Merhabalar , uzun süredir forumu takip edemiyordum,
Dün hem sanayi den çıkardım aracı hemde bir kaç bilgi paylaşayım dedim;

*Öncelikle servislerde bakım fiyatlarında kampanya sona ermiş(aralık ayında 500 tl idi) şu anda 750 tl sadece filitre ve yağ için istiyorlar.

*Ben 0-30 eneos yağ kullandım bir önceki bakımda aracım 50.000km de idi, şu anda 60.000 km ye geldik yine eneos 0-30 aldım,
(https://urun.n11.com/motor-yagi/japonyanin-1-numarasi-eneos-premium-ultra-0w30-motor-yagi-P29349208) tavsiye edebiliirm, ,araç daha sessiz çalışıyor,yağlaması daha hızlı diye bunu tercih ediyorum ,eksiltme vs de son 10.000 km de yaşamadım.

*Filitreler için hep bosch alıyordum bu sefer aynı satıcıdan tekrar aldım,

https://urun.n11.com/filtre-setleri...tdgxs-11g1mkgs8xr-S.W_NOHIT.C.c37_a44-0mg9vjl

şu diğer markaları da merak ediyorum venkele sanko isimleri tam hatırlayamadığım.
bu arada fiyatlar internette 10-20 tl daha pahalı, bostancı sanayide daha ı
uygun bulabilirisiniz, gel git taşı ,et vs bana aynı oluyor gibi geldi.

aracımda geçen bakımda ön arka balataların değişim vakti geldiğini söylemişlerdi, o an ustanın gazı ile yerli marka KALE BALATA aldım, 8 adet balataya 150 tl para verdim, sakın almayın diyebilirim rahat rahat...
fren son zamanlarda bir tutup bırakma yapıyor, yüksek hızlarda bildiğin ısırmıyor diski,
Açtık baktık ki balata erimemiş hala sağlam fakat disklerin taşlanması gerekiyormuş.(60.000 km aynı disk) ok dedik, 250 tl ye diskleri taşlanması yapıldı. demene yaptık yine ısırma yok ,balatalırın da değişmesi lazım dedik,
Boch balata aldım 380 tl (sanayı bostancı) ön arka takımına verdim değiştirdik,şu anda ara fren konusunda ilk gün ki performansına kavuştu diyebilirim. işçilik için de 50 tl verdim.

*Aracın yakıtı son zamanlarda artmıştı ,bu jileri kontrol ettik 2-3 ay önce aldığım bujiler ile değiştirelim dedik, son benzin alıp sıfırladığımdan beri ortalma 9,5-9,8 arasına kadar düştü(fd6 otomotik 2012 benzinli)
usta takarken çok beğenmedi bujileri , çok güvenli gelmemiş fakat ben bir fark görmedim.
https://tr.aliexpress.com/item/4-AD...rleri/32948089975.html?spm=a2g10.search0104.8.15.49d836432RUX7a&transAbTest=ae803_5

Son olarak geçenlerde geri geri giderken arkadaki araca dokunmuştum , arka tamponun boyanması için 300 tl verdim,

ohh be artık rahatım derken usta ile deneme sürüşüne çıktık, ön kollarda seslein olduğu değişmesi ve ya bakımının yapılması gerektiğini söyledi, bende yeter ulennnn dedimm.
Bu arda ön takım için en iyi testi oto ekspertizler ücretsiz yapıyorlarmış,
Son olarak antifiriz değişimi yaptık( 50 tl)
ve bu dönemki bakımı bitirdik.

Hala ufak tefek sıntıları var,zaman bulursam onları da yaptıracağım.
navitek navigasyon var araçta serviste takılmış garanti bitmiş tabi, cihaz ara ara açılmıyor 10-20 kere reset atıyor kendine sonra açılıyor, bunu istanbul anadolu yakasında kim yapabilir,
ve sağ ön cam açılırken yavaş açılyor,baktırdım motor su almış dediler yağlayıp balladılar fakat hala aynı ,bunu kime yaptırayım motor fiyatları hakkında bilgisi olan var mı.
IMG_20180812_182944.jpg
benden şimdilik bu kadar merak ettiğiniz birşey var ise yazın.

okuduğunuz için teşekkür ederiz...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Güzel paylaşım, teşekkürler :)(y)

Düzenleme: Başlıkta imla düzenlemesi yapılmıştır.

Son düzenleme:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@aykut585 Paylaşım için teşekkürler (y)

Geri