FD6 Enjektör sesinden şüphe.

Aracınız
Arkadaşlar merhaba,
2010 Elegance model cıvıc aracını yeni aldım. Daha 2 gün oldu. Araçtan gayet memnunum. Bu subap muhabbetini aracı almadan öncede araştırmıştım. Bi cıvıc alacak gibi oldum çok aırı derecede titriyordu ve enjektörlerden ses geliyodu. O araç olmadı ama başka bir tane buldum aldım. Sorum şu olcak;
Araç için yakıt konusunda kesinlikle bi şikayetim yok aksine antalyadan istanbula toyota corolla aracıma göre 1-2 kuruş daha az yaktı. Çekişten ve yolda giderken sesten yana da şikayetim yok. Motor sesi duyulmuyor bile ve hondanın bu özelliği çok hoşuma gitti. Fakat araba rölentide iken enjektörlerden ses geliyor. benzine aldığımda sesi kesiyor. Tüp markam Landirenzo. Aracın subap ayarında sıkıntı vardır diyebilirmiyiz. Aracın eski sahibi pek bilgili değil gibiydi. Filtre değişimi yapmamış hiç. onla alakalı olabilirmi?

Aracınız
FD6 Enjektör sesinden şüphe.

Tik tik tik tik sesinden bahsediyorsunuz lpg enjektör sesi o ne yaparsanız yapın kesilmeyecek kafanıza takmayın duymassiniz

Emin olmak icin aracı çalıştırın lpg enjektörlerinin üzerine bir bezle bastırın ses azalacak mı

Sent from my iPhone using Tapatalkg iki. O

Aracınız
Tik tik tik tik sesinden bahsediyorsunuz lpg enjektör sesi o ne yaparsanız yapın kesilmeyecek kafanıza takmayın duymassiniz

Emin olmak icin aracı çalıştırın lpg enjektörlerinin üzerine bir bezle bastırın ses azalacak mı

Evet tik tik tik sesinden bahsediyorum. Araca hiç subap ayarı yapılmamış. 35 binde lpg takılmış. Şu an 63 binde. Ve yakıt ve çekiş açısından gerçekten beni tatmin ediyor. Subap ayarı için 20000 km de bi baktırılması lazım denildiği için acaba die düşünmüştüm ama fazlada kurcalamayayım en iyisi :D

Son düzenleme:
Aracınız
Subab ayarı herkesin yapabilecegi Bi ayar değil ısını bilen bir usta gerekir araçtan Bi şikayetin yoksa hic girme o islere bence filtre bakımını yaptır ve bin enjektör sesini kafana takma Hocam benim arabam 3 aylık bendede var yanı Subab ayarıyla hic mi hic alakası yok o sesin

Aracınız
Hocam o tik tak tik sesi landirenzo lpg sisteminin tümünde var onu dert etmeyin. Subab konusuna gelince işinin ehli bir ustaya gösterin size yardımcı olacaktır.

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
[MENTION=3399]ouzhanss[/MENTION] , Brc kitinde de var o ses. Lpg enjektörlerinin sesi o şekildedir. Motor kaputunu açın aracı çalıştırın benzine geçtiği an enjektör sesi çıkmaya başlar. Araç içinde duymanız zordur ancak dışardan duyulur

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar gerekli bütün cevapları vermiş sadece şu ekemeyi yapayım lpg markasına göre sesin azlığı veya çokluğu değişiyor, ama ses yapmayan marka yok diyebilirim :)

Aracınız
[MENTION=3399]ouzhanss[/MENTION] "Subap ayarı için 20000 km de bi baktırılması lazım denildiği için "

demişsin de bilgin olsun 20 binde bir eski arabalarda oluyordu , bizim araçlarda 50 bin de bir.

Ek olarak ilkbahar da ve sonbaharın başında subap ayarları yapılırdı.Tabii bu dediğim 2001 den evvel ki araçlar içindi. (Subap ayarı dediğin iş zordur onu da ekleyeyim- hadi gidiyim yaptırayayım diyemezsin , geceden aracı bırakacaksın , motor sogukken yapılıyor cunku)

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
[MENTION=3399]ouzhanss[/MENTION] "Subap ayarı için 20000 km de bi baktırılması lazım denildiği için "

demişsin de bilgin olsun 20 binde bir eski arabalarda oluyordu , bizim araçlarda 50 bin de bir.

Ek olarak ilkbahar da ve sonbaharın başında subap ayarları yapılırdı.Tabii bu dediğim 2001 den evvel ki araçlar içindi. (Subap ayarı dediğin iş zordur onu da ekleyeyim- hadi gidiyim yaptırayayım diyemezsin , geceden aracı bırakacaksın , motor sogukken yapılıyor cunku)

Bazı yerler vantilatör koyuyor onunla soğutuyor 3 saatte işlem tamam :eek:k:

Geri