Fren tutma özelliği hakkında...

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar biraz önce bu ( frende tutma) özelliğinin geri viteste işe yaramadığını keşfettim bilginize

Aracınız
Aynen çıkıyor,
Emniyet kemeri takılı iken D konumuna alın vitesi gaza dokunun.
Devreden çıktığını göreceksiniz
Dediğiniz gibi gaza biraz yüklenince el freni devreden çıkıyormuş. Ama her zaman değil sanırım. Çünkü gaza bastığımda lütfen el frenini indirmek için frene basınız uyarısı alıyorum bazen. Gaza basınca önde doğru hamle yapıyor ön taraf biraz havalanıyor ama fren tutuyor. Bazen de gaza basınca iniyor. Farklı versiyonları denemem lazım tam birşey diyebilmek için.

Aracınız
Civic FC5 2019
Dediğiniz gibi gaza biraz yüklenince el freni devreden çıkıyormuş. Ama her zaman değil sanırım. Çünkü gaza bastığımda lütfen el frenini indirmek için frene basınız uyarısı alıyorum bazen. Gaza basınca önde doğru hamle yapıyor ön taraf biraz havalanıyor ama fren tutuyor. Bazen de gaza basınca iniyor. Farklı versiyonları denemem lazım tam birşey diyebilmek için.
Emniyet kemeri takılı değilse uyarı veriyor, takılı ise kendiliğinden devreden çıkıyor. ( ben bugüne kadar el frenindeyken gaza dokununca hareket etmediğine hiç şahit olmadım hep ileri hareket etti araç)

Geri