Her bölgeden uygun fiyatlı LPG istasyonları

LooPuS

0
Aracınız
O kadar kafa karıştıran durum var ki ucuzu yada pahalısı hep soru işareti bırakıyor. Ankara' da İstanbul yolu üzeri aynı marka(örn. opet, shell yada başkası) istasyonların aralıklı bayilerinde bile fiyat ciddi manada farkediyor. Mesela şöyle örnek vereyim Ankara' da İstanbul yolu girişi Aygaz otogaz bayisi var burada 2.02 iken 3-4 km ilerdeki Opet' te 2.28, bir başka Opet bayisinde 2.14 Siteler Aygaz' da 1.88 olabiliyor. Gel buyur burdan yak...
Milangaz, POgaz, shell vs. daha örnek vermeyim hepsinde de aynı durum söz konusu...
Hal böyle iken insan ucuz mal kullanmam deyip kendini kandırıyor olabilir(yanlış anlaşıymasın lütfen). Daha doğrusu bayiler satış potansiyeline göre fiyatlanıyor olabilir. Burada tabi ki gazın kalitesi kendisini km olarak belli ediyor olabilir ama aynı markanın farklı farklı fiyatlanması insanı, daha doğrusu beni ucuzuna yönlendiriyor. O yüzden ben hangisi ucuzsa(opet, shell, total) oradan gaz almayı tercih ediyorum.

Aracınız
O kadar kafa karıştıran durum var ki ucuzu yada pahalısı hep soru işareti bırakıyor. Ankara' da İstanbul yolu üzeri aynı marka(örn. opet, shell yada başkası) istasyonların aralıklı bayilerinde bile fiyat ciddi manada farkediyor. Mesela şöyle örnek vereyim Ankara' da İstanbul yolu girişi Aygaz otogaz bayisi var burada 2.02 iken 3-4 km ilerdeki Opet' te 2.28, bir başka Opet bayisinde 2.14 Siteler Aygaz' da 1.88 olabiliyor. Gel buyur burdan yak...
Milangaz, POgaz, shell vs. daha örnek vermeyim hepsinde de aynı durum söz konusu...
Hal böyle iken insan ucuz mal kullanmam deyip kendini kandırıyor olabilir(yanlış anlaşıymasın lütfen). Daha doğrusu bayiler satış potansiyeline göre fiyatlanıyor olabilir. Burada tabi ki gazın kalitesi kendisini km olarak belli ediyor olabilir ama aynı markanın farklı farklı fiyatlanması insanı, daha doğrusu beni ucuzuna yönlendiriyor. O yüzden ben hangisi ucuzsa(opet, shell, total) oradan gaz almayı tercih ediyorum.

hocam herkes aynı yerden almıyor gazı ondan kaynaklı. Adam opet ama gazı opetin anlaştığı aygazda almak zorunda değil. Enişte demirören de tanker şoförü dediğine göre Türkiye'nin çoğuna onlar veriyorlarmış. Demirörenden gaz alan heryer ucuz.

LooPuS

0
Aracınız
Detayını bilmem ama Opet'te aygaz yazıyorsa aygazdir biz müşteri olarak bunu biliyoruz. Tabi burda fiyat politikasını buyuk ölçüde etkileyen ve belirleyici olan o bayinin aldığı gazi erittiği suredir. Velhasıl kelam konu uzar gider:) Ama önemli nokta fiyat farkının cok ciddi olması, neredeyse litrede %20

Sent from my iPhone using Tapatalk

yaklasik 25000 kmden beri hep shell kullandim. 3000 km den beri ise turkiye petrolleri istasyonlarinda ve nadir bazi istasyonlarda bulunan yurtgaz kullaniyorum. shell e mumkunse bundan sonra para vermeyi dusunmuyorum.

Uygun fiyatlı bilindik marka kullanırım. Tercihim shell, opet, bp, milangaz

Uzak durduğum ise po

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
eski aracımda 2 yıl hep shell den aldım (punto forum sitesindeki arkadaşların tavsiyesi), fiyat olarak istanbulda aygaza göre hep 10 krş daha pahalıydı.
not: başka yerden ucuz gaz alanlar benim yaptığım tüketim değerlerini yakalayamadılar,

yeni aracımızı (honda) alırken servisteki arkadaş arabayı tanıtırken "lpg de benden tavsiye shell den al, bulamazsa acilse BP den al" dedi,
demese bile zaten shell den alırdım.

Not: yakın bir arkadaşım eskiden akaryakıt istasyonları denetiminde çalışmıştı, "her markanın her istasyonunun yakıtları farklı olabiliyor ama shell bu konuda diğerlerinden çok daha hassas" demişti.

sadece bilgi amaçlıdır,

Geri