Civic ES7 Hararet 90 derecede sabit ama radyatör yedek depodan kaynatıyor.

Aracınız
Civic ES7 2001
Arabayı evin önünde babamla birlikte calistirdik hararet biraz yükseldi devirdaim termostad açtı radyoter ısındı fan çalıştı ama çok kısa sürdü toplam 2_3 saniye felan sürdü uzun sürmedi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Benim gördüğüm onun 2 tık yukarısında hararet göstergesi ve ondan hiç yukarıya çıkmıyor.
> Tarif ettiğiniz yer 90 değil. Dediğiniz 100-115 arası bende eskiden hararet problemi yaşadım. Anlık obd'den takip ediyordum. Hangi aralık kaç derece ezberledim. O civarda benimde yedek depo fokurduyordu. Sizin araç hararetten fokurdama yapmış olabilir. Buda daha önceden yazmış olduklarımızı hepten değiştirir!
> Termostat yeni, kapak orjinal olsun kırmızı beyaz renkte 1.1 bar, fan güzel çalışıyor. Bu işlemleren sonra hala yüksek ise başka birşey vardır. Radyatör tıkalı veya hortumar çatlak su azalıyor vaya devir daim yeterince suyu döndüremiyor. Motor yapıldığında devir daim değilmiş mi bir sormak lazım. Tek tek takip edilecek.
> Fan devreye 97'de girer. Kısa süre çalışır. Sonra ısı 93 dereceye düşer. Sirkülasyonu böyledir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic ES7 2001
> Tarif ettiğiniz yer 90 değil. Dediğiniz 100-115 arası bende eskiden hararet problemi yaşadım. Anlık obd'den takip ediyordum. Hangi aralık kaç derece ezberledim. O civarda benimde yedek depo fokurduyordu. Sizin araç hararetten fokurdama yapmış olabilir. Buda daha önceden yazmış olduklarımızı hepten değiştirir!
> Termostat yeni, kapak orjinal olsun kırmızı beyaz renkte 1.1 bar, fan güzel çalışıyor. Bu işlemleren sonra hala yüksek ise başka birşey vardır. Radyatör tıkalı veya hortumar çatlak su azalıyor vaya devir daim yeterince suyu döndüremiyor. Motor yapıldığında devir daim değilmiş mi bir sormak lazım. Tek tek takip edilecek.
> Fan devreye 97'de girer. Kısa süre çalışır. Sonra ısı 93 dereceye düşer. Sirkülasyonu böyledir.

Peki hocam şimdi benim araç hararet yapmış ise tekrar mi conta değişecek motor yapılacak ?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Peki hocam şimdi benim araç hararet yapmış ise tekrar mi conta değişecek motor yapılacak ?
>Hararetin dereceleri var. Bende conta değişmedi. Conta için testi yukarıda söyledim. Birde ek olsun regülatörden kaçak varsa gaz su sistemine girer boloncuklar oluştur. Su sisteminin ısısını ekstra yükseltir. Bağlantı yerlerindeki kelepçelerde önemli.
> Su azalıyorsa bir yerden kaçak vardır. Hararet yükselir.
> Devir daim güzel oluyor mu? Tıkanıklık var mı?
Bu ve benzeri takipler yapılmalı. Bu araçla uzun yola çıkmayın. Tanıdığınız iyi bir tamirci veya Honda ustası ile güzel takip edilmeli.

Aracınız
Civic ES7 2001
>Hararetin dereceleri var. Bende conta değişmedi. Conta için testi yukarıda söyledim. Birde ek olsun regülatörden kaçak varsa gaz su sistemine girer boloncuklar oluştur. Su sisteminin ısısını ekstra yükseltir. Bağlantı yerlerindeki kelepçelerde önemli.
> Su azalıyorsa bir yerden kaçak vardır. Hararet yükselir.
> Devir daim güzel oluyor mu? Tıkanıklık var mı?
Bu ve benzeri takipler yapılmalı. Bu araçla uzun yola çıkmayın. Tanıdığınız iyi bir tamirci veya Honda ustası ile güzel takip edilmeli.

Yedek depodaki antifiriz ağzına kadar full doluymuş usta öyle söyledi olurda hava kalmışsa radyatörde içine çeksin diye fulledim dedi ondan taşmış olma ihtimali var ben Mersin'de yaşıyorum Mersin'de iyi bir Honda ustası var mı bilmiyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Benim kapak 0.9bar idi vtec2de. 1.1 olduguna emin miyiz hocam yoksa ben mi yanlis hatirliyorum? @h.k_ahmet

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Benim kapaktan dolayı su azaltıyordu. 1.1 orjinal ile değiştirdik problem çözülmüştü. Zaten tamircim direk bunu takalım dedi. Önceki orjinal değildi. Eskiler metal kapak. Sonra çıkanlar bunun aynısı sadece çevresi plastik muhafazası var. İkiside yuvaya çuk diye oturuyor. Screenshot_20200216-194500.jpegScreenshot_20200216-194915.jpeg

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yedek depodaki antifiriz ağzına kadar full doluymuş usta öyle söyledi olurda hava kalmışsa radyatörde içine çeksin diye fulledim dedi ondan taşmış olma ihtimali var ben Mersin'de yaşıyorum Mersin'de iyi bir Honda ustası var mı bilmiyorum.
> Evet yedek deponun yarısı dolu olmalı. Fazla varsa basınç onu atar. Benim bildiğim eksik olursa radyatör kapağından ekleme yaparım.
> Forumdan Mersin'de oturan arkadaşlara sormak lazım. Daha önceden konu açılmışta olabilir.

Aracınız
Civic ES7 2001
Benim hararet Cizgim sürekli bu sekilde nurdan yukarida olduğunu hiç görmedim

Ekli dosyalar

• IMG-20200215-WA0019.jpeg
    IMG-20200215-WA0019.jpeg
    202.7 KB · Görüntüleme: 40

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Benim hararet Cizgim sürekli bu sekilde nurdan yukarida olduğunu hiç görmedim
O zaman çok korkmayın. Sizin ısıyı dijital bir göstergeden takip etmek gerekiyor. Göstergede bizi yanıltabilir.
Arıza lambanız neden yanıyor?

Geri