Civic FD6 Yakıt Tüketimi

yalnız dikkat etmediginiz husus araç çok sakin kullanimda o derece yakıyor ve klima tamamen kapalı max hız 75 80 sehir ici hic hirpalamiyrm uzun yolda 90 i gecmiyorum. biraz sert kullamsam cok asiri artiyor. birde 35 kurus neye gore kime gore normal? suan bi toyora auris 2013 model 85 tl ye 350 km , piyasada tutulmayan mitsubishi carisma 105 tl ye 380 km gidiyor ve bu araçların klima açık? sizcede cok degil mi 85 tl ye klima tamamen kapalı bi aracın 240 km yapması ve normalde shelde lpg 3.17 ve oda 92 tl ye tekabul eder buda sehir ici 40 kurusdur ? adana da en ucuz en temiz havalimani lukoil den 2.94 den alinca tum tasarruflarla bu veriler elde ediliyor.

Aracınız
“Merhaba kıymetli Honda severler. Henüz Honda kullanıcısı değilim, ancak memuriyette yeni görev yerim nedeniyle günlük gidiş-geliş 120km yol yapacağım. Bu sebeble yakıtı uygun ve yormayacak araç arıyorum. Bu benim 2. Aracım olacak. Kendi aracım Skoda rapid 1.2 TSI motor. Sakin kullanımda (90-100km) arası uzun yolda ortalama 5-5.5Lt yakıyor. O aracı eşim kullanacak. Kendim için yaptığım tüm araştırmalar beni fd6 kasa Honda ya yönlendirdi. Ancak lpg de uzun yolda ne kadar yaktığı konusunda net bir bilgiye ulaşamadım. Bu konuda deneyimlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim. Bir an önce netleştirip aracıma kavuşmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler. Kazasız belasız sürüşler diliyorum” şeklinde forumda bir başlık açmıştım. Üye arkadaşlardan biri beni buraya yönlendirdi. Sağolsun. Konuyu inceledim ama net bir çıkarımda bulunamadım. Aracı sürekli uzun yolda kullanan var mı? Evim ile iş yerim arası 62 km. Yol düz bir yol iniş çıkışı ve virajı neredeyse yok sayılır. Bu koşullarda kaç kuruş yakar acaba?

Çok oynak bir fiyat tablosu olduğu içimin km başına krş hesabı yanıtla bilir petrolden petrole. Kendi işime gidiş geliş toplam 180 km yapıyorum. 90 km sabit 140 km düz yolda gidiyorum. 40 km de iniş çıkışı bol yerde gidiyorum ve lpg 100km de 7-7.5 lt yakıyor. 3.00 tl den alıyorum. Total de 40-45 tl arası tutuyor lpg de

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Aklımdaki sorulara yanıt bulduğum için çok mutluyum. Honda şehiriçinde lpgde 13-14 lt den aşağı yakmaz atasözü doğruymuş. Aylardır arabanın kurcalamadığım yeri ayarı kalmamıştı. Otomatik 2010 fd6 aracıma çok yakıyor diyordum malessef acı gerçeği uzun süre araştırmalarım sonrası öğrenmiş bulunuyorum. Benim gibi kafasına takan olursa bu yazdığım kılavuz olsun. Şehiriçi 11 12 litre lpg ideal. Şehirlerarası 6-8 lt normali. Kuruş hesabı yapmanın veya depoyu şu şekilde doldurdum ama tam bitmedi benzindeyken şöyle doldurdum bi baktım 20 kuruş yok 18 kuruş diyerek kafa karıştırmanın manası yok diyerek yazıma son veriyorum. Aracımda brc sq32 var 46 lt depo zorlasan 36 lt alıyor ve maksimum 280 km yol gidiyor şehiriçi Ankara da. Aklında tüketim ile ilgili sorular olanlara umarım yanıt olur. Bu arada sibop ayarı bakım buji vs eksiksiz yapıldıktan sonraki ölçümümdür.

SM-N9208 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aklımdaki sorulara yanıt bulduğum için çok mutluyum. Honda şehiriçinde lpgde 13-14 lt den aşağı yakmaz atasözü doğruymuş. Aylardır arabanın kurcalamadığım yeri ayarı kalmamıştı. Otomatik 2010 fd6 aracıma çok yakıyor diyordum malessef acı gerçeği uzun süre araştırmalarım sonrası öğrenmiş bulunuyorum. Benim gibi kafasına takan olursa bu yazdığım kılavuz olsun. Şehiriçi 11 12 litre lpg ideal. Şehirlerarası 6-8 lt normali. Kuruş hesabı yapmanın veya depoyu şu şekilde doldurdum ama tam bitmedi benzindeyken şöyle doldurdum bi baktım 20 kuruş yok 18 kuruş diyerek kafa karıştırmanın manası yok diyerek yazıma son veriyorum. Aracımda brc sq32 var 46 lt depo zorlasan 36 lt alıyor ve maksimum 280 km yol gidiyor şehiriçi Ankara da. Aklında tüketim ile ilgili sorular olanlara umarım yanıt olur. Bu arada sibop ayarı bakım buji vs eksiksiz yapıldıktan sonraki ölçümümdür.

SM-N9208 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Şehir içi 11-12 otomatik lpg için normal değer lt bazında fazla yakar lpg benzinden bu değerlere çok diyen varsa diğer 1.6 atmosferik arabaları bilmiyolardır

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

Fiesta 1.5 tdci aracım var. satıp civic fd6 almayı düşünüyorum. ortalama yakıtım 4.8 lt x 6.36 : 30 krş.
kullanım %70 şehirlerarası %30 şehiriçi. sizce yakıt olarak lpg'de ortalama ne kadar yakarım.
kullanımım şehirdışı 100 km sabit hız tercihim.

ywzckr

0
Fiesta 1.5 tdci aracım var. satıp civic fd6 almayı düşünüyorum. ortalama yakıtım 4.8 lt x 6.36 : 30 krş.
kullanım %70 şehirlerarası %30 şehiriçi. sizce yakıt olarak lpg'de ortalama ne kadar yakarım.
kullanımım şehirdışı 100 km sabit hız tercihim.

Hocam arkadasim uzun yolda 28kr sehir icinde 40 kr harciyor bu aralar fd6 ile bu size bagli agresif kullanirsaniz artar, sakin kullanirsaniz bu ikisinin arasinda olur ortalamaniz. Ben fc5 ile sadece sehir icinde 42-44kr buluyorum uzun yolda da 8 litre lpg nin altina inemedim sehir disinda 110 a sabitlerim. Yani fiestadan biraz daha fazla tuketiminiz olacagi kesin.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Ben genllikle 122'ye sabitlerim. Ortalama tüketim min-maks 7-8,4 arasında değişir. Yol, hava, eğim bu değerler arasında değişikliğe neden oluyor. Aracım fd6 otomatik, lpg'li.

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Opet'te kampanya varmış. Lpg 3,29'dan toplam 60,37 lira 157 km. Şehir içi ve kısa mesafe kullanım.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Opet'te kampanya varmış. Lpg 3,29'dan toplam 60,37 lira 157 km. Şehir içi ve kısa mesafe kullanım.

Bu kampanya istasyon bazında mı tüm Opet ler de var mı?

Geri