Civic FB7 Hararet göstergesinin yanip sönmesi

Aracınız
Civic FB7 2016
Merhaba arkadaslar. 4 5 gun once hararet gostergesi bir sure yanip sondu daha sonra kesildi. Kaloriferi acmistim ve isitmiyordu arac icini. Sonra bu yanip sonme olunca saga cektim. Bir sure sonra yola devam ettim. Bugun yine kisa mesafede giderken yine kaloriferi actim cok gec isitti hep soguk ufledi. Ardindan bunla alakali mi bilmiyorum yine kirmizi renkli hararet gostergesi yanip sondu bi sure sonra sondu. Dönüşte ise araci park ettigim sirada yandi sönmedi bu sefer bende stop ettim. Radyatör kapagibi actim hic su yoktu 1.5 litre su ekledim arac calisir durumda kaldi bi sure fanlarin calismasini bekledim bu sirada hararet yanmadi hava boslugu var falan dedi arkadaslar o sirada. Bi sure sonra fanlar calisti. Yedek su deposun max mi min mi anlayamadik biraz da ona cesme suyu ekledik. Arac suan park halinde duruyor. Ne yapmam lazim bi zarar vermis miyimdir araca bilenler yol gosterebilir mi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Yagmurluydu yerler islakti hocam. Anlamadigim bir aydir niye azaltmadi hortumsa sorun. Aracin eğimiyle ilgili olabilir mi su varken sola egikti birgun sonra yokken saga dogruydu
Sen Honda servisine götür aracı Siirt'te anlamayan olabılır 300 500 fazla ver servise gotur yapcak bişi yok daha buyuk arıza olmaktansa onuda onlemıs olursun. Servise goturmedenn once aracı kapalı otopark a çek bak bakalım altı ıslanacak mı ertesı günde kuvvetli bir işikla bak bakalım kaçak var mı eger varsa hortumsa tespıt onu değiştirt ama yer kuruysa ve azalma var ise direk yetkılı servise götür .. sonucuda buraya paylaş hocam

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam valla yıldım. Siirtin ilcesindeyim sark gorevi icin. Merkeze git gel zor usta desen az ehil mi emin degilsin. Bakti lifte kaldirip isik tuttu yok dedi sabah yine bakip arayacagim. Ne onerirsiniz bu durumda lpg t borusu regulator kisimlarindan olabilir mi Ankaradaki ustam genelde o cikiyor dedi. Ayrica conta yandigini sanayi disinda anlayabilir miyim bi yontemi var midir?
> Sizin adınıza üzüldüm. Yer ve usta bulmak cidden zor.
> Conta sıkıntılı ise sabah ilk çalıştırmada motor aptal aptal açılışır. Vuruntulu tarzda ama belli süre sonra suyu atar normal çalışmaya devam eder. Yalnız bu ileri derece olan bir durumda olur.
> Conta için sabah radyatör kapağını açtığınızda baloncuklar çıkarsa sıkıntıdır.
> Regülatör bağlantıları bazen kaçırıyor. Başka aracımda yaşamıştım. Bağlantı yerleri bunun için önemli. Kaçak varsa antifiriz rengi olur.
> Aracın geçmişide çok önemli antifiriz kullanmazlar ise suyu basar, kireç, tortu herşey birikir. Hemen olmaz zamanla olur. Problem sonradan ortaya çıkar. Sende arkadan organik antifiriz koyarsın oda tortuları bir güzel kaldırır sistem tıkabasa dolar. Buda insanı fıtık eder.
> Borularda fazla basınç var ise tıkanıklık olabilir. Çatlak borulardan su çıkabilir.
> Bulunduğunuz yer itibari ile en yakın yetkili servise gitmek bu yönden mantıklı geliyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FB7 2016
> Sizin adınıza üzüldüm. Yer ve usta bulmak cidden zor.
> Conta sıkıntılı ise sabah ilk çalıştırmada motor aptal aptal açılışır. Vuruntulu tarzda ama belli süre sonra suyu atar normal çalışmaya devam eder. Yalnız bu ileri derece olan bir durumda olur.
> Conta için sabah radyatör kapağını açtığınızda baloncuklar çıkarsa sıkıntıdır.
> Regülatör bağlantıları bazen kaçırıyor. Başka aracımda yaşamıştım. Bağlantı yerleri bunun için önemli. Kaçak varsa antifiriz rengi olur.
> Aracın geçmişide çok önemli antifiriz kullanmazlar ise suyu basar, kireç, tortu herşey birikir. Hemen olmaz zamanla olur. Problem sonradan ortaya çıkar. Sende arkadan organik antifiriz koyarsın oda tortuları bir güzel kaldırır sistem tıkabasa dolar. Buda insanı fıtık eder.
> Borularda fazla basınç var ise tıkanıklık olabilir. Çatlak borulardan su çıkabilir.
> Bulunduğunuz yer itibari ile en yakın yetkili servise gitmek bu yönden mantıklı geliyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Diyarbakir ve van var yakin olarak hangisi iyidir aratirayim hocam. Bu sekilde ankaraya gitsem su kontrolu yaparak 1000km kadar sorunu büyütür müyüm? Radyator ve antifiriz degisimi sonrasi hala ilk kontakta su sırıltısı gelmeye devam ediyor göğsün sagindan hava oldugunu soylemistiniz tam alinmamis demekki

Aracınız
Civic FB7 2016
Aracın radyatör hortumlarında sertleşme var mı isterseniz exper yapan yerlerde conta testi için bi sıvı var onu yaptırabilirsin

G3421 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Exper yapan bir yer arastirayim hocam sagolun. Bugun usta surekli bir boruyu sıktı eliyle sanirim oydu bisey demedi ama sert diye

Aracınız
Civic FB7 2016
Sen Honda servisine götür aracı Siirt'te anlamayan olabılır 300 500 fazla ver servise gotur yapcak bişi yok daha buyuk arıza olmaktansa onuda onlemıs olursun. Servise goturmedenn once aracı kapalı otopark a çek bak bakalım altı ıslanacak mı ertesı günde kuvvetli bir işikla bak bakalım kaçak var mı eger varsa hortumsa tespıt onu değiştirt ama yer kuruysa ve azalma var ise direk yetkılı servise götür .. sonucuda buraya paylaş hocam

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Tesekkurler paylasicam insallah bi çözülsün

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Diyarbakir ve van var yakin olarak hangisi iyidir aratirayim hocam. Bu sekilde ankaraya gitsem su kontrolu yaparak 1000km kadar sorunu büyütür müyüm? Radyator ve antifiriz degisimi sonrasi hala ilk kontakta su sırıltısı gelmeye devam ediyor göğsün sagindan hava oldugunu soylemistiniz tam alinmamis demekki
Yetkili servisler hakkında bir bilgim ne yazık ki yok. Ankara size ciddi uzak. Problemin ne olduğunu tam bilemiyoruz. Bu yüzden uzak yere gitmeyi riski görüyorum.

Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaslar batman da brc servisinde t borular ve kelepceleri degisti gitmisken lpg filtreleri de degisti antfriz eklenip sistemdeki hava alindi ilk gun biraz eksiltir ediler aynen oyle oldu ve 2 haftadir cok sukur su eksiltmesi yapmiyor. Lpgcide araci kaldirdigimizda t borularda su sizdigini bariz gorduk. Lpg ile ilgili islemler yapildigindan midir bilmiyorum ama bir kez zor calisti sadece. Son durumda eksiltme yok calismada problem yok. Conta yanik mi diye kontrol edilmedi degildir diye dusunuyorum. Bos yere ilk gittigim yerde radyator degisti. Siz siz olun bu durumda ilk once t borularina baktirin. Bilgi ve tavsiyeleriniz icin tekrar tesekkurler.

Ekli dosyalar

• 20200401_095719.jpg
    20200401_095719.jpg
    124.8 KB · Görüntüleme: 31
Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
Siirtteki ustaya kalsa motor kapağı açacaktı iyi mi.. LPG varsa sızmalar eksiltmeler yüksek oranda t bağlantılarından regülatörden oluyor. Marka model farketmeksizin..Geçmiş olsun çok..

bir vurgun bu sevda

Geri