FK7 den FE ye geçen var mı ?

Aracınız
Selam; malum piysa son derece tuhaflaştı; 2019-2020 model FK 7 ler için 510 - 650 bin arası fiyatlar isteniyor sarı sitede.

Amma ve lakin yeni kasa FE elegancelar 500-530 arasında bulunabiliyor; Executiveler bile 570-610 arası bulunabiliyor.

Şimdi FK 7 lerin bu derece yüksek fiyat istenme sebebi ne olabilir ?

Sizce FK 7 mi ?
FE mi ? daha mantıklıdır?

FE kasa benim hoşuma gidiyor; daha oturaklı , sade ve düzgün bir tasarım var ben beğendim.
Executive donanım olarak çok dolu ve yeterli.
fiyatlar tabi ki çok yüksek ama 2. el 30 - 40 bin km yapmış FK 7 nin 0 km. ayarında ki bir FE kasadan ne gibi bir fazlası-artısı var ki 600 bin TL istenebiliyor ?anlamış değilim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Fiyat konusu bence kim kime tutturabilirse mantığında diyebilirim.
Geçen gün listemde takip ettiğim beyaz bir FK7 vardı, fiyatı 520lerden hafta hafta 450ye indi ve ilan 440a düştükten sonra kalktı.

Genel yorumlara göre FE kasa izolasyon konusunda FC/FK kasadan pek üstün görünmüyor, onun dışında genel yorumlar iyi gibi, genel kural olarak yeni yenidir mantığı ile hareket etmek faydalı olur düşüncesindeyim, ikinci elde araç ne kadar iyi olsa da sürpriz bir masraf potansiyeli her zaman vardır, genelde bu riski fiyat avantajı için alırsınız ama fiyat avantajı da yoksa eski aracın pek bir mantığı kalmıyor bence.

Aracınız
Civic FC5 2020
Fiyat konusu bence kim kime tutturabilirse mantığında diyebilirim.
Geçen gün listemde takip ettiğim beyaz bir FK7 vardı, fiyatı 520lerden hafta hafta 450ye indi ve ilan 440a düştükten sonra kalktı.

Genel yorumlara göre FE kasa izolasyon konusunda FC/FK kasadan pek üstün görünmüyor, onun dışında genel yorumlar iyi gibi, genel kural olarak yeni yenidir mantığı ile hareket etmek faydalı olur düşüncesindeyim, ikinci elde araç ne kadar iyi olsa da sürpriz bir masraf potansiyeli her zaman vardır, genelde bu riski fiyat avantajı için alırsınız ama fiyat avantajı da yoksa eski aracın pek bir mantığı kalmıyor bence.
Fe inin bagajı çok küçük fc5 lere göre

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Selam; malum piysa son derece tuhaflaştı; 2019-2020 model FK 7 ler için 510 - 650 bin arası fiyatlar isteniyor sarı sitede.

Amma ve lakin yeni kasa FE elegancelar 500-530 arasında bulunabiliyor; Executiveler bile 570-610 arası bulunabiliyor.

Şimdi FK 7 lerin bu derece yüksek fiyat istenme sebebi ne olabilir ?

Sizce FK 7 mi ?
FE mi ? daha mantıklıdır?

FE kasa benim hoşuma gidiyor; daha oturaklı , sade ve düzgün bir tasarım var ben beğendim.
Executive donanım olarak çok dolu ve yeterli.
fiyatlar tabi ki çok yüksek ama 2. el 30 - 40 bin km yapmış FK 7 nin 0 km. ayarında ki bir FE kasadan ne gibi bir fazlası-artısı var ki 600 bin TL istenebiliyor ?anlamış değilim.

Hatchback modeller her zaman aynı ismi taşıdığı sedan modellerden daha pahalı olur. Bunun sebebi üretim maliyetleridir. Ayrıca sürüş dinamikleri de birbirinden çok farklı bu iki aracın. Daha sportif bir araç isteyenlerin tercihi hatchback oluyor tabi ki.

Şu an yeni kasa civic sedan en üst paket 607 bin TL. Eğer yeni kasa hatchback ülkemize gelseydi muhtemelen 660-670 civarında bir fiyatı olacaktı. İkinci elde de ona göre fiyatlıyorlar.

Ben bir FK7 Sport Plus sahibi olarak aynı paraya tabi ki sıfır km olan aracı tercih ederdim :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınız
Civic FC5 2020
Küçük ama çokta değil bence, FB7den her halikarda büyük diyebilirim.
Birçok kullanıcıya yeterli olacağını düşünüyorum.
Fb7 daha büyük geliyor bana FE kasalara göre

Ayrıcalar fc5 ile fe kasalar

fd6 ile fb7 gibi ciddi bir fark yok tamamen şekil imkanım olsa fc5 ile fd6 mı satar Accord alırım ama fd6 ile fc5 in kredisini ödüyorum ve Accord daki 1.5 motorun uzun vadede bir problemi olur mu bilemiyorum

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Fb7 daha büyük geliyor bana FE kasalara göre

Ayrıcalar fc5 ile fe kasalar

fd6 ile fb7 gibi ciddi bir fark yok tamamen şekil imkanım olsa fc5 ile fd6 mı satar Accord alırım ama fd6 ile fc5 in kredisini ödüyorum ve Accord daki 1.5 motorun uzun vadede bir problemi olur mu bilemiyorum

Eğer ailedekiler araç kullanıyorsa 2 araç bir taneden her zaman çok daha işlevsel oluyor, tabi mali olarakta yükü ona göre fazla oluyor maalesef.

FK7 SAHİBİYİM SUNU SÖYLEYEBİLİRİM Kİ NEREYE GİTSEM ARAÇ DİKKAT ÇEKİYOR İŞ YERİMDE COK SAYIDA İNSAN ÇALIŞMAKTA BAZEN HİÇ TANIMADIĞIM BİRİSİ HOCAM SİZİN ARABADA COK İYİ DİYEBİLİYOR 15 GÜN BOYUNCA 1.6 2021 FC5 ELEGANCE SEDAN SÜRDÜM MALESEF MOTOR CANSIZ VİRAJ PERFORMANSI BENİM ARAÇLA KIYASLA KÖTÜYDÜ.
FAKAT FE KASA DA EĞER ŞANZIMAN GUNCELLENDİYSE VE 9 İLERİ OLDUYSA KESİNLİKLE FE KASA ALMAK İSTERDİM CUNKU BİZİM ARAÇLARDAKİ 6 İLERİ YETMİYOR YAKIT OLARAK DA ÜZÜYOR BUNUN DIŞINDA ARACIMDA BEĞENMEDİĞİM BİR BAŞKA HUSUS ARABANIN KAPORTA SACI COK İNCE ARABANA BİR ŞAHİNCİ OLURDA ÇARPARSA BENİM GİBİ KAPIN DEĞİŞMEK ZORUNDA KALIYOR ŞAHİNCİ İSE YÜRÜYÜP YOLUNA DEVAM EDİYOR İŞTE O ZAMAN HONDA SAHİBİ OLARAK BİR ŞAHİN KADAR OLAMADI BU ARABA DİYORSUN...

Civic Turbo

Son düzenleme:
Geri