Civic FD6 Fd6 hız ve devir göstergelerinin fd2 ye çevrilmesi

Ad Soyad
Cihan ALTUNÖZ
Aracınız
Civic EK
Arkadaşlar abiler kafaya taktım bu ara ama kafama takılan birşey var gösterge devir kısmındaki kağıdın değişmesimi gerekiyor kırmızı yapabilmek için uğraşan oldu mu yada yapan gören varmı yardımcı olabilecek birisi yanlış yere açtıysam konuyu kusura bakmayın saygılar :) IMG_2064.JPG

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Merhabalar. Daha önce yapıldı bu uygulama. Biraz zor bir işlem ama olmuyor denemez tabiki.
Devir saatinin,benzin ve hararet göstergesi etrafındaki kağıdın değişmesi gerekiyor. Göstergenin alt aydınlatma ledlerinin de değişmesi gerekiyor.bu kit aliexpreste mevcut satılıyor kağıt ve LED ler var setin içinde.
Lakin önemli olan mevzu hız ve kilometre bilgilerinin yazdığı mavi renk LCD displayde sıkıntı var. Displayin sadece ledlerini değiştirmekle olmuyor içindeki mavi yansıtıcı kağıdında değişmesi gerekiyor. Ancak bu şekilde fd2 type-r görünümü yakalanıyor. Facebook gruplarında bir arkadaş Kayseri'de bir ustaya yaptırmıştı bu uygulamayı. Zamanında 1.8 fd7 im varken bende çok araştırmıştım.

Ad Soyad
Cihan ALTUNÖZ
Aracınız
Civic EK
Merhabalar. Daha önce yapıldı bu uygulama. Biraz zor bir işlem ama olmuyor denemez tabiki.
Devir saatinin,benzin ve hararet göstergesi etrafındaki kağıdın değişmesi gerekiyor. Göstergenin alt aydınlatma ledlerinin de değişmesi gerekiyor.bu kit aliexpreste mevcut satılıyor kağıt ve LED ler var setin içinde.
Lakin önemli olan mevzu hız ve kilometre bilgilerinin yazdığı mavi renk LCD displayde sıkıntı var. Displayin sadece ledlerini değiştirmekle olmuyor içindeki mavi yansıtıcı kağıdında değişmesi gerekiyor. Ancak bu şekilde fd2 type-r görünümü yakalanıyor. Facebook gruplarında bir arkadaş Kayseri'de bir ustaya yaptırmıştı bu uygulamayı. Zamanında 1.8 fd7 im varken bende çok araştırmıştım.

Ledleri değişmekde sorun yokda ali babadan sipariş i bekleyecek kadar sabırlı değilim ben biraz daha araştırayım rn iyisi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ad Soyad
Cihan ALTUNÖZ
Aracınız
Civic EK
Aliexpress’te satılan kit incelediğim kadarı ile bu gibi görünüyor,
TRY 7.03 | Dashboard Instrument Retrofit for Honda CIVIC TYPE R Instrument face-plate Polyester Film Face-plate CIVIC FA5 FG2 FA1 FD1

Fiyat çok yüksek be

Geri