Civic ES7 Gösterge ışığı arızası

Ad Soyad
Hamit kaymak
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar merhaba arabaya geçen hafta motor yaptırdım motor yaptırdıktan sonra srs ışığı sönmedi hiç ve araba hareket ederken bütün gösterge ışıkları yanıp sönüyor direksiyon sertleşiyor arızasını bir türlü bulamadık başına gelen veya çözümünü bilen var mıIMG_4656.JPG

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar merhaba arabaya geçen hafta motor yaptırdım motor yaptırdıktan sonra srs ışığı sönmedi hiç ve araba hareket ederken bütün gösterge ışıkları yanıp sönüyor direksiyon sertleşiyor arızasını bir türlü bulamadık başına gelen veya çözümünü bilen var mıEkli dosyayı görüntüle 270412

Bu arızalar motoru yaptırmadan önce yoksa motoru yaptırdığınız yere baktırın. Düzeltilmesini isteyin.

Srs ışığı eksik kablolama takılmayan soketler sebebiyle yanar.

Direksiyon sertliği ise alternatör kayışı sebebiyle meydana gelmiş olabilir.

Araçta, montajda eksiklikler var gibi görünüyor. Tüm bağlantıların gözden geçirilmesi sorunu çözecektir diye umuyorum.

Bu arada motoru kime yaptırdınız?

Ad Soyad
Hamit kaymak
Aracınız
Civic ES7 2001
Bu arızalar motoru yaptırmadan önce yoksa motoru yaptırdığınız yere baktırın. Düzeltilmesini isteyin.

Srs ışığı eksik kablolama takılmayan soketler sebebiyle yanar.

Direksiyon sertliği ise alternatör kayışı sebebiyle meydana gelmiş olabilir.

Araçta, montajda eksiklikler var gibi görünüyor. Tüm bağlantıların gözden geçirilmesi sorunu çözecektir diye umuyorum.

Bu arada motoru kime yaptırdınız?

Motoru Ankara Sincan’da tanıdık bir motor ustasına yaptırdım Honda servisi değil aracı birkaç kez inceledi fakat sorunu çözemedi srs ışıgı sürekli yanıyor eps abs el freni ışığı da aracı sürmeye başladıktan 5 10 dk sonra yanıyor gazdan ayağımı çektiğim anda sönüyor bazen de farları açtığımda sönüyor

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Motoru Ankara Sincan’da tanıdık bir motor ustasına yaptırdım Honda servisi değil aracı birkaç kez inceledi fakat sorunu çözemedi srs ışıgı sürekli yanıyor eps abs el freni ışığı da aracı sürmeye başladıktan 5 10 dk sonra yanıyor gazdan ayağımı çektiğim anda sönüyor bazen de farları açtığımda sönüyor

Geçmiş olsun hocam problem elektronik gibi duruyor. Aracınız çalışır iken sistemde değişken bir akım oluşuyor. Buda sensörlerin rastgele yanıp sönmesine neden oluyor olabilir. Akü ve alternatör kontrol edilebilir. V kayışının gerginliği kontrol edilebilir. Sistemde kaç volt akım gezdiğini, araç hareket halinde gösterge tepkilerine göre hareket edilebilir. Aracı yapan usta ile elektrik ustası kafa kafaya verip problemi çözmeye çalışmalılar.

Ad Soyad
Hamit kaymak
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun hocam problem elektronik gibi duruyor. Aracınız çalışır iken sistemde değişken bir akım oluşuyor. Buda sensörlerin rastgele yanıp sönmesine neden oluyor olabilir. Akü ve alternatör kontrol edilebilir. V kayışının gerginliği kontrol edilebilir. Sistemde kaç volt akım gezdiğini, araç hareket halinde gösterge tepkilerine göre hareket edilebilir. Aracı yapan usta ile elektrik ustası kafa kafaya verip problemi çözmeye çalışmalılar.

Cevabınız ve öneriniz için çok teşekkür ederim yarın v kayışına bakıp akü ölçümü yaptıracağım

Geri