Civic ES7 Hararet göstergesi ortada durmuyor

Aracınız
Civic ES7 2006
Arkadas bnm aracımda hararet göstergesi tam ortada durması gerekirken aşağıda kalıyor durdugum zama birazdaha yükseliyor ama genelde düşük derecelerde duruyor sizce termostatim arızalımı araça cok zararı olurmu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Vtec-2'lerde ısı göstergesi devamlı tam ortada durmaz. Isı simgesinin hemen altında yer alır. Oradaki ısı değeri ise 85-90°C arasında gezer. Motor ısındığında yükselir 90-100 arasında simge üstüne gelir. 97°C'de fan açar. 93°C'ye düşer. Bu dediğim yükseklik kısa süre olur. Gösterge devamlı yüksekte duruyor ise Obd'den sıcaklık takibi yapmak lazım. Fan çalışıyor mu dinlemek lazım.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2019
benimde o sekilde hocam tam ortanin bi tik altinda uzun yol yapmama ragmen orta kaliyor tam ortaya gelmiyor. benimde aklima takildi zamaninda ama cok takilmadim.

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2006
Yeni üyeyim kusurabkmayın form tam hakim değilim bn normal oldgunu düşünmüyorum bnmkinin biraz fazla aşağıda resim paylaşsam daha dogru olur herald

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yeni üyeyim kusurabkmayın form tam hakim değilim bn normal oldgunu düşünmüyorum bnmkinin biraz fazla aşağıda resim paylaşsam daha dogru olur herald

Gün sonunda motor sıcak iken bir fotoğraf paylaşılabilir. Bazen gösterge sensörü bozuk olabiliyor. En temizi Obd ile ecudaki sıcaklığa bakmak.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ekli dosyayı görüntüle 256723
Bahsettiğim tamda bu uzun yolda bu sekil ısıklarda durdugum zaman bir tık yükseliyor dıs hava sıcaklıgı bu arada 2 derece yazın hiç kullanmadm aracı yeni aldım

Normalinden düşük hocam. Ecuda kaç derece gösteriyor bakmak lazım. Tahminen bu gösterge 70 derece civarı olmalı. Rölantide iken sabit yüksek devir yaptığınızda ısı artması lazım. Genel olarak ise su sıcaklığı yüksek olması tehlikelidir düşük olması değil. Yakın zamanda uzun yolda yaptım. Göstergede hiç inme olmadı. Termostatda sıkıntı olabilir. Önceki sahibi ile görüşülebilir.

Geri