honda civic 2018 eksiklikler

merhaba arkadaşlar 4 aydır kullandığım honda civic executive dizel(full oluyor) aracımda full bir araç olmasına rağmen tespit ettiğim bazı eksiklikleri sizinle paylaşmak istedim full bir araç alıp istesenizde bunlara sahip olamamanız gayet tuhaf geldi bana.Araç sürüş olarak tatmin edici ama eksiklikler üzücü.Umarım bu aracı alacak arkadaşlara bir nebze katkım olmuştur.İşte eksiklikler;
1.karartılmış arka camlar
2.elektrikli ayarlanabilir koltuk
3.kablosuz şarj
4.yolcu tarafı emniyet kemeri uyarısı
5.kendiliğinden kararan dikiz aynası(bu ilginç)
6.ayak sensörlü bagaj açma
7.arka yolcular için klima ızgarası
8.şerit takip sistemi
9.ön araç takip sistemi
10.hangi tekerin patladığını söylememesi
11.kumandadan bagajın açılması ama kapağın yükselmemesi
12.yan aynaların kumandadan kapatılamaması
13.ambiyans aydınlatma(serviste 2500 tl)
14.soğutmalı torpido
15.arka koltuk ısıtma
16.yedek lastik

kayhanbozkus

0
Yönetici
Bu saydiklarinizi eklemeden 170 bine satilan arac eklendikten sonra sizce kaca satarlar ve o paraya bu arabayi alirmisiniz peki ? [MENTION=14767]vedatcapan[/MENTION]

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Aracınız
Bu saydiklarinizi eklemeden 170 bine satilan arac eklendikten sonra sizce kaca satarlar ve o paraya bu arabayi alirmisiniz peki ? [MENTION=14767]vedatcapan[/MENTION]

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Listedeki her şey konusunda değil de

Şu ikisi konusunda arkadaşa çok katılıyorum ben. Yolcu tarafında emniyet kemerinin takılı olup olmadığı bilinmiyorken hava yastığı nasıl işliyor, onun da cevabını alabilmiş değilim.

Ha bir de en başta kararmayan dikiz aynası da çok garip gelmişti ama farkettim ki araba sedan olduğu için arkadan fazla ışık vurmuyormuş. Onu eksik olarak görmüyorum artık.

kayhanbozkus

0
Yönetici
[MENTION=13114]Mostrivia[/MENTION] bende isterim hepsini hatta keske fabrikasyon air suspansiyon da olsa :) ama ulke sartlarinda bu ozelliklere sahip araclarin fiyati ortada maalesef

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Aracınız
[MENTION=13114]Mostrivia[/MENTION] bende isterim hepsini hatta keske fabrikasyon air suspansiyon da olsa :) ama ulke sartlarinda bu ozelliklere sahip araclarin fiyati ortada maalesef

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316
Şerit takip sistemi, arkaya klima, koltuk ısıtma falan gerçekten biraz abartı, haklısınız. Ama dediğim gibi 15 yıllık b sınıfı araçlarda olan emniyet kemeri ikazının bu araçta olmamasının bir özrü yok bence. Kaç para tutabilir ki şu şey?

kayhanbozkus

0
Yönetici
Bir onceki kasada vardi yani Fb7'de fakat bunda olmamasi benim de garibime gitmisti. Fakat uyariyla airbag'in bi alakasi olacagini sanmiyorum. Sonucta airbag'li olup koltuk uyarisi olmayan eski model tonla araba var.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Aracınız
Civic FC5 2016

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Kardeşim senin arabaya bir de Nos eklesinler . O zaman tam olurdu . Selamlar

Sadece hayal et

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
honda civic 2018 eksiklikler

Listedeki her şey konusunda değil de

Şu ikisi konusunda arkadaşa çok katılıyorum ben. Yolcu tarafında emniyet kemerinin takılı olup olmadığı bilinmiyorken hava yastığı nasıl işliyor, onun da cevabını alabilmiş değilim.

Ha bir de en başta kararmayan dikiz aynası da çok garip gelmişti ama farkettim ki araba sedan olduğu için arkadan fazla ışık vurmuyormuş. Onu eksik olarak görmüyorum artık.

Emniyet kemeri takılı olmadığında sesli uyarı vermiyor olması , emniyet kemerinin takılı olmadığını kontrol etmiyor anlamına gelmez. Emiyet kemeri takılı olmadığını algılayıp airbag i devre dışı bırakır ama sesli uyarı vermez. Aynı aracın yurt dışı versiyonlarında olup ta ülkemizde satılırken de bağlantı soketini söküp opsiyon olarak sunulan çok şey gördük. 2 tane soket takıp 500 tl istiyorlar. Koltuk minderlerinde 40 kg üzeri ağırlığı algılayan ped ler vardır, belki o ped i koymadılar yada koydular ama bağlantısını yapmadılar bakmak lazım. Ama büyük ihtimalle herşey hazır ama bağlantılarını yapmıyorlar aracın gizli özelliği gibi bir hale sokuyorlar.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri