FE1 Eco Civic Silkeleme sorunu

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
iyi günler arkadaşlar. aracım 2021 model fe1 kasa civic eco premium.1000 km bakımında ise serviste LPG güncellemesi de yapıldı. 1000 km de araç fakat sabah motor soğukken çalıştırdığımda ibre yukarı aşağı yukarı aşağı hızlı hızlı hareket ediyor ve içeride bayağı sarsıntı yaratıyor.. giderken iste düşük devirlerde iken 30-35 km/h hızlarında gazdan ayağımı çektiğimde akması gereken araba silkeleme yapıyor.
Daha çok yeni bir araç. midemi bulandırdı bu sorun. yeni kasa lpg li civic alıp bu sorunu yaşayan var mı acaba.

Ad Soyad
UMTBRT
Aracınız
Civic FE1 2021
iyi günler arkadaşlar. aracım 2021 model fe1 kasa civic eco premium.1000 km bakımında ise serviste LPG güncellemesi de yapıldı. 1000 km de araç fakat sabah motor soğukken çalıştırdığımda ibre yukarı aşağı yukarı aşağı hızlı hızlı hareket ediyor ve içeride bayağı sarsıntı yaratıyor.. giderken iste düşük devirlerde iken 30-35 km/h hızlarında gazdan ayağımı çektiğimde akması gereken araba silkeleme yapıyor.
Daha çok yeni bir araç. midemi bulandırdı bu sorun. yeni kasa lpg li civic alıp bu sorunu yaşayan var mı acaba.
Bu sorun güncelleme sonrası mı oluştu yoksa öncesinde de varmıydı? Ben de şu an 950 km oldu herhangi bir sorun yaşamadım. 1.5 eco. Dikkatimi çeken tek şey ilk çalıştığında fan sesine benzeyen bir yüksek rölanti sesi. 15-20 saniye sonra normalleşiyor. Bakıma gidince soracağım.

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
Sonucu dikkatle bekliyorum hocam. Aracın garantisi var canınızı çok sıkmayın, inşallah en kısa sürede düzelir.
çok sağolun inşallah düzelir. servisteki arkadaşın çok hakim olmadan konuşması güven vermedi. bakalım neler olacak. iyi günler dilerim.

Ad Soyad
isa satar
Aracınız
Civic FE1 2021
Bendeki araç 2600 kmde. o da yapıyor aynı silkelemeyi ama her zaman değil ve çok şiddetli değil. forumu biraz kurcaladım fc5 kasalar da yapıyormuş. hondanın yakıt ekonomisi için ateşleme sistemi biraz farklıymış o yüzden diyorlar özet olarak. ben de şimdilik kafaya takmıyorum.

sabah çalıştırınca devir oynaklığı bende de oluyordu. ben tüpe çok erken geçtiğini düşünüyorum. daha motor soğuk ışığı sönmeden tüpe geçiyor. bu yanlış. bu yüzden de sabah çalıştırınca lpgyi düğmeden iptal ediyorum ilk. sonra 500 metre ilerleyince açıyorum. sıkıntı olmuyor.

servisler bir çözüm üretmeli bu sorunlara.

Ad Soyad
UMTBRT
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam bugün aracımda geç çalışma ve çalışırken hafif silkeleme başladı. Araç 950 km'de şu an. Eşim kullanıyordu o söyledi. Denedim evet biraz geç çalışıyor ve çalışırken silkeleme var. Kapatıp tekrar çalıştırıyorum 3-4 sefer sorun yok. Sanırım soğukken ilk çalıştırmada bu sorun var. Salı günü servise göstereceğim.

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
Demek ki hepimizde var arkadaşlar. Servisteki ustaya da devir ibresinin soğukken oynaklığını attım. O da getir dedi. Yarın sabah güncellemeyi yüklücez. Tekrar deneyip bildiririm sonucu size.

SM-G780G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
UMTBRT
Aracınız
Civic FE1 2021
Demek ki hepimizde var arkadaşlar. Servisteki ustaya da devir ibresinin soğukken oynaklığını attım. O da getir dedi. Yarın sabah güncellemeyi yüklücez. Tekrar deneyip bildiririm sonucu size.

SM-G780G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Anlamadığım şu: Aracı sıfır aldım araç bugün bunu yapmaya başladı. Halbuki 1 haftadır aynı şartlarda kullanılıyor. Sabah ise git, akşam gel. Motor soğukken 2 saniye gecikmeli ve hafif silkeleme yaparak çalışıyor, bunun dışında bir sorun yok. Bu da bugün 900 km'de oldu.

G501 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri