Honda Civic 2002 Otomatik, P0300, P0301, P0303 arıza kodları

kirar

0
Aracınız
Arkadaşlar Selam,
OBD2 ile araçtaki arızalara baktığımda, P0300, P0301, P0303 bu kodları vermektedir.
geçen hafta sibop ayarı yapıldı arabada ayrıca bujiler vs değişmişti sibop ayarı yapılırken
gözden kaçan eksik olan bir şey var mıdır ? daha önce başına gelen oldu mu?
Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler...

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2018-12-03 at 11.29.37.jpeg
    WhatsApp Image 2018-12-03 at 11.29.37.jpeg
    49.8 KB · Görüntüleme: 50
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar Selam,
OBD2 ile araçtaki arızalara baktığımda, P0300, P0301, P0303 bu kodları vermektedir.
geçen hafta sibop ayarı yapıldı arabada ayrıca bujiler vs değişmişti sibop ayarı yapılırken

Merhaba;
P0300 hata kodu, motorda tekleme olduğun belirtir. P0301 1. Nolu silindirde tekleme, P0302 2. Nolu silindirde tekleme, P0303 üçüncü silindirde, P0304 dördüncü silindirde tekleme olduğunu göstermektedir.
Tekleme: Silindir içerisinde gerçekleşen ateşlemenin yanlış zamanda gerçekleşmesi veya bir ya da iki silindirde hiç gerçekleşmemesidir.
Bu arızanın sebebini net olarak belirlemeden, bujilerin, buji kablolarının, ateşleme bobinlerinin değiştirilmesi yanlış olacaktır ve gereksiz yere maliyeti yükseltecektir. Bu sebeple iyi bir serviste arızanın doğru olarak teşhis ettirilmesi çok önemlidir. Bu arıza giderilmeden aracın uzun süre kullanılması, motorda daha farklı ve büyük hasarlara sebep olabilir.

İyi günler

Sadece hayalet

kirar

0
Aracınız
Selamlar,
bilgi için teşekkür ederim dediğim gibi geçen hafta subap ayarı yapılmıştı eksik kalan yada gözen kaçan bir nokta var sanırım ustaya götüreceğim arıza kodlarına orda tekrar bakacağız artık.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Subap ayarından hemen sonra başladıysa tekrar yapmalılar. Usta ise artı para almamalı!

Yaşadığım tecrübeyi söylüyorum. Bende de bu ateşleme arızası vardı. Subap ayarı yapınca geçmişti. Motor sallanarak çalışıyordu. Aracınızı sakin kullanarak hemen çözmenizi öneririm. Ateşleme sisteminide bir gözden geçirmeli. Orjinal parça kullanın. Küçük bir temazsızlık arıza yapabiliyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

kirar

0
Aracınız
Paylaşımın için teşekkürler, bugün gösterdim ustaya arıza kodunu tekrar vermedi belki bi anlık oldu dedik ama tekrar yaparsa söktürüp baktıracağım, aracı test ettim acıkcası biraz da zorladım da hata vs tekrar vermedi motor çalışması normal sallanma falanda olmuyor ustaya özellikle götürdüm kendisine de kullandırdım benim görmediğimi görür duymadığımı duyar umudu ile ama şükür bir daha yapmadı aynı durumu.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Paylaşımın için teşekkürler, bugün gösterdim ustaya arıza kodunu tekrar vermedi belki bi anlık oldu dedik ama tekrar yaparsa söktürüp baktıracağım, aracı test ettim acıkcası biraz da zorladım da hata vs tekrar vermedi motor çalışması normal sallanma falanda olmuyor ustaya özellikle götürdüm kendisine de kullandırdım benim görmediğimi görür duymadığımı duyar umudu ile ama şükür bir daha yapmadı aynı durumu.
O zaman geçici bir temazsızlık olmuş.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FD6 2009
Arkadaşlar Selam,
Merhaba,
Bendede arıza lambası yanıyor elm327 cihazla bağlandım ama silemedim napmam lazımScreenshot_20181229-210315.jpeg

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kirar

0
Aracınız
Selam,
Bazı cihazlar yada kullandığın uygulamadan kaynaklı sildirmeye biliyor internette uygulama ve obd2 cihaz ararken öyle okumuştum. Ben aşağıdaki uygulayı kullanıyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_20181229-212838.png
    Screenshot_20181229-212838.png
    137.4 KB · Görüntüleme: 29
Geri