FK7 kaza ve ön aksam hakkında bilgi?

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhabalar,

Bugün sabah işe giderken bir kaza yaşadım. Diğer aracı süren arkadaş çocuğunu okula yetiştirecek diye yolcu alan otobüsü sollamaya çalışıyor, o esnada da yan sokaktan (T'nin alt çubuğundan) ben yola çıkıyorum ve benim şeridimde bana vuruyor. Görsellerden gerisini anlayabilirsiniz. Kazada yaralanan vesaire olmadı ancak arabamı hasar servisine (Honda yetkili servisi) götürdüğümde en az 25 - 30 bin liralık hasar bedeline hazır olmam söylendi.
Şimdi konu şöyle, ben arabayı kazadan sonra sürerek (20 km) servise götürdüm. Yürüründe, balansta, motorun çalışmasında (motor sesi ve intake kaza öncesiyle aynı hissiyatta), direksiyon sistemi ve beraberindeki tüm aksamlarda tek bir sorun fark etmedim. Ön tampondaki sensörler dağıldığı için sürücü ekranında sistemi kontrol edin şeklinde iş bu sensörleri ifade eden bir hata görseli vardı. Aracı servise bırakırken kaputu açıp inceleyip görsel almak istedim ancak tahmin edebileceğiniz üzere kaputtaki deformasyondan ötürü açamadık.

Özet olarak, sizce arabada 30 bin liralık hasar var mı yok mu yorumlarınızla destekleyerek paylaşır mısınız? & Güvensizlik halinde eksper ile ilgili bir uygulama biliyor musunuz? (Farklı bir eksper tarafından incelenmesini talep edebiliyor muyum? Mümkünse ben de araç başında olacağım şekilde.)

Konuyu yanlış başlık altına açtıysam kusura bakmayın.

IMG-0165.JPG
"Yerdeki sıvı karşı araçtan"

IMG-0143.JPGIMG-0176.JPG

cag

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Tekrar merhabalar,

Hasar görsellerini gösterip aklımda kaldığınca değişecek parçaları paylaştım Audi servisindeki arkadaşa, far 10 gerisi seninkine benziyor ortalama 50 falan tutar dedi. Net fiyat farkını parça listesini aldıktan sonra tekrar soracağım. Bakarsınız Audi'yle hemen hemen aynı servis maliyetlerine tekabül ediyordur, bilmemiz faydamıza olabilir. Nitekim Audi ile yakın bedelleri veriyorsam benzer bir kalite aralığında ürün kullanıyor olmayı beklerim ben de her kullanıcı gibi değil mi?

Ek olarak mümkün mertebe yaşadığınız tüm sorunları paylaşın, aktarın ki yapılan hataları görelim ve müşteriler olarak ortak bilinç yaratalım. Bilinçli ve birbirinin hakkını gözeten tüketiciler olmadığımız müddetçe para takıntılı işletmeler için verdikleri hizmet değil aldıkları para daha çok mana teşkil ediyor olacak.
Honda JP ya da EUdan birkaç bağlantı bulmaya çalışıyorum. Kendim de Japon firmasında çalışıyorum ve Japon mesai arkadaşlarım var, yani global ya da merkez Honda personelleriyle iletişim bir problem değil. Çözemediğimi hissettiğim konularla karşılaştığımda Honda Türkiye'ye değil de global operasyon departmanlarına ulaşmayı düşünüyorum. Neden derseniz, Honda sahiplerinin çoğunun memleketimizdeki servislerle ve Honda Türkiye'nin yaklaşımlarıyla ilgili problemler yaşadığını görüyorum. Türkiye pazarı Honda için ister küçük ister büyük olsun, hiçbir Japon OEM için kendi markalarının altında makul beklentileri karşılayamamak hususu kabullenilebilecek bir durum değil.

Geçmiş olsun. Servis içi resimden izmirde olduğunuzu tahmin ediyorum. O servisin genel işçiliğini beğenmiştim ama değişimde titizseniz gözle görmek her zaman daha iyidir tabi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Geçmiş olsun. Servis içi resimden izmirde olduğunuzu tahmin ediyorum. O servisin genel işçiliğini beğenmiştim ama değişimde titizseniz gözle görmek her zaman daha iyidir tabi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Merhabalar,

Teşekkür ederim.
Ben işçilikleriyle ilgili bir yorum yapmadım çünkü herhangi bir fikrim yok. Umarım söylediğiniz gibidir diyebiliyorum sadece.

Ugr60

0
Geçmiş olsun. Ortada aslında işçilik isteyen bir durum yok bir parçayı sökecek sağlam parçayı takacak onarma tamir etme yok. Malesef ülkemizde artık işler böyle yürüyor rant meselesi herkes kendi cebini doldurmanın peşinde. Olan olmuş Allah candan birşey vermesin.

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Geçmiş olsun. Ortada aslında işçilik isteyen bir durum yok bir parçayı sökecek sağlam parçayı takacak onarma tamir etme yok. Malesef ülkemizde artık işler böyle yürüyor rant meselesi herkes kendi cebini doldurmanın peşinde. Olan olmuş Allah candan birşey vermesin.

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Parçayı sökmek takmak için bir işçi çalışıyor mu? Evet. Peki zaman geçiyor mu? Evet.

Bir işçinin zaman harcayarak yaptığı her işe işçilik denir.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhabalar. Cok buyuk gecmis olsun. Araniza yeni katıldım. Yazinizida şimdi gordum. Bir gelisme varmi araciniz ciktimi. Birde 40 bin tl kayitta artik araci perte çıkarmıyorlar mi. Fiyati neden bu akdar yuksek tutmuşlar anlamadım

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhabalar. Cok buyuk gecmis olsun. Araniza yeni katıldım. Yazinizida şimdi gordum. Bir gelisme varmi araciniz ciktimi. Birde 40 bin tl kayitta artik araci perte çıkarmıyorlar mi. Fiyati neden bu akdar yuksek tutmuşlar anlamadım
Honda yedek parçaları çok çok pahalı bu sebeple en ufak bir kaza zaten bu fiyatlara geliyor. Yani dediğiniz gibi olsa ufak tefek kazalara karışan bütün yeni honda ların perte çıkması gerekir:) ki sigorta şirketleri otomobil değeri üzerinde çıkmadığı sürece perte çıkmasına onay vermez:)

40000 lira tramer i olan bir hondanın en fazla farları tamponu kaputu değiştirilmiştir, ancak 40000 lira trameri olan bir renault clio yada hyundai olsa otomobilin tavandan bagaja şaseye kadar bütün parçalarının değiştirilmesiyle anca bu rakam tutturulabilir:)

Linklere bakabilirsiniz, çok ciddi olmayan kazalarda bile pert durumu oluyor Honda da malesef

Aracınız
Civic FC5 2019
Yok hocam benim son bindigim iki aracta agkr hasar kayitliydi. Bir tanesi kaput camurluk bir tanesi sadece camurluk degismisti. Ama birisi 24 bin birisi 42 bin lira kaydi vardi. Ve agir hasar kaydi vardi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaşlar aracın tamiratı 34 bin civarı tuttu. Paylaştığınız fikirler ve gösterdiğiniz destek için teşekkür ederim.
Merhabalar, geçmiş olsun. 35.5 + işçilik'ten bahsediyordunuz, düşüşün temel sebebi ne oldu bu süreçte.
Teşekkürler.

Geri