Civic FK7 FK7 Yaz Lastiği Seçimi İçin Önerileriniz

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Daha fazla katılamazdım. Adının Michelin olması lastiği iyi yapmıyor ne yazık ki. Primacy 3ler gerçekten ilk günden beri çok kötü. Goodyear Eagle F1 Assymetric 5leri kış dönemi öncesi 4-5 ay kullandım. Gerçekten tüm yönleriyle çok daha iyi Primacy 3lerden.
Aynen öyle hocam. Goodyear Eagle F1 Assymetric 3 kullanıyorum her türlü çok iyi hele şu otobana çıkın lastik yuvarlanma uğultusu olur onun kesildiği net anlaşılıyor (y)

Eser01

0
Aracınız
Falken ziex 310 takdırdım bugun gaza geldim otobanda gazladım. valla arabanın patiye düşmesi durması yol tutuşu sınıf atladı. Ayrıca daha sessiz. Eskiden korkudan spora alamıyodum kayacak diye. Arabayı sıkıştırınca bakım uyarısı ve yağ seviyesini kontrol edin uyarısı verdi. Geçen bakımda da aynı uyarıyı yapmıştı. 10000 olmadan 8 bin km de falan bakım istiyor. Yağa benzin karışma durumu mu oluyor acaba. Geçen bakımda servis herşey normal demişti ama içime sinmedi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Falken ziex 310 takdırdım bugun gaza geldim otobanda gazladım. valla arabanın patiye düşmesi durması yol tutuşu sınıf atladı. Ayrıca daha sessiz. Eskiden korkudan spora alamıyodum kayacak diye. Arabayı sıkıştırınca bakım uyarısı ve yağ seviyesini kontrol edin uyarısı verdi. Geçen bakımda da aynı uyarıyı yapmıştı. 10000 olmadan 8 bin km de falan bakım istiyor. Yağa benzin karışma durumu mu oluyor acaba. Geçen bakımda servis herşey normal demişti ama içime sinmedi.
Lastikler gerçekten iyi. Sizin de memnun kalmanıza sevindim.

Yağa benzin karışması Kısa mesafelerde soğuk motorla start stop yapıyorsanız bu durum gerçekleşir. Aracın daha kısa süre içinde bakım istemesi bunun da size bildirilmesi de aslında tamamen yazılımsal parametreler üzerine kurulu olduğu için yağa benzin karışsa bile buna göre bir sensör yok bunu size bu şekilde geribildirim yapacak. Yüksek hız ve devirde motor yağı çok ısınarak aslında içindeki benzini de buharlaştırır. Yağın da ömrünü bu performanslı kullanımlar tüketir.

Geri