fd6 2008 atiker gold lpg li aracın yakıt tüketimi

Aracınız
Civic FD6 2008
merhabalar; aracımı yeni aldım daha önce astra g aracım vardı km ye ortalama 27 kr yakıyordu. fd6 2008 model aracımın yakıtı ortalama 35 kr biraz fazla geldi bana normal mi bu değerler. diğer kullanan arkadaşların araçları da böyle mi acaba( aracı sakin kulanıyorum)

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
merhabalar; aracımı yeni aldım daha önce astra g aracım vardı km ye ortalama 27 kr yakıyordu. fd6 2008 model aracımın yakıtı ortalama 35 kr biraz fazla geldi bana normal mi bu değerler. diğer kullanan arkadaşların araçları da böyle mi acaba( aracı sakin kulanıyorum)
Konuyu gorunce acaba ben mi yazdım diye bir düşündüm. Bende de 2008 fd6 var ve atiker grand kit taktırdım. Daha önceki aracım da astra g idi.
Soruna gelecek olursak aracinizin lpg enjektörleri kaç mm.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Konuyu gorunce acaba ben mi yazdım diye bir düşündüm. Bende de 2008 fd6 var ve atiker grand kit taktırdım. Daha önceki aracım da astra g idi.
İşte başlıyoruz...
Hocam size güveniyoruz. Bu kuruşları ancak siz düşürürsünüz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
İşte başlıyoruz...
Hocam size güveniyoruz. Bu kuruşları ancak siz düşürürsünüz.

Arkadaşın sorunu geçmişte yaşadığım yakıt sorunsalıma çok benziyor. O yüzden çözüm konusunda umutluyum. Sadece kendi sorunumu çözmek değil bir başkasının sorununu çözmek te insana mutluluk veriyor. :)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşın sorunu geçmişte yaşadığım yakıt sorunsalıma çok benziyor. O yüzden çözüm konusunda umutluyum. Sadece kendi sorunumu çözmek değil bir başkasının sorununu çözmek te insana mutluluk veriyor. :)
Evet o apayrı bir zevktir. Daha sade ve şeffaf üst makam bir lezzet.

Aracınız
Civic FD6 2008
Hocam merhaba yeni aldim araci hic baktirmadim. Bir de astra g manuel canavar gibiydi civic otomatik yokuslarda cok bayiliyor sizde de ayni sorun var mi genelde yokuş performansi iyi degil diyorlar

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam merhaba yeni aldim araci hic baktirmadim. Bir de astra g manuel canavar gibiydi civic otomatik yokuslarda cok bayiliyor sizde de ayni sorun var mi genelde yokuş performansi iyi degil diyorlar
Bu aslında bir sorun değil. Manuel bir Astra g, otomatik bir fd6 ya göre kalkışlarda ve rampalarda daha seri. Önceki aracım astra g olduğu için bunu tecrubelerime dayanarak söylüyorum. Ekstradan bir performans düşüklüğü varsa subap ayarı yada buji kaynaklı olabilir. Rampalarda araç bayılıyor evet bu doğru fakat dip gaz verdiğinizde toparlıyor.

Aracınız
Civic FD6 2008
Dip gaz verince evet toparliyor. Örneğin yokuşun baslangicinda 5. Vites 120 ile gidiyorum ortasinda hemen 4 e cekiyor yokusun basina gelmeden 3 e alıyor. Bi de hocam Abs cok erken devreye giriyor tirtikli yolda 30 40 la giderken bile girebiliyor bu da normal mi ?

Geri