Civic FD6 FD6 motor ömrü (lpg'li) nekadardır ?

Fd6 üzerinde bulunan R16A2 1.6 ivtec motoru'nun ömrü lpg'li hali ile 10 bin km düzenli yağ değişimi ve limitlerde kullanım seneryosunu göz önünde bulundurursak gerçekçi motor ömrü kaç bin km'dir ?

"The power of dreams"

Aracınız
Fd6 üzerinde bulunan R16A2 1.6 ivtec motoru'nun ömrü lpg'li hali ile 10 bin km düzenli yağ değişimi ve limitlerde kullanım seneryosunu göz önünde bulundurursak gerçekçi motor ömrü kaç bin km'dir ?

"The power of dreams"
Bu aracın nasıl kullanıldığıyla alakalı. Sürekli motor soğukken marş yapılıyor ve kısa mesafe kullanılıyorsa en fazla 250000km. Sürekli uzun yol yapan araçlar rahatlıkla 500000i devirir ama bu araçlar ya bir tanedir ya iki.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu aracın nasıl kullanıldığıyla alakalı. Sürekli motor soğukken marş yapılıyor ve kısa mesafe kullanılıyorsa en fazla 250000km. Sürekli uzun yol yapan araçlar rahatlıkla 500000i devirir ama bu araçlar ya bir tanedir ya iki.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benzinli kullanılsa honda rahatlıkla 250 bini geçer, ama lpg li kullanımda iş biraz değişiyor

"The power of dreams"

Aracınız
Civic FD6 2010
2009 model dream var bir tanıdıkta LPG yok, manüel, garantisinden sonda dışarıda her 10 binde bakımı düzenli yapıldı, şu an 480 bin civarında, arabada tık yok, ne yağ yakma, ne üfleme (LPG hiç takılmadı) LPG li’side kullanıma bağlı 250-300 bin yapar muhtemelen.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Tamircimde 2002 corolla var, araç 110 bin km den beri lpg liymiş şuan 390 binde. Daha önce anlatmıştı merak edip motoru açtım leke bile yoktu diye. Atmosferik araçlar iyi bakımla lpg li bile olsa rahatlıkla 300-400 bini devirir.

06 HONDA 2234

Aracınız
Civic FD6 2010
Efsane kasa (95-98) 1,6 motorlarının 900 binde olup, motor açılmadığını duymuşluğum var. Honda da LPG uygulanmaz ve bakımlı kullanılır ise, bu km. leri görebilir. (Kullanıma bağlı)

S

Silinen üye 20336

Guest
İstanbul ve Ankara ‘da bir kaç taksi şoförü ile sohbetimden hatırladığım;

Fiat marka otomobillerin sıfırdan itibaren ticari taksi olarak LPG ‘li kullanımda 600-700 bin km civarı yaptığını söyleyenlerini hatırlıyorum.(LPG markası olarak da hemen hemen hepsi BRC önerdi.)
Dizellerin de yine aynı tür kullanımda 400-500 bin km yaptığını bir yada iki ayrı ticari taksi şoföründen dinledim.

Edindiğim bilgilerin doğru olduğu kabulüyle;
Fiat ‘ın motoru o şartlarda 600-700 bin km ‘yi deviriyorsa Honda ‘nın motoru standart aile kullanımında düzenli bakımla kim bilir kaç bin km ‘yi görür...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

"The power of dreams"
Hocam bu soruyu en iyi taksiciler cevaplar. Bilhassa Honda kullananlara bir sormak lazım.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FC5 2019
arkadaşlar lpg'nin motor ömrünü kısalttığına dair bilimsel bir veri yok. aksine benzin motorda kurum bırakır ama lpg'de böyle birşey söz konusu değil. benim bildiğim lpg'nin motora verdiği bir zarar yok ancak sübapları daha erken yer. firmalar bunu bildikleri için artık çelik sübap takıyorlar. ki sübaplar pahalı değil. yine de içiniz rahat etsin istiyorsanız aracınızı belirli periyotlarda ara sıra sadece benzinli kullanın derim. sürçü lisan ettiysek affola. herkese kazasız belasız sürüşler..

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

arkadaşlar lpg'nin motor ömrünü kısalttığına dair bilimsel bir veri yok. aksine benzin motorda kurum bırakır ama lpg'de böyle birşey söz konusu değil. benim bildiğim lpg'nin motora verdiği bir zarar yok ancak sübapları daha erken yer. firmalar bunu bildikleri için artık çelik sübap takıyorlar. ki sübaplar pahalı değil. yine de içiniz rahat etsin istiyorsanız aracınızı belirli periyotlarda ara sıra sadece benzinli kullanın derim. sürçü lisan ettiysek affola. herkese kazasız belasız sürüşler..

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Lpg ayarsız kullanımda egzoz subaplarına zarar veriyor onun dışında lpg de subap yanması yaşayan honda duymadım

Milliyetçilik, milleti olmayanlar için faşizmdir. - Hüseyin Nihal Atsız

Geri