fd6 klima ve hararet göstergesi hakkında

Aracınız
Civic FD6 2011
aracımı sürerken klimayı açıyorum ve motor geç ısınıyor klimayı kapattıktan sonrada hararet göstergesi bir iki tık düşüp sonra hemen geri seviyesine geri geliyor ,normal mi bunlar

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam klima açınca fan devreye giriyordur. Klima peteği ile radyatör peteği arkarkaya olduğu için su sisteminin soğumasına sebep oluyor olabilir.

Aracınız
Civic FD6 2011
Yani herhangi bir sorun yok değilmi, bide soğuk motorda cam bugusunu açtığımda fan sesi geliyor direkt motor sicakken ki açılan fan gibi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yani herhangi bir sorun yok değilmi, bide soğuk motorda cam bugusunu açtığımda fan sesi geliyor direkt motor sicakken ki açılan fan gibi
Teorik olarak yok. Cam buğusu için açtığınız zaman otomatik klima devreye giriyordur. Onun fan sesidir.

Aracınız
Civic FD6 2011
Cok teşekkür ederim son olarak ,aracı çalıştırdıktan sonra buzu veya buguyu çözmek için tam olarak nasıl yapmalıyım bugu çözme tuşuna basarak mı yoksa mode tuşundan da ön cama hava verilebiliyor sanki onu yapinca klima devreye girmiyor gibime geliyor

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Cok teşekkür ederim son olarak ,aracı çalıştırdıktan sonra buzu veya buguyu çözmek için tam olarak nasıl yapmalıyım bugu çözme tuşuna basarak mı yoksa mode tuşundan da ön cama hava verilebiliyor sanki onu yapinca klima devreye girmiyor gibime geliyor
Rica ederim. Dışarıdan oluşacak buz veya kar için ön cama serilen örtüler var. Aynalarıda kaplıyor. Sabah çok işinize yarar. İçeriden ise camın nemi tutmaması için önce güzelce temizleyip ardından sprey tarzı buğu önleyiciler ile silmektir. Yine buğu oluşur ise biraz klimayı çalıştırın.

Geri