Güneş Gözlüğü Önerisi

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba arkadaşlar farklı bir konu açayım dedim :) Güneş gözlüğüm kırıldı önerebileceğiniz bir marka yada gözlük alırken dikkat edilmesi gereken birşeyler varsa önerilerinizi almak isterim. Şimdiden teşekkürler.

Aracınız
Civic FD6 2010
Kimi markaların adı sadece para o yüzden marka önerim olamayacak ancak özellik olarak mutlaka ama mutlaka , hatta mutlaka polarize özellik olsun. Bilmeyenler için ; dikey ışık yansımalarını keser, faydası nedir. Gün batımı-doğumdaki asfalt parlamasını , torpidodan parlayacak güneş ışığını, deniz yüzeyinden parlayan ışığı vb... keser. UV koruma birçok camda var artık zaten. Kırılmaya,çizilmeye dayanıklı ( hatta garantili) cam olsun.

Polarize cam testi için gözlükçü de test resmi vardır yoksa da , iki adet polarize camı önlü arkalı tutup birini diğerine göre 90 derece (saat yönü, ya da tersi) çevirdiğiniz ikisinin arkasında kalan görüntüyü görememeniz yani karanlık olması lazım. Eğer görüntü var ise ikisinden en az birisi polarize değildir.

Bu özellikleri belirtince, zaten kaliteli bir markaya yönlenmiş olacaksınız.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Polarize olmak şartıyla orjinal gözlükler genel olarak şoförlere daha uygundur. Fiyat/Performans olarak Mustang önerebilirim. 5 yıldır 3 farklı modelini kullanıyorum. Yine Polarize olarak Tag Heuer marka önerebilirim oldukça kaliteli ve şık gözlükleri mevcut.

Aracınız
Moda markalar hariç yıllardır bu işi yapan markalara bakmak lazım.
Yerli olarak çerçeve üretimiyle ünlü benx, ithal gerçek camlı ray-ban tercih edilebilir. Raybanın plastik cam, çerçeve olanıda var.
Tamamiyle bütçeyle alakalı bir durum olmakla polarize olmalı. Çünkü parlayan beyaza dönük her nesneyi resmen filtreliyor.

Kendim 3 yıldır bruno mazzini marka şuan 400 tl civarı olan kemik çerçeve çift renk camlı italyan bir model kullanıyorum. Oldukça rahat fakat kulak arka kısmına gelen saplar soyulmaya başladı ki kemik çerçevelerin kaderi maalesef. Ayrıca spor yaparken, denize, havuza kesinlikle girilmemeli, illa gidilecekse yedek giriş seviyesinde bir yedek arabada bulundurulabilir.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Riza Can
Aracınız
Civic FE1 2021
Güneş gözlüğü alırken genel olarak, sağlıklı yani polarize cam olmasına dikkat etmek gerekir. Bunun haricinde, yüz tipine ve zevkine göre güneş gözlüğü seçimi yapabilirsin. Benim size önerebileceğim bir güneş gözlüğü olmasada kesinlikle Ray-Ban marka bir gözlük tercih etmenizi öneririm. Ben Hakan Şengün Optik adlı bir eticaret sitesinden makul denilebilecek bir fiyata güneş gözlüğü aldım. Aşağıya linkini bırakıyorum.
https://www.hakansengunoptik.com/rayban-gunes-gozlugu

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama istanbuldaysanız eğer eminönünde Ersa saat yanındaki pasajda tarihi bir gözlükçü var. En yeni gözlük 60-70 yıllık. Siz çerçeveyi seçiyorsunuz,cam olarak renk seçiyorsunuz.2 saat içerisinde gözlüğünüz hazır oluyor.Cam olarak zeiss kullanıyorlar.Aldığınız gözlüğü başkasında görme ihtimalinizi siz düşünün illa yanında rayban yazacak diyorsanız o da tercih meselesi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaşlar Ankara'da gözlük tamircisi lazım. Gözlüğümün sağ kolu kırıldı, titanyum malzeme olduğu için götürdüğüm bir kaç yer yapamıyor lazer kaynağı gerekliymiş. Var mı bildiğiniz yer ?

Aracınız
Son 2 gözlüğüm de ray ban ama 2 sinin camında da pul pul dökülmeler ve soyulmalar oldu. Bir onceki yaklaşık 1.5 yılda, bu sonuncusu da 2 yılda bu hale geldi.
Bende cami kaliteli ve uzun ömürlü olacak farklı alternatifler arıyorum.

Bence ray ban in eski kalitesi yok, uzun ömürlü olarak kullanmak imkansız gibi.

Ben araştırmalarım sonucu SPY marka güneş gözlüğünü cam kalitesinin yüksek olduğuna rastladım. Bilmiyorum kullanan var mı?

Aracınız
Civic FB7 2013
Açıkçası Uv filtresi olup da tel maşa bir şey olmasın yeterli. Gerisi kişisel beğeni.
Ben mahallemizdeki sertifikalı optikçilerden yerli üretim ama sağlık açısından gerekli özellikleri barındıran bir gözlük aldım. Zaten model konusu kişiye göre değişir.
Valentino kullandığımız 20 li yaşlarda marka hastalığı vardı tabi.
Artık işimi görsün sağlıksız olmasın yakışsın ve fiyatı makul olsun yeter diyorum.

Son düzenleme:
Geri