Fd6 civic bakım ve motor yağı sorunu

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar herkese merhaba. 2010 otomatik honda civic elegance 170.000 km deki aracımın bugün motor yağını değiştirdim. Castrol magnatec start stop 5w30 tam sentetik koydu servis . Çekiş bariz şekilde arttı fakat rölantide motor sesi biraz arttı gibi geldi bana. Önceden araç içinde hiç ses duymazken bugün biraz duymaya başladım. Sizce yağ yeni ve henüz çok ince olduğu için mi böyledir normal midir yoksa bi sorun yaratır mı cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Ozzi

0
Aracınız
Civic FD6 2009
Ben bugün özel servisde yağ bakıma girdim. Shell 5w30 hx8 yağ koyduk zaten fd6 kasanın uygun yağı 5w30 ben 0w30 düşünüyordum ama ustam ince gelebilir 5w30 bu kmlerde uygundur dedi

DENE

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bence yeni yağ ile biraz km yaptıktan sonra sesteki değişimi değerlendirmeniz daha makul olacaktır.

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar bu arada az önce birşey farkettim. Normalde bizim civiclerde gaza yuklenince yüksek devirlerde vtec etkisiyle tok ve çok hoş bir motor sesi gelir . O ses hiç yok bu yağ değişiminden sonra . Çok daha ince tiz bi ses var . Ben çözemedim valla iyice kıllanmaya başladım . Ne diyorsunuz bu durumla ilgili ??

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar bu arada az önce birşey farkettim. Normalde bizim civiclerde gaza yuklenince yüksek devirlerde vtec etkisiyle tok ve çok hoş bir motor sesi gelir . O ses hiç yok bu yağ değişiminden sonra . Çok daha ince tiz bi ses var . Ben çözemedim valla iyice kıllanmaya başladım . Ne diyorsunuz bu durumla ilgili ??
Enteresan :unsure:

Aracınız
Civic FD6 2011
Merhabalar hocam 2011 model honda cıvıc fd6 kullanıcısıyım önüzmüzdeki yağ bakımında castrol magnetec start stop 5w30 yağ kullanmayı düşünüyorum ilerleyen zamanlarda sıkıntı yaşadınızmı bir sorun oluştumu bu yorumu okuduktan sonra endişelendim şahsen tecrübeniz nedir tavsiye edermsiniz çok teşşekkürler

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Merhabalar hocam 2011 model honda cıvıc fd6 kullanıcısıyım önüzmüzdeki yağ bakımında castrol magnetec start stop 5w30 yağ kullanmayı düşünüyorum ilerleyen zamanlarda sıkıntı yaşadınızmı bir sorun oluştumu bu yorumu okuduktan sonra endişelendim şahsen tecrübeniz nedir tavsiye edermsiniz çok teşşekkürler
Motul 5w30 eco-lite iyi bir seçim olabilir. Ben sürekli motul kullaniyorum.

Geri