Gaz verince ve gazdan ayağı çekince vuruntu

Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba arkadaşlar. Sorun sadece bende mi diye merak ediyorum. Aracım 2015 fb7 dream manuel benzinli LPG hiç takılmadı. Araç hangi viteste olursa olsun seyir halinde iken gaz verdiğinizde vuruntu şeklinde sarsıntı,gazdan ayağınızı çekince vuruntu Seklinde sarsinti yapıyor. 1 ve 2.viteste aynı şeyi yaptığımızda aracın kompresöre girdiği hem yetkili servis hemde özel servis söyledi ve normal dedi. Merakım bu tüm viteslerde olması normal midir.

CPH2219 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Valla dostum benim araç otomatik bendede bu durum var. Özel servise söyledim birçok parçadan yapabilir aks dan olabilir motor kulaklarından olabilir şanzıman kulaklarından olabilir çok rahatsız etmiyor böyle kullan diye tavsiyede bulundu ama kullanırken rahatsız oluyorum. Vuruntu olmasın diye daha yumuşak kullanıyorum aracı. Şanzımandan olmadığına eminim takozların bir tanesi yapıyor ama hangisi ? Bilsem acımadan değiştiririm ama deneme tahtası olmak istemiyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba arkadaşlar. Sorun sadece bende mi diye merak ediyorum. Aracım 2015 fb7 dream manuel benzinli LPG hiç takılmadı. Araç hangi viteste olursa olsun seyir halinde iken gaz verdiğinizde vuruntu şeklinde sarsıntı,gazdan ayağınızı çekince vuruntu Seklinde sarsinti yapıyor. 1 ve 2.viteste aynı şeyi yaptığımızda aracın kompresöre girdiği hem yetkili servis hemde özel servis söyledi ve normal dedi. Merakım bu tüm viteslerde olması normal midir.

Subap ayarı yaptırırsanız daha yumuşak bir sürüş elde edersiniz.
Ama bence esas durum motor kulaklarının yorulması, ilk dönemdeki gibi sarsıntıları absorbe etmemesi diyebilirim.
Bendeki bu tip vuruntu hissiyatları sağ motor kulağı değişimi sonrası çok azaldı, sadece tam 1500 devire denk gelen alanda LPGnin silkelemesi hissiyatı mevcut, o hissiyatta benzinde nerdeyse hiç yok gibi.
Bence aracın genel gidişine bir etkisi yoksa bu şekilde kulak ömrünü tamamlayana kadar kullanın.

Aracınız
Civic FB7 2015
Bu vuruntu ile birlikte 3 4 yada 5 viteste gaza fazla yüklenince borrr tarzında ses yapıyor kulak mıdır yada gergi kütüğü mu bilemedim(gergi kütüğü servis dışında ina marka ile değişti).

Aracınız
Civic FB7 2015
Kulağı değiştirdim bı miktar iyi gitti sonra yine aynı sorunlar başladı vuruntu vs. 3 4 ay önce araba yolda giderken titreme yapıyordu akslar tamir görmesi lazım dedi usta götürüp yaptırdım 3500 TL aldı fazlamı bilemiyorum ama gazdan çekince ve gaz verince vuruntu kalmadı ama son zamanlarda eskisi gibi olmasada çok az da olsa hissetmeye başladım. Kulak değilde önce akslara bakmak lazım ama yine yapacak diye düşünüyorum ve oldukça sinir bozucu bir durum tekrar akslar işlem görür mü bilmiyorum

Sent from my CPH2219 using CivicTR Forum mobile app

Geri