Honda Bakımın Önemi

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaslar araclarimizda bakımın önemini anlatmis mehmet ilgar şahsı ve calıştıgı yeri tanımam ve bilmem herhangi bi baglantim yoktur bilginize amacım sıkıntı yaşamamız adına araçlarımızın bakımlarını uygun malzemelerle zamanında yaptırmamız gerektigi.

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Aydın K.
Aracınız
Civic FC5 2018
Bu beyefendinin bayağı videosu var Youtube'da, faydalı bilgiler veriyor. Teşekkürler.

Aracınız
Civic FB7 2012
Bu beyefendinin bayağı videosu var Youtube'da, faydalı bilgiler veriyor. Teşekkürler.
evet takip ediyorum bende faydalı bilgileri var gercekten buarada yonetici arkadaslar konuyu yanlıs yere açtım galiba size zahmet duzeltebilirmisiniz simdiden tsk ederim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
evet takip ediyorum bende faydalı bilgileri var gercekten buarada yonetici arkadaslar konuyu yanlıs yere açtım galiba size zahmet duzeltebilirmisiniz simdiden tsk ederim.

Hangi konuya aktarılmasını istiyorsunuz? Ona göre istediğiniz düzenlemeyi yapalım :)

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Video gayet bilgilendirici ve faydalı. Fakat servis yine garanti tehdidini öne sürerek satış tutundurma faaliyeti kapsamında farkındalık oluşturmaya çalışmış diye düşünüyorum :)

yine de garantim olmuş olsaydı ileride yüksek maaliyete neden olabilecek durumlar nedeniyle garantiyi bozmak istemez servisi tercih ederdim.
Ben servisin kullanmış olduğu yağdan daha da kaliteli motor yağı kullanıyorum. Ya da 10 bin bakımını 8 bin km.de yapıyorum. Subap ayarımı 15-20 bin k.da yapıyorum. Şimdi servis mi yoksa ben mi diye soruyorum :LOL:

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2017
önceki aracım 2011 model otomatik astra h idi. Periyodik bakımı için bir yakınımın tanıdığı ustaya götürdüm usta aracıma 10-40 yağ koydu. ustam kitapçıkta 5-30 yazıyor dedim bişey olmaz biz bu araçlara sürekli 10-40 koyuyoruz sıkıntı olmaz dedi. kullandık sonraki bakımda da aynı şekilde 10-40 kullandı. ama daha sonra aracın yağ soğutucusu arızalandı. birsürü masraf yaptım. bilmiyorum yağdanmıydı başka bir sebeptenmi ama aklıma kullanılan yağdan başkası gelmedi. her neyse ondan sonra aracımı birdaha o ustaya götürmedim. opel yetkili servisindn ayrılma bir usta buldum ve sürekli ona götürdüm kullandıkları her parçayı orjinal gm kullandılar. yağı da tabiki benim söylememe gerek kalmadan 5-30 kullandılar. diyeceğim odur ki aracınızı yetkili servis dışında bir ustaya götürecekseniz çok iyi araştırın her ustayım diyene elletmeyin aracınızı.

Aracınız
Civic FC5 2017
Elindeki yagı bıtırmek için yapıyor. En çok kullanılan yağiı zaten satın alıyorlar onun ıcın öle yapıyor..

Orjınali ne diyorsa o . Haricine gerek yok..

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri