fd6 rölanti düşmesi

Aracınız
Civic FD6 2011
beyler herkese hayırlı ramazanlar fd6 otomatik aracımda her fan açtığında rölanti düşüyor 500 600 lere kadar hissediliyo bide sübap ayarı da yaptırdım ama böyle oluyo hep

Aracınız
Civic FD6 2011
fan açtığında bir miktar düşüyor zaten rölanti bazen ki bu normal zaten diye biliyorum onun dışında nadiren frene biraz sert asılınca rölantiyi azıcık etkiliyo bide direksiyonu ani çevirişlerde etkiliyo servise sorduğumda da fd6 larda bunlar yapıyo normal dediler ayarın olsun herşeyin iyi deyip gönderdiler ,dediğiniz gibi rölanti bölgesine tekrar baktırcam bütün elektronik aksamı açtırıp

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Dostum sana çözümle geliyorum. Aynı sorun bende de vardı. Özellikle kırmızı ışıkta durduğunda, klima da açıksa araba stop edecek gibi oluyordu. Bir kaç yerde LPG ayarı yaptırdım. Olmadı, düzelmedi. Malum ayar temizlikten bahsettiler onları da yeni yaptırmıştım onların olmadığına emindim. Bu arada akü kötü durumdaydı belki ondandır dedim onu değiştim. Düzelmedi. Bujilerin zamanı gelmişti. O da çözmedi. Sonra tesadüf başka bir LPG ustasına gittim. Bizde küçük bir filtre daha varmış onu değiştirdi.(bulunduğu yerin fotosunu ekleyebilirim ve 20bin km de bir bunu da değiştir dedi.) regülatörün 1200luk ama basıncı düşük bu aracın dedi onu da ayarladı. Sorunum çözüldü. Not: klima, far kapatıp öyle ayarladı.

Honda civic Fb7 aracından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Dediğiniz küçük gaz kesici filtresi mi?
Onun değişmi 10.000'de bir olmaz. Markadan markayada değişiyor olabilir.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Dediğiniz küçük gaz kesici filtresi mi?
Onun değişmi 10.000'de bir olmaz. Markadan markayada değişiyor olabilir.

Hocam 20binde bir değişirse iyi olur dedi. Benim böyle bir filtre olduğundan haberim yoktu. Bu güne kadar hiç değişelim diyen usta da olmamıştı. Değişmeden önce basıncın ayarını yaptı. Bir kaç gün sonra çözülmedi diye tekrar gittim. Filtreyi öyle değişti. Tekrar ayar yaptı. Bu defa basınç bozulmadı. Yani fb7 kasada benim sorunum böyle çözüldü. Arkadaşın sorunu da benimkine benziyor. Rolanti benzinde normal LPG de ara ara dalgalanıp duruyordu.

benimkinde dalgalanma yokda bir miktar oynuyo azıcık hissettiriyo yani stop etcek gibi hiç olmadı yani açıkçası
Başlangıçta benim de öyleydi hocam sonra ufak ufak artıp bu noktaya geldi. Bir sonraki LPG kontrolünde bir sorgulayıp, baktırırsın. Umarım böyle basit bir şeyden kaynaklıdır da kafan rahatlar beni çok rahatsız eden bir durumdu.
Mavi: Her 10bin km'de değişen filtre
Kırmızı: İçinde küçük bir filtre var, daha önce hiç değişmemiştim.
IMG_20200720_153432.jpeg

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracım civic eco elegance (2013 fb7) Size kaç km dediler hocam?

Benim araç Vtec-2 sistem Zavoli New Bora bendeki gaz kesici filtesini normal gaz filtresi alırken yanında sattıklarını gördüm. Öylelikle öğrendim. Genelde 50.000 kilometre diyorlarda daha temiz ve sorunsuz kullanım için 20.000 kilometre değiştirin dediler. Ben farkettiğimde ise 30.000 olmuştu. DSC_0366.jpeg

Geri