Civic FC5 RS Fd6 dan FC5 1.5 turbo sedan geçmeyi düşünüyorum, görüşleriniz ..

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar selam,
Bu geçiş için yorum, öneri, aracını satan, aracımı alan varsa dinlemek isterim.

İlk merak ettiklerim yakıt durumu ( biraz göreceli bir konu biliyorum) ,
LPG montaj durumu ?
Güvenlik paketi olan modelleri ? ( Oto fren, şeritte tutma, adaptif hız kontrol)

Teşekkürler

Aracınız
Civic FC5 2020
Güvenlik paketini (Honda sensing) sadece executive + paketi ile alabilirsiniz. Yakıt ise 4l yaktığını iddia eden de var. 10 l üzeri yakan da var. Benim Sakarya ortalamam 8.2 l Trafiksiz şehir içinde 8-9 l civarı gezersiniz.(1.5 exe+ kullanıyorum ve aracımı satmayı düşünmüyorum )

DMR

Özel Üye
Ad Soyad
Alper D
Aracınız
Civic FC5 2020
Ankara ici uzun donem yakit tuketim ortalamam 7.6 lit trafik yogun olmayan surecte.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar selam,

LPG montaj durumu ?
Güvenlik paketi olan modelleri ? ( Oto fren, şeritte tutma, adaptif hız kontrol)

Teşekkürler
Merhaba,

arkadaşlarımın FD6 sına binmiştim arada çok fark var konfor ve performans olarak bunu ilk sürüşe başladığınızda hissedersiniz.

Yakıt durumu şehirler arası 4.5-6 lt civarı , şehir içi 8-9 civarı, gazlamalı +10 lt
forumda lpg montajı yaptıranlar vardı.
exe+ ların hepsi güvenlik paket diye biliyorum, bazı manuel elegance da da güvenlik paket var.

Aracınız
Civic FC5 2020
1.5 exe plus kullanıyorum, 21 bin km ortalamam 6,2 litre. İstanbul Anadolu yakası şehir içinde sakin kullanımda. Gaza yumuşak basarım, gereksiz fren yapmam trafik akışına uyar gereksiz dur kalk yapmam. Arkamdan kimseye selektör yaptırmadım.( Yürüsene kardeşim kabilinden). Arada bir gazladigim da olur düz yolda. Kısacası ekonomik kullanmak isterseniz ekonomi de var performansda. Ben çok memnunum.

Aracınız
Orta- uzun vadede benim de gönlümden geçen bir değişim bu ama benim kafamı kurcalayan sadece bir konu var: CVT şanzımanın ömrü.

Aracınız
Civic FC5 2020
Şanzımandan yana en ufak bir sıkıntı yok bence. Çok ekstrem, hard bir kullanımınız yoksa CVT şanzımandan korkmaya gerek yok.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar selam,

LPG montaj durumu ?

Teşekkürler
Güzel bir geçiş olur. Fd6'yı aramazsınız.
Şuan benzin ile lpg arası çok açıldı. Buda Amorti süresini kısaltır. Lpg dönüşüm ile ilgili konumuz var. Bir göz atmanızı tavsiye ederim.
@ugurozer hocam uzun süredir lpgli şekilde kullanıyor. Fikir ve yorum açısından çok faydası olur.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Şuan FD6 ile 22-22 km toplam 45/50 km arası işe gidiş gelişim var benzinle. Çok fazla dur/kalk yok, sakin sürüşte 7,2-7,5 litre ortalama tüketimi var, biraz seri kullanımda 8 litre şu mevsimde gördüm. Benim de aklımda turbolu benzinli bir araca geçsem 5,5-6 litreleri görür müyüm diye düşünüyorum aslında.

Geri