Fd6 sunroof sorunu hk.

Aracınız
Civic FD6 2012
Sorunlarımız aynı fakat bir çözüm bulamadım.kışa girdiğimiz içinde pek umursamadım.yetkili servise bakıma gittiğimde sormuştum yapıyoruz demiştiler 250 TL gibi bşy programlaması.
Ben yaptırmadım.daha farklı yoldan çözersen tabi 50 ,100 TL gibi Bilgi verirsen sevinirim

Aracınız
Civic FD6 2009
5 saniyeden fazla basılı tutunca otomatik özelliği pasif oluyormuş.

Geri aktif etmek için açma tuşuna basılı tutun tamamen açılsın 3 saniye daha tutun

sonra kapama tuşuna basılı tutun kapansın 3 saniye daha basılı tutun bırakın yazıyor. Deneyeceğim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2012
5 saniyeden fazla basılı tutunca otomatik özelliği pasif oluyormuş.

Geri aktif etmek için açma tuşuna basılı tutun tamamen açılsın 3 saniye daha tutun

sonra kapama tuşuna basılı tutun kapansın 3 saniye daha basılı tutun bırakın yazıyor. Deneyeceğim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Valla bir dene bakalım düzelir inş benim araç serviste başka bir sorun için parça bekliyor.servisten çıktığında bende bunu deneyeceğim.çözersem yazarım.
Sende çözersen Bilgi verirsin.

Aracınız
Civic FD6 2009
Sunroof kontrol ünitesini sıfırlamak için şu adımları uygulayın:
1. Kontak anahtarını KAPALI konumuna getirin.
2. Açma düğmesine(geri) basılı tutun ve kontak anahtarını AÇIN.
3. Açma düğmesini bırakın ve kontak anahtarını KAPATIN.
4. Adım 2 ve 3'ü dört kez tekrarlayın. 5. Sunroof tamamen açıldıktan sonra (tık sesi gelecek) sunroof açık düğmesini 10 saniye daha basılı tutun. Bırakın.
6. Kapama (ileri) tuşuna basılı tutun. Sunroof tamamen kapandıktan sonra arka kısım yukarı kalktıktan sonra tık sesi gelecek kapatma tuşuma 10 saniye daha basılı tutun. Bırakın
7. Sunroof açma kapama tuşunun tepesine basınız (ileri geri değil) bırakın. Kontağı kapatın aracı kilitleyin açın.

İşlem tamam. Denedim düzeldi hocam.

knnknr

Aracınız
Civic FD6 2009
250₺ isteyen servise yazıklar olsun. Neyin programlamasını yapacaklarmış

knnknr

Aracınız
Civic FD6 2012
4. Adım 2 ve 3'ü dört kez tekrarlayın. 5. Sunroof tamamen açıldıktan sonra (tık sesi gelecek) sunroof açık düğmesini 10 saniye daha basılı tutun. Bırakın.
6. Kapama (ileri) tuşuna basılı tutun. Sunroof tamamen kapandıktan sonra arka kısım yukarı kalktıktan sonra tık sesi gelecek kapatma tuşuma 10 saniye daha basılı tutun. Bırakın
7. Sunroof açma kapama tuşunun tepesine basınız (ileri geri değil) bırakın. Kontağı kapatın aracı kilitleyin açın.

knnknr
:)) valla hocam iyi ki de servise yaptırtmamışım...
O dönem konu açmıştım çünkü çok basit bir işlem olduğunu düşünüyordum ve servise de para kaptırmak istememiştim.
Ve problemi çözen çıktı.teşekkür ederim şimdiden.aracımı servisten alır almaz bunu deneyeceğim.inş bende de başarılı bir sonuç verir ve bu açtığım konunda birilerine faydası dokunur.

Aracınız
Civic FD6 2009
Önemli değil. Düzelir hocam seninki de. Servise para kaptırmadığınız iyi olmuş

knnknr

Aracınız
Civic FD6 2012

knnknr
Valla biraz geç kaldım yazmaya ama tavsiyeni denedim.%100 kesin çözüm.böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşlar mutlaka bunu deneyin ve paranız cebinizde kalsın :))
Saygılar...

edib52

0
Aracınız
1.Kontak açık, araç çalışmıyor.
2. Sunroof kapalı konumdayken kapatma tuşuna elinizi çekmeden 10 saniye basılı tutun.
3. Elinizi bırakıp açma tuşuna 10 sn basılı tutun.
4. Kontağı kapatıp aracı kilitleyin.

Aklıma bu geliyor hocam bir deneyin.
ya adamsın valla bunu yapınca düzeldi 2 gündür psikolojimi bozmuştu çok saol

Geri