Honda Bakımın Önemi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İşte Honda type 2.0 koyduracaksın abi. Honda yetkili servise gidiyorsan. Yoksa Castrol'den daha iyi yağlar var piyasada.
Castrol'un orjinalini koyuyorsa bence iyi, Ankara Bora Petrolofisi kullanıyor :) Ama Bora'da da araçtaki bütün işlemleri izleyebilme imkanı güzel (y)

Son düzenleme:

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Castrol'un orjinalini koyuyorsa bence iyi, Ankara Bora Petrolofisi kullanıyor :) Ama Bora'da da araçtaki bütün işlemleri izleyebilme imkanı güzel (y)
Çok az yerde var o imkan. Çok güzel. PO'ya göre elbette iyi...

bilmiyorum kardeşim yağların viskozitesini api değerini vs. servise güvenip gidiyoruz işte. daha ne yapalım. servise de güvenmeyeceksek. birdahaki bakıma type 2.0 koyduralım.
Yok hocam, asla uçurum fark yok Castrol ile ancak katkı ve viskozite indexi olarak ciddi fark var bu da kışın oldukça yarar sağlar honda type 2.0'ın kullanımanın. Koruyuculuk olarak da katkı içeriği yine daha zengin. Video'da Honda bayileri yağları önüne alıp video çekmeyi biliyorlarsa kanlarına dokunmayacak o yağı koymak. Yağı övmeyi biliyorsa yetkili servise rutin bakıma gelen araca koymayı da bilecek.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam po koydular en son bakımda. Bosaltalımmı yağı o kadar kötüyse.
Çok az yerde var o imkan. Çok güzel. PO'ya göre elbette iyi...

Yok hocam, asla uçurum fark yok Castrol ile ancak katkı ve viskozite indexi olarak ciddi fark var bu da kışın oldukça yarar sağlar honda type 2.0'ın kullanımanın. Koruyuculuk olarak da katkı içeriği yine daha zengin. Video'da Honda bayileri yağları önüne alıp video çekmeyi biliyorlarsa kanlarına dokunmayacak o yağı koymak. Yağı övmeyi biliyorsa yetkili servise rutin bakıma gelen araca koymayı da bilecek.

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam po koydular en son bakımda. Bosaltalımmı yağı o kadar kötüyse.

Herkese öyle koyuyorlar hocam siz zamanında yani 9-10bini aşmadan bakımı yaptırın yüksek devirli sürüşler sergilemeyin lpg de sıkıntı olmaz. Yağın etkisi kısa vadede değil 200bin km üstünde belli olur.

Aracınız
Civic FC5 2019
Birde bu hondanın eco lpg yqğı hakkında bilginizvarmı? Bir daha ki bakıma o yağı koydurmayı düşünüyorum.
Herkese öyle koyuyorlar hocam siz zamanında yani 9-10bini aşmadan bakımı yaptırın yüksek devirli sürüşler sergilemeyin lpg de sıkıntı olmaz. Yağın etkisi kısa vadede değil 200bin km üstünde belli olur.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
eco lpg yağı hakkında bilgim yok. Hiç bir yerde bilgi yok onun hakkında.

Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam ortalık sahte yağ kayniyor viskozitesini bilsem nolacak bilmesem nolacak.Ben tabiki yagi bedava almiyorum. Bende biliyorum kullandıkları malzemelerin orjinal de olsa bu kadar pahalı olamayacağını. Aslinda yetkili servise fazla para vererek bir nevi güven satin aliyorum. Eğer insanları yetkili servise çekmek istiyorlarsa fiyatları makul seviyeye çekmeleri yeterli olur kanaatimce.

SM-J530F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
al işte sahte yağ ve sonuçları
n11'den alınan castrol motor yağı rezaleti

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Bidonuna 20tl veren yerler var Castrol vb. markaları yağların. Ben mesela yağ değişmini yaptığım yerde yağ kutumu bırakmam hiç. Başkalarının canı yanmaması adına ufak bir önlem. Ne olur ne olmaz.

Yagcarsısı haricinde bir yerden pek almadım n11'de. Son yağım da Shell'in 15tl daha pahalıydı ama yine yagacarsisi satıcısından aldım. Bu tip yılların distribütörü olan yerlerde almak en iyisi.

Geri