Güvenli mod yada motor koruma?

BABU

0
Geçtiğimiz cumartesi günü akşam üstü bolu tüneline tırmanırken motor birden gaz kesti ve göstergede sarı motor ışığı yanıp sönmeye başladı. Ve 8 -9 km üstüne çıkmamak kaydı ile gitmeye başladı. 2 km gittikyen sonra ustamı aradım ve durumu izah ettim istop et marşa bas devam et dedi. Dediği gibide oldu arabadı motor arıza ışığı söndü ve hiç bişey yokmuş gibi devam ettim. fakat sorunun nerden geldiğini bilemiyorum. Sizce neden böyle bi sorun oluştu. 1 saat sonra tekrar istanbul yoluna dönüş yapacağım inşaallah bi sıkıntı çekmem.

Bu arada aracım. Fd6. 2007 model lpgli 130000 de

D6603 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=8308]BABU[/MENTION] Yakıttan kaynaklanan bir durummuş gibi gözüküyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Baska yerde konu acilmis orayada yorum yaptim. Bu bir kac kere bana da oldu. Tamda anlatildigi gibi. Ariza isigi yanik kalmiyor. Yanip sönüyor( bilmiyorum bunun kitapciktaki karsiligini) araci durdurdum. N modda Normalde dip gaz 5binde kesiciye girer. Ama 2.8 bin civari kesiciye girmemekle birlikte gaz yemiyor. Tabi haliyle D modunda giderken arac hizlanamiyor cunku max devir 2.8 civari. Klasik ac kapa duzelir mantığı. Kontak ac kapa düzelir ve duzeldi de. Benim durum benzinden gaza gectikten sonra oldu. Ama gercekte nedir neden olmuştur. O muamma.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri