? Güncel > Benzin / Motorin / Lpg Fiyatları

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
konusu geçmişken aracı stop etmeden önce benzine alıyormusunuz ben almıyorum artık hep lpg de

Aracınız
Taksiciler,dolmuş, otobüs ve servis şöförleri her konuda sesi çıkıyor yakıt zamlarında sessiz oturuyorlar. Yurtdışı olsa o hükümetin canını okur halk. Benzinede sağlam bir zam geliyor önümüzdeki haftalarda. 3.89 dan aldım zamdan önce artık 4 lira altına LPG yok. Uluslararası Gas fiyatları hep düşüşte bizde Doğalgaza ve Akaryakıta zam hep.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bir zam daha gelirse lpg ile benzin arasındaki km başına fark 10 krş lara kadar düşüyor. Lpg de binmek mantıksız bir hal alıyor.

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bir zamanlar 50-60 liraya depoyu fullerdik. Araba fiyatlarından millet araba alamayacak duruma geldi.(gerçi arabalar yok satıyor o da ayrı bir konu). Arabası olan da gazını benzini zor koyacak duruma gelecek heralde git gide.

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bir zamanlar 50-60 liraya depoyu fullerdik. Araba fiyatlarından millet araba alamayacak duruma geldi.(gerçi arabalar yok satıyor o da ayrı bir konu). Arabası olan da gazını benzini zor koyacak duruma gelecek heralde git gide.

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Arabaların yok satması tamamen bir algı yönetimi. 80 milyonluk ülkede 1 milyon bile sıfır araç satılmıyorsa o ülkede bir satış patlamasından bahsetmek mümkün değildir. Öte yandan yakıt koymaktan zorlanan insanlar, işte buna gelir dağılımındaki adaletsizlik deniyor. Gelişmiş ülkeleri diğerlerinden ayıran en önemli unsurlardan biridir bu.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Bir zam daha gelirse lpg ile benzin arasındaki km başına fark 10 krş lara kadar düşüyor. Lpg de binmek mantıksız bir hal alıyor.

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Benzine LPG ile doğru orantılı bir zam geleceğini düşünüyorum. LPG fiyatlarının artması beraberinde benzine de zammı getirecek. Hiçbir zaman gönül rahatlığıyla benzinli bir araç binemeyecegiz bu zamana kadar hep LPG kullandığımız gibi :)

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
3.80 den aldığım bp 4.20 yapmış fiyatı ortalama 40tl yakmaya başladım 100km de. Turbo benzinli arabalar daha az yaktığı için son zamlardan sonra maliyetler birbirine yaklaşmıştır ama kullandığınız araba yine atmosferik motorluysa (fd6,fb7,fc5) gibi lpg hala avantajını korur, ayrıca kısa zaman sonra benzin ve motorinede zam bekleniyormuş. Lpg ye tekrar zam gelirse vay halimize :confused:

Aracınız
Civic FB7 2013
Opet lpg ankara :4.29
Shell benzin 7.80

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Opet lpg ankara :4.29
Shell benzin 7.80
Bu değerlere göre lpg ile litre bazında benzine göre %20-25 daha fazla yakıt yakıldığını hesaba katarsak. Lpg kullanıcıları aşağı yukarı 10lt/100km de 25tl civarında daha az yakarlar.

Son düzenleme:
Geri