Honda civic 1.6 i-dtec dizel partikül filtre sorunu - motor ariza işiği

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Opet shell yakıt konusunda iyi düzgün istasyonlarından almakta fayda var ucuz yakıta hiç gerek yok. Dizel motor yeterince hassas zaten. Pompa enjektör turbo bu parçaların bakım maliyeti bile yüksek. Dpf için önerebileceğim aracı biraz devirli kullanmak arasıra çevre yoluna çıkıp arabanın biraz devir çevirmesini sağlamak olabilir. Bunu yaparken de dizel motoruda devir yönünden aşırı zorlamamak gerekir.Aracı çok düşük devirde kullanmamak da gerekiyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Vay be yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal. Buneya araç sürerken insan kasılır rahat olamaz ki. Elhasıl dizel benlik değil.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FB7 2015

z3x

0
Aracınız
Aracıma yakıt olarak bp,shell ve total gibi marka firmalar dışında başka yerden kesinlikle yakıt almadım .

Aracıma yakıt olarak bp,shell ve total gibi marka firmalar dışında başka yerden kesinlikle yakıt almadım .

Sonucu paylaşırsan sevinirim bir sürü 1.6 dizel crv kullanıcısı var araçlarından memnunlar yaşadığın olay kesinlikle kullanıcı hatası olamaz hakkını ara tüketici mahkemesine başvur çoğu kişi memnun senin aracınla alakalı bir şey olabilir

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

Aracınız
Arkadaşlar bende dpf bilinci ile civic dizel hb aldım. Yakıtı sadece Shell Euro dizel alıyorum. Mutlaka otobana çıktığımda hız sabitleyici kullanıp (60 km veya üstü bir hız) belirli bir süre dpf nin ısınıp pislikleri yakmasını sağlıyorum. Sizlere naçizane tavsiyem budur.

Aracınız
Arkadaşlar bende dpf bilinci ile civic dizel hb aldım. Yakıtı sadece Shell Euro dizel alıyorum. Mutlaka otobana çıktığımda hız sabitleyici kullanıp (60 km veya üstü bir hız) belirli bir süre dpf nin ısınıp pislikleri yakmasını sağlıyorum. Sizlere naçizane tavsiyem budur.

Arabami aliyoruz
Iş makinasimi :)

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019

z3x

0
Aracınız
sonucu paylaşırsan sevinirim bir sürü 1.6 dizel crv kullanıcısı var araçlarından memnunlar yaşadığın olay kesinlikle kullanıcı hatası olamaz hakkını ara tüketici mahkemesine başvur çoğu kişi memnun senin aracınla alakalı bir şey olabilir

"yüksek devir bandında yaşamaktır honda"

bu magduriyetimdeki en aci verici olay honda türkiyenin ve honda ayişiğinin bu duruma tepkisiz kalip kullanici hatasi diyip işin içinden çikma çabalari . Servisin kullanici hatasi diyip beni servisten kovmasindan sonra geçen zaman nerdeyse 10 gün olacak ve honda türkiyeye bu konuyu mail attim hala geri dönmemeleri can sikici olan sanki 5 sene kullanilmiş bir araç için onlardan destek almak istiyormuşum gibi davraniyorlar ! Daha 3 ay kullandigim arabaya neden 15.000 tl dpf ücreti ödiyeyim !!!

bu magduriyetimdeki en aci verici olay honda türkiyenin ve honda ayişiğinin bu duruma tepkisiz kalip kullanici hatasi diyip işin içinden çikma çabalari . Servisin kullanici hatasi diyip beni servisten kovmasindan sonra geçen zaman nerdeyse 10 gün olacak ve honda türkiyeye bu konuyu mail attim hala geri dönmemeleri can sikici olan sanki 5 sene kullanilmiş bir araç için onlardan destek almak istiyormuşum gibi davraniyorlar ! Daha 3 ay kullandigim arabaya neden 15.000 tl dpf ücreti ödiyeyim !!!

Kesinlikle ödemeyin gerekirse sert çıkın peşini bırakmayın 6 bin kmde araba bu ne kullanıcı hatası olacak bu honda tr nin distiribitörü kimse acilen değişmesi gerek herşey kullanıcı hatası

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

Aracınız

DPF olan araçlarda, yani Euro 5 ve üstü motora sahip dizel araçlarda bu filtre içindeki kurumlarım temizlenmesi için aracın kısa süreli kullanılmaması, sadece dur-kalk trafiğine girilmemesi (yani dur kalk trafiğinden sonra belirli bir süre DPF'in ısınabilmesi için belirli bir miktar yol gidilmesi) gerekmektedir. Dediğiniz gibi, çevre yolunu kullanmak DPF'in ısınmasını sağlar... ama dur kalk trafiği DPF düşmanıdır...

Geri