Fd6 Rolanti düşüp yükselmesi

krmmrt

0
Aracınız
Arkadaşlar daha önce farklı konularda araçta anlık bir titreme olduğundan bahsetmiştim. Ama sonunda fark ettim ki rolanti anlık düşüp çıkıyor. Motor konusunda bilgili olmadığımdan anlamam biraz zaman aldı tabi. Benzin kullanırken bu rolanti düşmesine denk gelmedim. Lpg'de kullanırken bu rolanti düşmesini yaşıyorum. Aracım otomatik. Yüksek hızlarda olmuyor bu düşüş. genelde 1500-2000 devirde frenleyince vites boşa geçiyor sanırım. O geçiş esnasında devir bir an 400-500 lere kadar düşüp geri yükseliyor.

Netten biraz araştırdım ama konular genelde eski ve net bir sonuç bulamadım. Bu sorun son yaptırdığım lpg bakımından sonra ortaya çıkmıştı. İzmir'de tanıdığım güvenilir lpg ustası da yok. Bilgisi olan var mı bu konuda? Ne yapabilirim?

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Önce lpg ustası önerileri gelsin. Daha sonra ustanın önerisine göre subap ayarı ve sonrasında lpg ayarı ile (parça problemi yoksa tabi lpg nin sensörleri vs vs) problem ortada kalmaz. Forumun 1/4ü izmirde öneriler gelecektir.

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=3460]krmmrt[/MENTION] Lpg markası neydi?

Aracınız
kullandığım tüm lpgli hondalarda vardı bu sorun,subap ayarıyla falan düzelmiyor tüp takıldıktan sonra oluyor ve benzine alsan bile yapıyor çözen inşallah vardır bir zararı olmuyor ama ışığa yaklaşırken boşa alınca oluşan stop edecek gibi anlık titreme gelmesi hoş olmuyor

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
110 bin bakımını yaptırmıştım sonrasında da lpg bakımını yaptırdım ayar yaptı usta güya hani şu meşhur pc ye bağlayıp iki değerle oynama falan sonrasında araçta sürekli titreme oluyordu anlık titremeler ama. Giderken durup tam tur geri döneceğim zaman yada otoparktan çıkarken manevralar yapacağım zaman neyse bu böyle devam etti.

Biraz araştırdım ve lpg bilgisi ve işçiliği iyi olan bir yere gittim usta bilgisayara bağladığında sizin araca lpg için yanlış aracın programı atılmış dedi sildi tamamen bilgileri kendi yeniden yükledi ve bir daha titreme hiçbir şekilde yapmadı. Yakıt değerlerim de gayet iyi oldu sonrasında.

Yalnız klima çalıştığı zaman yada otomatik camları açtığında hafif bir rolanti oynaması oluyor. Araç elektrik çektiği için normal bir durum.

krmmrt

0
Aracınız
Valla ben sözde brc yetkilisine gittim. Yakıt tüketimi artınca tekrar gittim dedim böyle böyle oldu. Bişeyler daha yaptı ama nafile. İyi bir lpg ustası arıyorum brc konusunda

LG-H961N cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

krmmrt

0
Aracınız
Subap ayarlarina baktirman iyi olur. Lpgli araclarda 30 binde bir bu ayarin bakılması gerekiyor.

SM-G850FQ cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Subap ayarını yaptırdım hocam. Maalesef değişen bir şey olmadı. Subap için kapağı açmışken bujiye de baktırdım temiz dedi usta. İyi bir lpg ustası tavsiyesi gelirse götürüp bir baktırcam da izmirde usta mı yok nedir hiç tavsiye gelmedi

LG-H961N cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri