Fd6 Rolanti düşüp yükselmesi

krmmrt

0
Aracınız
Arkadaşlar daha önce farklı konularda araçta anlık bir titreme olduğundan bahsetmiştim. Ama sonunda fark ettim ki rolanti anlık düşüp çıkıyor. Motor konusunda bilgili olmadığımdan anlamam biraz zaman aldı tabi. Benzin kullanırken bu rolanti düşmesine denk gelmedim. Lpg'de kullanırken bu rolanti düşmesini yaşıyorum. Aracım otomatik. Yüksek hızlarda olmuyor bu düşüş. genelde 1500-2000 devirde frenleyince vites boşa geçiyor sanırım. O geçiş esnasında devir bir an 400-500 lere kadar düşüp geri yükseliyor.

Netten biraz araştırdım ama konular genelde eski ve net bir sonuç bulamadım. Bu sorun son yaptırdığım lpg bakımından sonra ortaya çıkmıştı. İzmir'de tanıdığım güvenilir lpg ustası da yok. Bilgisi olan var mı bu konuda? Ne yapabilirim?

turkel

0
Aracınız
benim aracda otomatik ve brc takılı.

bende tüm kapıları kitlemeye yarayan düğmeye basınca araçta titreme hissediyorum. eğer tüpü devre dışı bırakırsam benzindede oluyor ama çok daha hafif titreme oluyor. çok kısa süreli olduğu için devir göstergesinde bir değişiklik olmuyor.

Ayrıca araç hareket etmiyorken direksiyonu tam sağa yada sola çevirip biraz daha çevirmeye zorlarsanız titreme oluyor.

Nadiren kırmızıda beklerken bi inip çıktığı da oldu devir göstergesinin.
Ancak fren yaparken sizdeki gibi bir problem yaşamadım.

Önceki polo aracımda sizinkine benzer problem vardı. boğaz kelebeği temizliği ve yeniden kalibrasyonu ile geçti.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben 2 ay öncesi ankarada şaşmazda memduh ustada prim silvirlane tüp taktırdım bendede rolanti hafif olamaya başladı suboplardan dediler honda civiclerin lpglileri 20 000 km kesin subop ayarı lazım kırmızı ışıkta istop edenler bile varmış 2007 honda

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

sfchdr

0
Aracınız
Benim aracimda da benzer sorun var aracimda brc gaz var geçen yil gaz kokusu geliyordu bi süre sonra lpg de hareket ederken gaz yememeye başladi boşa atinca stop etti benzine aldim çaliştirdim devam ettim. Sonra erzuruma götürdüm gaz beyni hata vermiş dedi söküp izmire gönderdi neyse geldi taktilar hiç sikintisiz 4 5 ay kullandim. 4 5 ay sonra trabzona gezmeye gittik yine gaz kokusu gelmeye başladi trafik işiklarinda durdum araba stop etti sonra araci benzine alip marşa bastim bi patlama sesi geldi kaputtan duman yükselmeye başladi hemen kaputu açip baktim lpg enjektörlerinde alev var yangin tüpüyle söndürüp tekrar bastim marşa çalişti ramazan bayrami oldugundan usta bulamadim benzinde bi süre kullandim. Sonra bursa ya gittim lpg beyni değişecek dedi usta onu değitirdik çok şükür yanmadan sadece kaput keçesi etkilendi. Lpg beyni değiştikten bi süre sonra aracimla hareket halindeyken vitesi boşa alinca rolanti 0.3-0,4 e kadar düşüp motoru titretip tekrar 0,9 a çikip normale dönmeye başladi benzinde de ayni sikintiyi yapiyor ama sadece 3 4 kez stop etti. Bu sikinti devamli böyle devam ediyor. Erzurum servisine götürdüm anlattim durumu sordum adam öce bujileri değiştirp denerim olmassa bobineri değiştirip denerim falan deyince hemen kaçtim ordan bi özel servise gösterdim adam bogaz kelebeğini temizleyip supap ayari yapacam hiç bir şeyi kalmaz dedi ama motorun sogumasi falan 4 5 saat sonra başlarim deyince ordan da ayrildim aracimi bu şekilde kullaniyorum ama çok canimi sikiyor bayburt ta bu işten anlayan yok lütfen bi bilgisi olan varsa yardim ederse sevinirim

asihil

0
Aracınız
Arkadaşlar benim araç otomatik vites honda civic 2008 premium . Araç conta yakmıştı tamir ettirdim tüpün beyni değişecek dediler onuda değiştirdik zavoli idi atiker aldım sonra araç kırmızı ışıklarda rolanti dalgalanması oluyor hatta stop ediyordu araçtan anlayan bir arkadaşla boğaz kelebeğini söküp temizledik. Aracı 1 haftadır kullanıyorum rolanti dalgalanması sorunundan kurtuldum gibi stop da olmuyor ancak busefer de devir yüksek çalışıyor ve araç yüksek devir le seyir ediyor onun içinde araştırmalarım forum adaptasyon diyorlar bakalım ne olacak merak ediyorum . Başımdan geçenler bunlar umarım faydası olur

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

sfchdr

0
Aracınız
arkdaşlar rolanti sorununa sonun da çözüm buldum
ilk baştan 0,3 devire düşüp 0,9 devirde sabit kalıyordu, erzurum honda servisine gittim ve boğaz kelebeğini temizleyip subap ayarı yapacağız ve düzelecek dediler bende aracımı bıraktım arkadaşımın babasına aldırmam gerekti aracı kendim alamadım sonra aracımı aldığımda bu sefer de rolanti de 1 devirler 1,5 devir arasında dalgalanma oluyordu tekrar servise götürdüm bu ayar olamamış bi daha yapacağız dediler ve bu sefer ücret almadan ikinciye yaptılar aynı işlemi aracıma almaya gittim baktım aynı sorun devam ediyor sorduğumda başka bir problem olabileceğini gazcıya göstermem soylendi gazcıya gösterdim bizle bi alakası yok lpg sisteminde bi sorun yok dediler. bende küfür ede ede evime geldim. bi süre sonra trabzon honda servisinde tanıdık buldum ve arkadaşımdan aracı trabzona gönderdim adamlar gaz kelebeğini temizleyip subap ayarı yapmışlar sonra da kalibrasyon yapıp teslim etmişler ve sorun çözülmüş trabzon handa dan allah razı olsun. KESİNLİKLE ERZURUM HONDA SERVİSİNE GİTMEYİN BİR ŞEYDEN ANLADIKLARI YOK.

Geri