FK7 KLİMA SESİ SORUNU ÇÖZÜLDÜ !!!! ( BÜLTEN VAR )

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hocam o zırıltıyı bende hiç kesemediler, arkadaşla beraber işe dönüşümlü gidiyoruz onda bmw3.20 var bol bol trim sesi ondan da gelince ben benimkileri duymaz oldum daha :) ayrıca düşük devirde klima sesi onda da var hissedilecek düzeyde

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Benim zirilti yine hortladı onu dahi çözemiyorum. Islık sesi bizim klima sisteminde mevcut bmw lerde de var devir artıkça artan fan hızından kaynaklandığını ve az enerji harcayan klimalarin hepsinde olduğunu düşünüyorum bu yüzden çözümü olmadığını düşünüyorum.
Ben zırıltıyı çözdüm aracımda en ufak zırıltı yok ama anlatması biraz zor. Denerim diyorsan daha önce yaptıklarımıza ilave olarak şöyle bir şey yaptım ve işi çözdü. Sol ayak bölgesinde söktüğümüz parça sonrası havalandırma flaplarının merkezi var siyah bir kutu. O kutunun altında 4-5 cm bir boşluk var askında gibi duruyor. Onunla altındaki parça arasına tam o ölçülerde fakat sıkışarak girecek bir takoz koydum. Bu sayede üstteki o flapların bulunduğu parça alt tarafa başmış gibi oldu. Ogündür bugündür ses yok bende. Bilmem resim oluştu mu

Ben zırıltıyı çözdüm aracımda en ufak zırıltı yok ama anlatması biraz zor. Denerim diyorsan daha önce yaptıklarımıza ilave olarak şöyle bir şey yaptım ve işi çözdü. Sol ayak bölgesinde söktüğümüz parça sonrası havalandırma flaplarının merkezi var siyah bir kutu. O kutunun altında 4-5 cm bir boşluk var askında gibi duruyor. Onunla altındaki parça arasına tam o ölçülerde fakat sıkışarak girecek bir takoz koydum. Bu sayede üstteki o flapların bulunduğu parça alt tarafa başmış gibi oldu. Ogündür bugündür ses yok bende. Bilmem resim oluştu mu
Evet çok iyi anladım artık ezberledim cunki o bölgeyi hatta iki kutu birleşiyor gibi çok inceden oynaklik vardı ses birleşimden mi geliyor diye birleştiği noktayı bez bantla sarmıştım yine fayda etmemişti. İlk fırsatta deneyeceğim teşekkürler.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Arkadaşlar parçayı değiştirdikten sonra yaklaşık 550 km civarlarında yol yaptım...
Alt devirlerde gelen o cızırtı sesi olmadığından Vtec Turbo'dan gelen homurdanma sesini çok net duyabiliyorsunuz.
Mutlaka değiştirmenizi tavsiye ediyorum.
BONUS olarakda klima gazınız değişmiş oluyor.
Merhaba,
Fatura üzerinde veya teklif üzerinde parça kodu var mı ?

Geri