fd6 rölanti düşmesi

Aracınız
Civic FD6 2011
beyler herkese hayırlı ramazanlar fd6 otomatik aracımda her fan açtığında rölanti düşüyor 500 600 lere kadar hissediliyo bide sübap ayarı da yaptırdım ama böyle oluyo hep

Aracınız
Civic FD6 2012
beyler herkese hayırlı ramazanlar fd6 otomatik aracımda her fan açtığında rölanti düşüyor 500 600 lere kadar hissediliyo bide sübap ayarı da yaptırdım ama böyle oluyo hep
subap ayarından sonra bende de yaptı LPG var mı aracında ?
Neyse benimkinde var.ben LPG ayarı da yaptırdım sorun yine devam etti.aracı benzine alıp 10 km kullandım dur kalk dahil.sonra sorun çözüldü dene istersen..

Aracınız
Civic FD6 2012
Ay
dediğiniz gibi yaptım bugün benzinde rölantide gram oynama yok epeyde bi kullandım sorun gaz ayarında mı ki geri lpg ye geçirmedim ama aracı
Aynen gaz ayarını dene 20 lira ya halledersin.
Şimdi sorunu ucuz işlemden yola çıkarak bulmak lazım.baktın gaz ayarından sonra yine aynı boğaz kelebeği temizliği ve adaptasyonu yaptırman lazım.ama önce gaz ayarı.

Aracınız
Civic FD6 2012
bu arabalarda da boğaz kelebeğine elletmeyin diyolar eski düzen tutmayabiliyomuş bi daha
Sen bi gazcıya git LPG ayarını baktır önce.eğer ayarda bir sıkıntı yoksa ki yüksek ihtimal ayarda.
Bu arada subap ayarını nerede yaptırdın.ben Honda Marmara’da yaptırmıştım 250 TL ye dışarda da aynı fiyattı araştırdım biraz servisin yapması daha iyi dediler.
Subap ayarında sorun olmasın diye sordum

Aracınız
Civic FD6 2011
sübap ayarını burada ankarada yaptırdım iyi bir özel servise o konuda bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum hatta aklıma geldi sonrasında lpg ciye gidip gaz ayarına da baktırmıştım iyi deyip göndermişlerdi, sizin gibi denedim bakalım bugün benzinde kullandım baya bi umarım gazda öyle yapmaz bir daha, yani stop etcek gibi olmuyo kesinlikle fan açtığında motor rölanti bi düşüp yükseliyo geri ,benzinde yapmıyo ama işte

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
sübap ayarını burada ankarada yaptırdım iyi bir özel servise o konuda bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum hatta aklıma geldi sonrasında lpg ciye gidip gaz ayarına da baktırmıştım iyi deyip göndermişlerdi, sizin gibi denedim bakalım bugün benzinde kullandım baya bi umarım gazda öyle yapmaz bir daha, yani stop etcek gibi olmuyo kesinlikle fan açtığında motor rölanti bi düşüp yükseliyo geri ,benzinde yapmıyo ama işte
Benzinde problem yolsa ilk akla lpg sistemi gelir. Ankara gibi büyük yerde güzel usta bulursunuz. Hangi marka sistem takılı ise ona göre hareket edin.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Geri