Civic FB7 Hararet göstergesinin yanip sönmesi

Aracınız
Civic FB7 2016
Merhaba arkadaslar. 4 5 gun once hararet gostergesi bir sure yanip sondu daha sonra kesildi. Kaloriferi acmistim ve isitmiyordu arac icini. Sonra bu yanip sonme olunca saga cektim. Bir sure sonra yola devam ettim. Bugun yine kisa mesafede giderken yine kaloriferi actim cok gec isitti hep soguk ufledi. Ardindan bunla alakali mi bilmiyorum yine kirmizi renkli hararet gostergesi yanip sondu bi sure sonra sondu. Dönüşte ise araci park ettigim sirada yandi sönmedi bu sefer bende stop ettim. Radyatör kapagibi actim hic su yoktu 1.5 litre su ekledim arac calisir durumda kaldi bi sure fanlarin calismasini bekledim bu sirada hararet yanmadi hava boslugu var falan dedi arkadaslar o sirada. Bi sure sonra fanlar calisti. Yedek su deposun max mi min mi anlayamadik biraz da ona cesme suyu ekledik. Arac suan park halinde duruyor. Ne yapmam lazim bi zarar vermis miyimdir araca bilenler yol gosterebilir mi.

Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam keske cesme suyu yerine antifiriz ekleseydiniz araç susuz kaldığı için hararet yapmıs kaçak arayın inşallah kaçak bulursunuz da conta filan değildir 98 ies de canımı çok sıkmıştı conta olayı araç kaç model

G3421 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam arac 2016 fb7 ilk kez geldi basima ama uzunca bi sure bakmamistim suyuna vs. Nasil bir yol izlemeliyim sizce kaçak kontrolü icin. Veyahut bir daha aybi sorunu yasatmama ihtimali de var mi belki bidaha hic eksiltmeme gibi yoksa kesin bir kaçak vardir diyor musunuz

Aracınız
Civic ES7 2001
Yani hocam tüplü araçlar eksiltir derler ama 3 yasındaki araç için 1.5 litre ne kadar sürede azalttı? Kaçak hortum kelepçelerinde (suyun dolaştığı borular radyatör giriş çıkışları devirdaim termostat gibi yerler) ama siz hep kalorifer ısınma problemi demişsiniz termostata baktırın bi ustaya bide paspasların altında filan motor tarafından kalorifer hortumları giriş çıkış yapar su var mı paspas altında bakın

G3421 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2016
Bakayim hocam. Arac 8 aydir bende hic su eklemesi vs yapmadim onceki sahibi de cok anlayan biri degildi. Bugun kalorifer isinmasi cok cabuk oldu mesela dünkü islemlerden sonra. Yarin da antifirizi komple organikle degistireyim diyorum hem araci kaldirtip alttan bi kontrol de ederler. Birde hocam araci ilk calistirmada sogukken ozellikle göğsün sağ taraflatindan su şırıltısı geliyor bu konuyla bir baglantisi olabilir mi acaba

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba arkadaslar. 4 5 gun once hararet gostergesi bir sure yanip sondu daha sonra kesildi. Kaloriferi acmistim ve isitmiyordu arac icini. Sonra bu yanip sonme olunca saga cektim. Bir sure sonra yola devam ettim. Bugun yine kisa mesafede giderken yine kaloriferi actim cok gec isitti hep soguk ufledi. Ardindan bunla alakali mi bilmiyorum yine kirmizi renkli hararet gostergesi yanip sondu bi sure sonra sondu. Dönüşte ise araci park ettigim sirada yandi sönmedi bu sefer bende stop ettim. Radyatör kapagibi actim hic su yoktu 1.5 litre su ekledim arac calisir durumda kaldi bi sure fanlarin calismasini bekledim bu sirada hararet yanmadi hava boslugu var falan dedi arkadaslar o sirada. Bi sure sonra fanlar calisti. Yedek su deposun max mi min mi anlayamadik biraz da ona cesme suyu ekledik. Arac suan park halinde duruyor. Ne yapmam lazim bi zarar vermis miyimdir araca bilenler yol gosterebilir mi.
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Geçmiş olsun. Öncelikle soğutma su sisteminizde kaçak var. Su biryerlerden azalıyor. Olabilecekler
> Radyatör kapağı
> Hortumlarda hasar
> Regülatör bağlantı yerleri
> Radyatör çatlağı
> Su belli seviyenin altına indiğinde su devirdaim etmez fanda çalışamaz ısı anında yükselir. Sanırım sizde böyle bir durum söz konusu. Isı göstergesi yandığında devam etmeyip durduğunuz için conta zarar görmemiştir diye düşünüyorum.
> Araçların kalorifer motorunun önünde küçük bir radyatör bulunur ve bu radyatör peteklerinden de motordan gelen sıcak su geçer. Eğer siz aracınızı havalandırmasını açar ve sıcağa getirirseniz motorun sıcağı aracınızın içine gelir, tabi motor ısınmış ise. Motor soğuk ise zaten sıcak hava beklemeyin. Motor sıcak fakat soğuk geliyorsa ya soğutma su sistemi devir daim etmiyordur veya sistem tıkalı olabilir.
> Öncelikle Soğutma su sistemindeki problemi çözmeye çalışın ardından komple antifirizli su ile değişim yapın. Sonra kalorifer kontrol edilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bakayim hocam. Arac 8 aydir bende hic su eklemesi vs yapmadim onceki sahibi de cok anlayan biri degildi. Bugun kalorifer isinmasi cok cabuk oldu mesela dünkü islemlerden sonra. Yarin da antifirizi komple organikle degistireyim diyorum hem araci kaldirtip alttan bi kontrol de ederler. Birde hocam araci ilk calistirmada sogukken ozellikle göğsün sağ taraflatindan su şırıltısı geliyor bu konuyla bir baglantisi olabilir mi acaba
Su sesi sistemde hava olduğuna işaret eder.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri