Fd6 göz almayan beyaz farlar

Arkadaşlar fd6 kasa aracımın farlarını beyaz yapmak istiyorum. Ama sonradan takılan led yada xenon farlar karşıdan gelen araçların gözünü alıyor diye biliyorum. Fd6 aracıma göz almayacak şekilde hangi marka hangi far takılır yolu yordamı nedir bilgi verecek olanlara şimdiden teşekkürler

Aracınız
Civic FC5 2020
Aracınızda kısa farlarda mercek olmadığı için Xenon veya LED ampul almayın.
LED göz almaz denilse de malesef aynalı (çanak) far olduğu için dağı bayırı aydınlatır.
Beyaz halojen ampuller var. Narva, Diamond Vision vs gibi kuru hava da hemen hemen sarı farlarla aynı aydınlatır lakin bunlar da özellikle yağmurlu havalarda performans veremezler.
Kısa farlarınız için en iyi aydınlatmayı görüntüsü pek güzel olmasa da sarı halojenler sağlar.
Uzunlarınız için sarı kısa farlarla renkleri uymayacak evet ama LED ampul öneririm. Hem çok daha iyi aydınlatır, selektörde şimşek etkisi yapar. Hemde uzunlar zaten her türlü göz aldığı için birşey değiştirmez.
Uzunlara ampul olarak ise 100 liralık piyasa LED' lerinden önermem.
Photon Acorn gibi CSP Chipset li LED ler hem odaklama hemde aydınlatma olarak orjinale nazaran çok daha iyi performans verecektir.

'?? ??? ???. (??????)
'?? ??? ???. ?-???? ??-? (?????)
'?? ??? ???. ?-???? (Ş??????? ?????)

Aracınız
Civic FD6 2010
2010 fd6 premium aracımda orjinalinde xenon var, yansıma çanak ayna ile oluyor (merceksiz yani.) Karşıdan gelenlerden pek tepki almıyorum, şikayet edende muhtemelen benim normalden biraz yukarı ayarda kullanmamdan dolayı sanıyorum, dağılma yok.

Dağılmanın olup olmadığını anlamak için 3-4 metre gibi kısa mesafeden duvara karşı farlarınızı yaktığınızda üst aydınlatma sınırının net keskin bir çizgi şeklinde olması gerekiyor, loş biçimde bile aydınlanma olmamalı. Keskin terdeki dağılma 1cm bile olsa ışığın dağılmasına ve karşıdan gelenin gözünü almasına yetiyor.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
2010 fd6 premium aracımda orjinalinde xenon var, yansıma çanak ayna ile oluyor (merceksiz yani.) Karşıdan gelenlerden pek tepki almıyorum, şikayet edende muhtemelen benim normalden biraz yukarı ayarda kullanmamdan dolayı sanıyorum, dağılma yok.

Dağılmanın olup olmadığını anlamak için 3-4 metre gibi kısa mesafeden duvara karşı farlarınızı yaktığınızda üst aydınlatma sınırının net keskin bir çizgi şeklinde olması gerekiyor, loş biçimde bile aydınlanma olmamalı. Keskin terdeki dağılma 1cm bile olsa ışığın dağılmasına ve karşıdan gelenin gözünü almasına yetiyor.

Aracin orijinalindaki xenon zaten dagilma yapmaz fakat makyajsiz fd6larda orijinal xenon yok. Far ic yapisi da xenon olanin farkli. Mercekli araclarda xenon icin D1S/D2S gibi ampuller kullanilirken canakli olanlarda D2R ampul kullanilmakta. Farki ne diye soracak olursaniz etrafa dagilmayi onleyen bant seklinde bir yapisi var internetten bakabilirsiniz. Xenon istiyorsaniz aracin farlarina mercek montaji yaptirin cok daha saglikli bir islem olur

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri