Honda Civic Akü Seçimi.

c.e.

0
Arkadaşlar selamlar. Aracım dün kontak almadı. Akü bitmiş Şarj ettim ve hemen bir akücüye gittim. Araçta 45 amper varta vardı. Akücü abimiz bana 45lik Bosch yada varta al dedi. Fiyat bakımından 45 lik varta ve bosch 60lık yerli aküler 20 tl farkla hemen hemen hepsi yakın fiyattı. 60 amper yerli alırsam uya bileceğini ama 45lik bosch ve vartanın diğerlerinin 60 alperliğinden daha iyi iş göreceğini orjinalininde zaten bu olduğunu söyleyip. 45 amper bosch aküyü aldırdı 190 TL verip eski akümüde teslim ettim. Forumda bu konuyla ilgili bi başlık bulamadım.

Sizlerinde görüşlerini almak istedim. Yeni akü alacaklara faydamız dokunsun.

Honda Civic Elegance AT 2008

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Varta marka 60 amper daha iyi olurdu. Neyse hayirlisi olsun kardesim.

Simdi aracin orijinali 45 amper. Biz da Daha fazla gitsin Daha güçlü mars alsin . farda klimada göz kırpmasın diye 60lik veya daha fazla amperlerde aku takilmasi. **Bana göre tabi bu işi bilenler cevap verecektir** şöyle bir sıkıntıya mi yol açıyor. Yuksek amperdeki bir aküyü dinamo tam sarj edemiyor. Hep yarin veya eksik kaliyor. Ve uzun vadede akü erken off oluyor. Ama dinamonun kaldirabilecegi bir aküyü dinamo; tam ve sağlıklı bir sekilde sarj ediyor. Tam sarj olan akü uzun yillar gidiyor. Dogru mudur???

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bu arada fd6 kasalarda fabrikanin önerdiği amper kactir

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ewt Orjinali 45 lik
Ben inci akü 60 lık aldım. 3 senedir kullanıyorum. Her kış öncesi kontrol ettiririm. Değerleri gayet iyi cıktı. Elhamdülillah daha problem yaşamadım. Devamlı günlük araç kullananlarda akü kendini rahatça şarj eder. Kışın daha önem arzediyor. İlk Marşta hava + derecelerde iken 1 sn'de motor çalışıyor. -15, -20'de 4-5 saniyeyi bulabiliyor. Fakat tek marşta ikincisine gerek kalmıyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Daha onceki araclarimda 72 amper kullandim canavar gibiydi. Hicbir sorun da yasamadim. Aksine daha iyi oluyor.

Geri