuç pozitif mi? :)

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Selamlar, konuyla ilgili son durum nedir? Sonuç pozitif mi? :)

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Sonuç pozitif ancak birkaç hafta sonra yine saçmalama yapıyor daha farklı bir yöntem uyguluyorum. En hızlı ya alıp bir kaç saniye bekliyorum ve yavaş yavaş düşürüyorum ortalara gelince olması gerektiği hıza geliyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
Yapmur sensörü her zaman kusursuz çalışamaz çünkü yağmurun başlama şekli sensörün kalitesi vs. Yağmur sensörü ön cam tam ıslandıktan sonra sorun çıkarmamalı ama saçmalıyor diğer opel aracımda da öyleydi. Bence normal ne yapsak da arada saçmalayacak diye düşünüyorum.yapmur kaydırıcı ürünler ve ön cama arada kil uygulamak lazım

Geri