Güncel bakımm hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var. 90 bin km

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Verdiğiniz bilgi içim teşekkür ederim ancak yakıt konusunda bu zamana kadar hiç bi sıkıntı yaşamadım basmadığım da 5.2 litreye kadar düştüm ve aracımda varex eksoz ve kat. In biri iptal ona rağmen. Aracı aldığım önceki sahibi de aldığından beri bu yağı kullandığı için bu yağdan ilerledim. Siz hangi yağı önerirsiniz peki.?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
API SN ve A1 olarak Shell Helix ultra 0w20 ekonomi odaklı bir kullanım ve soğuk havalarda daha iyi bir yakıt tüketimi için. Fiyat olarak daha ucuzu motul 0w20 eco lite, PO Maxima 0w20.

A1 ve A5 sertifikalı optimum koruma ve yakıt tüketimi için Mobil 1 0w30 Fuel economy. Daha düşük fiyat/performans olarak Motul 5w30 Eco-Nergy.

En iyi koruma ve yüksek performanslı kullanım için (Motul 300V serisi hariç konuşuyorum) A3 sertifikalı Motul X-cess 5w40, Mobil 0w40 FS ve Motul X-max 0w40. Bunları özellikle turbolu araçlarda kullanmak daha mantıklı.

Genel olarak önerdiklerim bunlar ancak gerek API, gerekse de a1 - a3 - a5 şartnamalerine uyan çoğu ürünü kullanabilirsiniz.

Hamid hocanın öneridiği Castrol 5w30 a5'te keza yenilenmiş ve epey iyi bir ürün. A1 ve A5, API SN viskozite değerleri gayet iyi ve alınabilir bir ürün. Listeye eklenebilir. Eski versiyonda A1 yoktu ve API SM'di. Parlama noktası da 175 derece gibi bir değerdeydi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FB7 2013
Sizin araca uygun olan yağ A5 sertifikalı bu ürün olması lazım,

Önerinizi dikkate alacağım birdahaki bakıma deneyebilirim bunu teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
API SN ve A1 olarak Shell Helix ultra 0w20 ekonomi odaklı bir kullanım ve soğuk havalarda daha iyi bir yakıt tüketimi için. Fiyat olarak daha ucuzu motul 0w20 eco lite, PO Maxima 0w20.

A1 ve A5 sertifikalı optimum koruma ve yakıt tüketimi için Mobil 1 0w30 Fuel economy. Daha düşük fiyat/performans olarak Motul 5w30 Eco-Nergy.

En iyi koruma ve yüksek performanslı kullanım için (Motul 300V serisi hariç konuşuyorum) A3 sertifikalı Motul Xcess 5w30, Mobil 0w40 FS ve Motul X max 0w40. Bunları özellikle turbolu araçlarda kullanmak daha mantıklı.

Genel olarak önerdiklerim bunlar ancak gerek API, gerekse de a1 - a3 - a5 şartnamalerine uyan çoğu ürünü kullanabilirsiniz.

Hamid hocanın öneridiği Castrol 5w30 a5'te keza yenilenmiş ve epey iyi bir ürün. A1 ve A5, API SN viskozite değerleri gayet iyi ve alınabilir bir ürün. Listeye eklenebilir. Eski versiyonda A1 yoktu ve API SM'di. Parlama noktası da 175 derece gibi bir değerdeydi.

Hocam Motul x-cess 5w30 varmı? Ben hep 5w40 olarak biliyordum.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Geri