? Güncel > Benzin / Motorin / Lpg Fiyatları

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Kayseri'de LPG 4.80-TL oldu gavur gibi memleket, lanet olası benzincilerin hepsi son 3-4 yıldır anlaşmalı, hiçbirinin fiyatı düşük değil ama 70km nevşehir'e gidince veya kırşehir civarına bir anda 40-50 kuruş düşüyor fiyat.
En son dün duyduğum habere göre 47 kuruş daha zam gelecekmiş ve doğrudan fiyatlara yansıyacakmış.

gunesec

Özel Üye
Kayseri'de LPG 4.80-TL oldu gavur gibi memleket, lanet olası benzincilerin hepsi son 3-4 yıldır anlaşmalı, hiçbirinin fiyatı düşük değil ama 70km nevşehir'e gidince veya kırşehir civarına bir anda 40-50 kuruş düşüyor fiyat.
En son dün duyduğum habere göre 47 kuruş daha zam gelecekmiş ve doğrudan fiyatlara yansıyacakmış.
Benim de hep dikkatimi çekmiştir. Ankara-kayseri arası giderken Ankara'da doldururdum,Kayseri'de biterdi. Hep yüksek fiyattan alırdım. O kadar fark şaşırtıcı.

Aracınız
Bu değerlere göre lpg ile litre bazında benzine göre %20-25 daha fazla yakıt yakıldığını hesaba katarsak. Lpg kullanıcıları aşağı yukarı 10lt/100km de 25tl civarında daha az yakarlar.
Ben yüzde 20 25e kesinlikle katılmıyorum. Benim aracımda taş çatlasın yüzde 10dur fark. Benzin ve motorin içinde zam söz konusu o zaman yine 1e 2 olacaktır fiyatlar. Lpg avantajını koruyacaktır.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Ben yüzde 20 25e kesinlikle katılmıyorum. Benim aracımda taş çatlasın yüzde 10dur fark. Benzin ve motorin içinde zam söz konusu o zaman yine 1e 2 olacaktır fiyatlar. Lpg avantajını koruyacaktır.
Hocam şöyle bir şey var; aynı araçları kullanıyoruz. Motor vs. sistem aynı. LPG'nin de yakıt - hava karışım oranı aynı. Benzer değerler alınıyor. Sizdeki bendeki ya da sencesi bencesi yok. Turbo aracınız varsa belki %20'nin altında bir verimlilikte yakabilirsiniz o da belki. Benzin göstergesindeki hata payından dolayı böyle bir yanılgıya düşmüş olmanız da mümkün. Yüzde hesaplarında da yanılıyor olabilirsiniz. Mesela %20 demek; benzinde 5lt yakan bir aracın lpg ile 6lt lpg yakması demek.

Aracınız
Hocam şöyle bir şey var; aynı araçları kullanıyoruz. Motor vs. sistem aynı. LPG'nin de yakıt - hava karışım oranı aynı. Benzer değerler alınıyor. Sizdeki bendeki ya da sencesi bencesi yok. Turbo aracınız varsa belki %20'nin altında bir verimlilikte yakabilirsiniz o da belki. Benzin göstergesindeki hata payından dolayı böyle bir yanılgıya düşmüş olmanız da mümkün. Yüzde hesaplarında da yanılıyor olabilirsiniz. Mesela %20 demek; benzinde 5lt yakan bir aracın lpg ile 6lt lpg yakması demek.
İzmir aydın otobanı kullanımında 120 ile giderken lpg sarfiyatım 7.7 - 8 arası. Hep fulleyerek test ettim. Benzinde bu 7-7.4 arası. Sürekli olarak 220 250 km kullanım sonucu defalarca denediğim olaydır. Aynı istasyondan ve aynı dispanserden fulleyerek de denedim defalarca bunu.

Lpg ayarlarım yol ayarı ile yapıldı. LTFT +- 2 arası hep. Kit obdli.

Aracınız
Civic FB7 2013
Bugün Yenimahalle ergazi deki Türkiye petrollden tüpgaz aldım
4.16 dan menzili sıfırladım bakalım nolacak.

Aracınız
Trabzon-Aydın yolculuğumda fiyatları görme imkanım oldu. Fiyatların en uygun olduğu Kırıkkale-Ankara civarında en sık rastladığım uygun fiyat 4.19'du. 4.15 ve 4.09 da gördüm, en düşük olarak isimsiz bir istasyonda 3.98 gördüm. Ege'de ise en uygun fiyat genelde 4.29'du, nadir olarak 4.19 da gördüm.

Rize genelde Trabzon'dan daha uygun olurdu, ancak bugün gittiğimde fiyatların 4.75 olduğunu görünce rekabetin yerini anlaşmaya bıraktığını anladım. Yolumun üstündeki Shell'den 4.72'ye talim etmeye devam edeceğiz anlaşılan.

Aracınız
Civic FC5 2019
4 temmuzda çıktığım tatilden 27 temmuz itibariyle döndüm. Silivri'de başlayan ve batı Karadeniz orta Karadeniz Doğu Karadenizden geçip Van ordan Şemdinli'ye kadar gittim. Bayrami Elazığ'da geçirip tekrar Silivri'ye vardığımda 5950 km yol yapmış oldum. Trabzonda Kadıralak yaylası, Uzungöldeki patikalardan da giderek etrafları ayrıca gezdim. Gittiğim tüm şehirlerde şehiriçi de gezdim. Artvin'de Karagöle de uğradım. Tüm bunları yazmamın sebebi de bilen ustatlar vardır yolları bayağı sarp ve patikalardan geçtim, dağ taş tırmandım. Hiç de sakin kullanmadım ve dönüşte bagaj Hınca hınç doluydu. Uzattıkça uzadı:) kusura bakmayın, tüm bu yolculuğun ortalaması 7.6 litre LPG ve gerçekten çok uygun bir rakam. Saygılar sunuyorum iyi forumlar.

Geri