Civic ES7 Hararet göstergesi ortada durmuyor

Aracınız
Civic FC5 2018
Ekli dosyayı görüntüle 257002

Ecu ya bağladım 63-69 derece arası gezio durduğumda en fazla 70 derece oluyor
Not: dış hava sıcaklığı 4 derece

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bu sıcaklığın 80 üzerinde olması gerekir. Radyatörünüze su gittiği için bu havada Açıkalın düşüyor. Termostat kesin bozuk. Yeni nesil araçlarda termostat açılma sıcaklıkları 95’lere kadar çekildi. Ama genelde 85-95 arasındadır.

Aracınız
Civic ES7 2006
Açık oldguna kesin eminim artık 63 derecedeyken termostat çıkışındaki boruyu ellediğimde ılık bi sıcaklık oldgunu farkettim bu sekilde motora zararı olurmu sizce kullanmaya devammı edeyim sonucta motor çalışma sıcaklığı 90 derece die biliyorum

Ekli dosyalar

• IMG_5742.JPG
    IMG_5742.JPG
    100.2 KB · Görüntüleme: 34
Aracınız
Civic ES7 2006
Sizce bu parça orjinalmidir yetki servise sordgumda 700 800 tl arası bi fiyat söylemişti önere bilceğiniz bi yer varmı bu ürünü satan firma honda benzinli modelllerinin hepsi aynı termostatı kullanıyor dior

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Açık oldguna kesin eminim artık 63 derecedeyken termostat çıkışındaki boruyu ellediğimde ılık bi sıcaklık oldgunu farkettim bu sekilde motora zararı olurmu sizce kullanmaya devammı edeyim sonucta motor çalışma sıcaklığı 90 derece die biliyorum
> Evet hocam değerler ile yorum yapmak çok daha isabetli oluyor. Bu değerler normal değil. Motora bir zararı olmaz. Fakat aracınız çok geç ısınır, benzin çok gider lpg'ye geç geçer. Regülatör iyi ısınmaz ise yakıt artar.
> Termostat olarak ben sanayideki parçacılarda almıştım. Şuana kadar bir sıkıntı görmedim. Şahsen servise o kadar para vermek istemem. İnternetten güvenilir varsa alınabilir. Borkod numarası poşette gönderim vs. Önem arz eder.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2019
Bu sekilde kullanilmaz, cunku 63te durmayacaktir kisin soguk havada hizlaninca bir anda 2 kademe dusecek.
Kalorifer de iceriyi isitamaz kendi isinamadigi icin.

O parca asagi yukari her aracta ayni, isiyi gorunce acilan mekanizmasi var.
Bosuna servise para kaptirmayin.

Aracınız
Civic ES7 2006
Yakıt konusunda bi sorun yaşamıyorum lpg 30 derecede gectiginden sorun yaşamıyorum araçıda iyi ısıtıyor 63 altına hiç inmiyor sürekli acık değil termostat 55 derecelerde termostat cıkısını kontrol ettiğimde boru soguktu büyük ihtimal 60 derecede falan kacırmaya başlıyor sanayiden aldıgınız parçanın markasını hatırlıyormusunz

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yakıt konusunda bi sorun yaşamıyorum lpg 30 derecede gectiginden sorun yaşamıyorum araçıda iyi ısıtıyor 63 altına hiç inmiyor sürekli acık değil termostat 55 derecelerde termostat cıkısını kontrol ettiğimde boru soguktu büyük ihtimal 60 derecede falan kacırmaya başlıyor sanayiden aldıgınız parçanın markasını hatırlıyormusunz

Markayı hatırlamıyorum. Sadece japon olsun dedik.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
benim sicaklik gostergeside en fazla bu kadar gosteriyor bir sorun war midir acaba yoksa normal mi? Ekli dosyayı görüntüle 257035

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hondaların genelinde ısı simgesine yakın olur. Yani bir sıkıntı yok. O seviyede kaç derece olduğunu öğrenmek için. Obd veya serviste bilgisayara bağlayıp bakılabilir. 85-90 arası ise normal yerdir.

Geri