Fd6 U0155 arıza kodu - Gösterge lehim çatlağı problemi

Aracınız
Civic FD6 2010
2010 fd6 aracımda vsa yazısı ünlem işareti motor arıza lambası ve d ışığı yanıp sönüyor pc de ki kod u0155 kodu başına gelen varmıdor nedir neden yapar. Aküm yeni ve tüm bağlantılar kontrol edildi bir problem yok. Yardımlarınızı bekliyorumm..

Aracınız
Civic FD6 2009
Araştırmalarıma göre Bu arıza kodunun bir kaç çeşidi var. Aynı arıza kodu altında farklı mevzular çıkabiliyor. Başıma geleni anlatacağım belki birinin işine yarar.
Aracım fd6 klima paneli, sell ve reset tuşunun iç aydınlatmaları yanmıyordu aracı aldığımda. Bende bunları led ile değiştirdim. 3-4 Aydır bir problemim yoktu ama dün baktım hiç biri yanmıyor. Sigortadan şüphelendim ve baktım sigorta atmış 7.5 amp. Değiştirdim parkları yaktım yine sigorta attı ve göstergenin oradan dumanda çıktı. Durumu anladım, kesin bu klima panelindeki ledlerde bir durum oldu çünkü ayakları tam oturmuyordu. Bende sırayla klimaya kadar gösterge panelini vs söktüm belki bir kısa deve yapan kablo vardır diye. Neyse sıkıntılı ledleri attım sonra kontrol ede ede montajı yaptım. Bu seferde motor arıza ışığı yandı ve yakıt litre göstergesi sıfırlandı aktif değildi. Obd cihazını bağlayıp hata koduna baktım u0155, sigortalara baktım hepsi sağlam. Biraz araştırıp youtubeden video izledim ve aküyü sökmeyi tavsiye ediyorlardı. Bende akü kutup başlarını söktüm 5 dakika sonra taktım arıza kodu gitti ve bütün fonksiyonlar çalışır durumdaydı.

Şimdi aslında buradan çıkacak ders aracı n o küçük göstege ışıklarını led yapmamak. Tam olarak elektronik bilgim yok ama belki bu ledler orjinal ampule göre daha fazla akım çekip kabloya zarar verebilir diye düşünüyorum. Ama benim sorunum kablo ile ilgili değildi, kablolarda sorun yok duman göstergenin içinden geldi. Bir şekilde bunlar ilişkili, göstergenin arkasındaki soketi çektiğimde klima panelinin tuşlarıda yanmıyor.

U0155 CODE diye aratıp youtubeden çok fazla döküman olmasada anladığım kadarı ile civiclerde karşılaşılabilen bir durum bu .

Geri